Tento blog spí.

A bude spát až do soudného dne.

Díky za pochopení.


Recenze všeho, co se nechá zrecenzovat

PlanetMaker

20. srpna 2015 v 19:26 | Norrora
Salut!
(Žádné rozumné nápady na články a najednou mě napadne tolik věcí. Zkusím to co nejrychleji zpracovat a postupně vydat. :))
Pro dnešek trochu netradiční článek. Většinou nedoporučuji webové stránky, ale o tuhle se prostě musím podělit. Chcete si vytvořit vlastní planetu, přestože nemáte dost dobré kreslířské schopnosti? Máte zájem o wallpaper na míru?
Let's try PlanetMaker!

planetmaker.wthr.us

Jak tato stránka funguje?

The Imitation Game (recenze)

22. dubna 2015 v 20:08 | Norrora
Poster k filmu Kód Enigmy
"A kdyby tam ty krávy nešustily pytlíkama, mohlo to být dokonalý..."
"Kdo to překládal? Kód Enigmy? Já ho roztrhnu!"
(autentické citáty)

Předloha: Andrew Hodges (kniha)
Scénář: Graham Moore
Kamera: Óscar Faura

Jupiter vychází

18. února 2015 v 19:51 | Norrora
Po dlouhé době jdu zase do kina. Sama. (*smutné oči*) A už si připravuji článek, abych mohla porovnat dojmy před shlédnutím a po něm. (Očekávání: šílenost)
Poster k filmu Jupiter vychází

Pokud se chcete na Jupiter vypravit, musíte počítat s tím, že se buď naučíte anglicky, nebo budete číst titulky. (Proč na takové - s prominutím - kraviny, jako třeba Sponge Bob atd. mají hotový dabing prakticky hned? Neva, stejně je originál lepší. Vždycky. O Simpsonových se nechci bavit.)
Na ČSFD.cz se s tímto filmem příliš nemazlili, aktuálně má něco okolo 57%. Dle mě nezaslouženě. Mohla bych parafrázovat některé komentáře, kritizovat je, vyzdvihávat je, ale lepší bude asi napsat vše vlastními slovy.
Jupiter vychází je space opera. Osobně bych to nazvala spíše pohádkou. Nádhernou vesmírnou pohádkou pro trochu starší děti a dospělé, kteří se rádi vracejí do svých mladých let...

Recenze - Závoj smutku

16. září 2014 v 20:18 | Norrora
Po několika dnech obcházení všech obou knihkupectví v Karlových Varech jsem konečně sehnala knihu Doctor Who - Závoj smutku. Hned odpoledne jsem ji přečetla, hodlám ji přelouskat ještě několikrát a hlavně si musím objednat anglickou verzi. :)

Finální obálka vypadá nepatrně jinak, ale nechci to fotit:
(Zdroj: bux.cz)

Originální název: The Shroud of Sorrow
Autor: Tommy Donbavant
Nakladatelství: Jota

Vstup do děje a děj obecně
Po relativně krátkém prologu (čisté 4 stránky) přichází první kapitola a zábava. Doktor a Clara, přičemž Claře je údajně podařilo něco hodně povorat. Snažím se nedávat sem moc spoilerů, ale jde to špatně. Stručně řečeno, Jedenáctka nikdy nezklame, přestože není na mém žebříčku oblíbenosti moc vysoko...
Později se seznámíme s policistou a novinářkou, kteří budou v celém příběhu, narozdíl od třeba Rega, který se objevil jenom v prologu a tím jeho projev hasnul.
Protivníci (vlastně protivník) nepřipomínají mozkomory, jak se někdo vyjádřil, ale jistá podobnost tam možná může být. Nejdříve se vynořují tváře - z kávy, vody, bláta, vzorku na košili, kytice a prostě ze všeho. Jsou to tváře mrtvých a křičí obvinění. V pozdější fázi mohou člověka definitivně zlikvidovat, což se také několika obětem stane.
Cesta červí dírou v sanitce, Chtíči a Klauni, už mě nic nemůže překvapit. :D

Překlad
Sonický šroubovák jako "sonáč" mě opravdu pobavil.
(Narozdíl třeba od reakce Jejího Veličenstva, ji to nepobavilo:)
I am not amused
(Zdroj: gifsoup.com)

Dobře, pokračuji. Překlad se Tomášovi Oaklandovi opravdu povedl, žádné nesmysly jako u některých jiných knih. Dle mě skvělý výkon, dělali na tom odborníci.

Reálnost charakterů
Buď jsem viděla málo dílů s Jedenáctkou, nebo je v knize ještě šílenější. Ale to snad ne, prostě to v seriálu méně vnímám. Potrhnost dokonalá - oslovení "panáčku", "stará okurko", "starý banáne", "starý karbanátku", "starý řízku" a "starý štrůdle" v jedné kapitole mluví za vše. Když to opisuju, tak se pochechtávám. :D
A taky oceňuji záblesky minulosti, odkazující hlavně na classic, ale dojde i třeba na Astrid a Amy.

Osobní věc...
Ta kniha voní! Tak nádherně voní dřevem! :3
(Zdroj: tumblr.com)

Závěr:
Whoviani, kupujte! NonWhoviani, kupujte taky, můžete se pomocí toho seznámit s Doctorovským universem, když to budete číst někdy později, už porozumíte veškerým narážkám a termínům.

Toť asi vše. Někdy v lednu by měla vyjít Dalecká generace, už vím, co chtít za pololetní vysvědčení. :)
N.

0.4 - Soumrak civilizace

11. února 2014 v 20:30 | Norrora
Asi první recenze tady. Z knihovny jsem si přinesla horu knih a hned jsem ji začala systematicky kecám, náhodně rozebírat. Jako druhá mi přišla pod ruku 0.4 - Spumrak civilizace.
Vzhled:
Svazek už na první pohled zaujme obálkou. Evokuje na známý fakt, že lidé "cítí" cizí bolest jako svou (dělaly se pokusy, kdy se dobrovolníkům pouštěla videa, na kterých je lidská ruka prorážena hřebíkem). Moc o tom vlastně nevím.
Prostě, když je někde obrázek doformovaného lidského těla, hned se stává středem pozornosti.

(by bux.cz)

Děj:
Čtyři lidé z jednoho městečka, kteří se účastnili hypnotizérského představení, jsou jako jediní vzhůru. Ostatní jsou totiž "zmražení" uprostřed pohybu.
Víc neprozradím ani kdybyste se rozkrájeli.
Hodnocení:
Čekala jsem něco silnějšího, ale rozhodně překvapivý. Zmrzlí lidé, verze 1.0 a "vysvětlující" odstavce v jinak souviském textu prostě patří mezi zajímavá témata. Hlavně - je to moc krátká kniha.
Asi 3 hvězdy z 5.

N.
 
 

Reklama