Tento blog spí.

A bude spát až do soudného dne.

Díky za pochopení.


Obrázky obecné (Picture picture)

Skicák č.3

25. června 2016 v 20:52 | Norrora
 1. Paul McGann, komentář netřeba.
 2. Charley Pollard, TARDIS a R101. Pokus o "sépiové" + divně modré odstíny, nakonec je i to obtahování jaksi zvrtlo.
 3. Přiznám se, tohle není tak úplně ze skicáku, nýbrž z hodiny výtvarné výchovy. Zadání znělo KLOBOUK. Měli jsme předlohy - špatně nakopírované lineární kresby nějaké dámy v pokrývkách hlavy, před kterými by utekl i Šílený Kloboučník -, ale ty se mi nelíbily. Tak jsem si řekla... proč to nestylizovat do podoby supa? A pokusit se o Doktora bez předlohy? (Formát A4, ne mé obvyklé malé papírky...)
 4. Taktéž ne přímo ze skicáku, ale koho to zajímá. Snaha o portrét jedné z vlastních postav (neboli OC, jak se to dnes poanglicku nazývá).
 5. To je taky ona. Teda, má být.
 6. A tohle taky. Nezvládám nakreslit tu samou tvář dvakrát, jak se mi pak má podařit něco ilustrovat?
 7. Vodovky a anilinky. Hodina výtvarky. Většina musela dělat podle předlohy, já jsem překecala učitelku, že to zvládnu sama. V nestřežené chvíli jsem si půjčila anilinky (díky, Johanko!) a dodělala tu oblohu. Reakce? "To vypadá jako anilinky..." - "No... to jsou anilinky..." - "Ale vy jste měli dělat akvarel." - "Ale ono to těma vodovkama moc nevyniklo, víte?" Myslela jsem, že to skončí, ale další stížnosti přišly poté, co jsem namalovala ten kříž a černý útes. "Já nemám ráda černou." Hm, kvůli tomu, že vyučující nemá něco ráda, tak to bude kritizovat? (Děje se to hlavně ostatním. Abych skoro-citovala spolužačku: "Ona přijde, nelíbí se jí to, tak ti tam něco přikreslí. Ty můžeš jenom doufat, že se jí její vlastní změny budou líbit...")
 8. Poté jsem se trochu naštvala. Doma jsem namalovala tohle výlučně vodovkami, dokonce jsem si odpustila bílou barvu, "protože to už je kvaš a to my dělat nebudeme". Fááájn. Když jsem jí to přinesla ukázat, prohlásila, že je to moc tmavé.
 9. Umlčela jsem ji tímto. Světlé až až, ne? Předlohou mi byla náhodná fotka Burna Gormana, jenom jsem trochu upravila rysy, aby i výraz tváře odpovídal. Takhle si totiž představuji jednu z postav mého příběhu, Aarona Magnussena, nenapravitelného egoistu a mnohonásobného vraha. (Omylem. Hah.)
 10. Will Dohoda z Hraničářova učně. Silně inspirováno obálkou druhého dílu. Co inspirováno, akorát jsem nezvládla obrysy, jinak by to byla nepovedená kopie... (Mimo téma - už mám doma 1. až 6. a 10. díl. Sbírka se rozrůstá!)
 11. Člověk s lampou místo hlavy, protože PROČ NE. Začala jsem kreslit obrysy při občanské výchově (suplování, učitelka se pokoušela o povrchní sexuální výchovu -_-), potom mi při fyzice došlo, že sice mám s sebou vodovky, ale ne kalíšky na vodu. Poprosila jsem fyzikáře, aby mi půjčil nějakou nádobku. A tak jsem celou hodinu seděla s kádinkou na lavici a malovala, zatímco ostatní počítali příklady...
 12. Něco jako ilustrace k Doctor Who: The Holy Terror. Dani El, tady to máš. To audio nejdřív vypadalo (hah) na ohromnou srandu, přitom jsem měla pocit, že není vhodné se tomu smát... Lidi, vysypte kasičky a kupte si to! (Nebo to stáhněte to přes torrenty. Doporučuje šest z dvanácti pirátských socek. Minimálně. Zbytek zavřeli.) Tenhle obrázek se z nepochopitelných důvodů líbil tumblru @doctor-who, sdíleli to a teď tam mám přes 400 likes.
 13. Lucie Miller, jedna z mých oblíbených společnic. Aktuálně poslouchám The Resurrection of Mars a asi budu zbytek hodně dlouho odkládat. Když se příběh jmenuje Lucie Miller a ten další To The Death, sotva to znamená, že Lucie Millerová žila šťastně až do smrti... (A pak se jde znovu na Dark Eyes! A Molly! Jej!)
 14. Faraon/mnich v egyptském vlaku. Namalováno při poslouchání Death in Blackpool. Ano, název mluví za vše, potřebovala jsem trochu zářivých barev...

Skicák č.2

28. února 2016 v 13:59 | Norrora
 1. Aby bylo jasno, není to žádný Malý princ nebo tak něco. Velký upír Tepesh ze Zagrea! (Hraje ho Colin Baker, ale tady to není znát.) V pozadí Temná věž Rassilonova/Hrobka Rassilonova. Spáchala jsem to převážně školním centropenem při vyučování.
 2. Divná kytka při hudebce. Detaily ohledně těch koulí na požádání.
 3. Caerdroia: Doktor, C'rizz a ta suprová červená huňatá věc!. Vyžebrala jsem pastelky od spolužákl, přestože s ními vůbec neumím. (Ani s pastelkami, ani se spolužáky.)
 4. Peri, Doktor, kabát. Kdo je tu mýval?
 5. Strax pro kamarádku.
 6. Zkouška nových temper. Magie?
 7. Když se na ten obličej koukáte z různých úhlů, pokaždé se tváří trochu jinak. Android/kyborg, sama nevím.
 8. Nejsou to hodiny, není to obraz krajiny, nelítají tam mozkomorové a... ty hodiny s krajinou a mozkomory ukazují za pět minut dvanáct, že?
 9. The Natural History of Fear. Člověk, který nikdy neposlouchal Big Finish, přišel o hodně. THIS IS THE VOICE OF LIGHT CITY. WELCOME TO YOUR NEW WORK DAY. TODAY IS HIGH PRODUCTIVITY DAY. YOUR STATE LOVES YOU...
 10. Hromada hodin strávených ve společnosti tohoto papírku formátu A6. POdivná laboratoř. Jenom vodovky a bílá tempera.
 11. Tahle věc? Kyberčlověk? Skener to ani nezvládnul správně oříznout a byla jsem líná to upravovat... a na tumblru to má přes 700 likes (potažmo srdíček). Kam ten svět spěje...
 12. The Last. Z nepochopitelných důvodů tento audiopříběh vážně miluju. "We're all going to die!"
 13. Something Inside a důvody ještě nepochopitelnější. (Blood warning.)

Skicák č.1

4. ledna 2016 v 20:52 | Norrora
I watched Mad Max: Fury Road. Really good. :)I tried to draw Max’s car, but… dunno how… this happened. (Maybe ‘cause I know nothing about cars.) It’s… like a hybrid…Do you want to have six more legs? No problem, just eat an alien parasite. (The girl is called Sunny. Dunno why.) 1. Podivné auto inspirované filmem Mad Max: Fury Road. (Už pracuji na dalších. A koukám na původní trilogii.)
 2. Říkám jí Sunny a má na břiše šest nohou. Problém? Vlastně za to může mimozemský parazit. Třeba tu povídku o ní někdy dopíšu. Pořád si nejsem jista zasazením.
 3. Monstrum, které bych chtěla mít doma. Vážně.
 4. Podivná bublinovitá věc. Chtěla jsem otestovat něco ohledně vodovek, dopadlo to divně a nakonec to dorazil skener...
 5. Měl to být Capaldi, není to Capaldi. Neumím si představit obličej jako obličej, jen jako stíny a křivky. Hádejte, co neumím kreslit? Ano, křivky! (Pokud jste to nepoznali, je to dělané podle obálky knihy Big Bang Generation. Docela malý obrázek. Tohle je formát A5.)
 6. C'rizz. Pokud ještě nejste utopeni v Doctor Who Extended Univese, je nejvyšší čas s tím začít. Absolution mě odrovnala.
 7. Zase pokus o Mad Maxe. Není náhodou Walhalla?
 8. Shipujte Krossilon! O nic jiného se nestarejte!
 9. Ruka, na kterou jsem dost pyšná. Lepila jsem si na ruku čtverečky papírové pásky, abych udělala ty články věrohodně. A stálo to za to!
 10. Ne že by to vypadalo jako Grace Hollowayová. Ale aspoň to připomíná člověka!

Big Finish doodles (1)

8. listopadu 2015 v 20:10 | Norrora
Salut!
I když se to nezdá, stále jsem naživu... :D

Vždycky po napsání jednoho článku přijde euforie, že jsem zase něčím přispěla na blog, a říkám si "tak, teď pár dní nemusím nic dělat". Jenže potom uběhne týden... dva týdny... měsíc... do háje, proč nic nepíšu? Materiálu mám přece dost. Vždycky si můžu na něco postěžovat, napsat recenzi, poinformovat o (více méně slušném) množství nové prózy a poezie... nebo konečně použít skener a pochlubit se čmáranicemi! Jej!

Společné téma by mohlo být třeba "nuda ve škole, fixy a propisky". Jenže ve skutečnosti byly použity i pastelky a část jsem kreslila i doma.
Řekněme, že to jsou ilustrace k Doctor Who: Big Finish audiopříběhům.

Fandomové sešity a rozvrhy

1. září 2015 v 20:58 | Norrora
Salut. :)
Škola nám začíná až sedmého (kvůli rekonstrukci), takže odkládám přípravy až na poslední chvíli. S rozvrhem jsem se seznámila teprve dneska dopoledne, ale už se mi podařilo dát dohromady prázdné rozvrhy a obaly na sešity...

Bloody Torchwood!

28. června 2015 v 16:01 | Norrora
Děkuji tomuto blogu za existenci (odkazy na stahování z cloudu MEGA) a za inspiraci pro název tohoto článku, který se měl původně jmenovat "Janto Jorkness (a nech už toho)" nebo ještě kreativněji. :D
Prokousávám se třetí sérií Torchwoodu a nejde to zrovna snadno. Čas by byl, kdybych chtěla, už jsem se prořvala přes Den čtvrtý a skočila jsem na Miracle Day bez titulků, ale... Lehnu si na postel s notebookem a říkám si, jenom si zopakuju pár oblíbených scén a pak bude ten Den pátý. Hahaha. Asi se začnu koukat znovu od začátku, v originále. Možná Children of Earth jednou přebolí. A možná zavedou fangirling jako povinný předmět ve škole.
K věci. (K mým čmáranicím. Enjoy.)

Tři nejinfatilnější francouzská videa

8. února 2015 v 9:50 | Norrora
Motto tohoto článku by mělo znít asi:
"Návrat do dětství snadno a rychle!".

Velké poděkování patří mé učitelce francouzštiny, která mě s těmito úžasnými... videi... věcmi... seznámila. :D
Mimochodem, je docela zajímavé, že moje jediná dvojka na vysvědčení bude právě z frániny, pokud nenapíšu dobře dodatečný test (časování sloves - 6 časů). :/ (EDIT: napsáno a opraveno, na samé 1! *šprtský povzdech*)

1. Trois jeunes tambours
To "et ri et ran, ran, ran pa ta plan" je příšerně návykové. Pokaždé, když si tohle pouštím, musím si zmíněný kousek pořád dokola prozpěvovat. Pak sice vypadám jako cvok, ale... prostě to nejde.

Bílá vrána

9. ledna 2015 v 18:25 | Norrora
Když jsem se hlásila do Autorského klubu (nepřijali mě), tak jsem svůj blog zařadila do kategorie "salámisti, kteří si nedovedou vybrat" velice oprávněně. Nekombinuji totiž jenom různé články, ale i různá témata v jednom článku. :D
Najdete tu dvě školní kresby, jedno blahopřání k narozeninám (předem hádejte, komu), stížnost a přání... :D

Západ slunce na Gallifrey

28. listopadu 2014 v 20:47 | Norrora
...a dvě staré básničky, vyhrabané ze složky v mém mobilu s názvem Ztracená komnata. čtěte na vlastní nebezpečí - nemusíte pochopit mé myšlenkové pochody, protože já je někdy nechápu taky. :D

Gallifrey šesti pastelkami - až na fialovou teplé barvy, to v pozadí má být Arcadie nebo něco takového, žlutá věc za městem je slunce/kopule/kupole (gramaticky správně je prý obojí, no nevím...). Tečky na nebi se měly podobat letounům a ne tečkám. No a ta obloha je na papíře tmavší. *nemá komentovací náladu*
(Musím se přiznat, že jsem to projela filtrem Automatické opravy v MO Picture Manager, jinak by ty barvy tak nevynikly. V originále to vypadá přibližně takhle, akorát ten papír je hodně oškubaný. Bývalá písemka ze zeměpisu - to bývají plodné hodiny! A hudebka taky. :D)

DW fanarty a další ptákovinky

17. října 2014 v 19:44 | Norrora
Salut,
pročišťovala jsem fotky v mobilu a našla jsem tuhle sbírku obrázků. Čtyři věci a ještěrka morbidní kočka. Ještě tam někde mám několik TARDIS s nápisy "Gallifrey falls no more", "12th is still not ginger - keep calm" a "Exterminate, exterminate, exterminate, exterminate, exterminate the Doctor, exterminate out enemy".

Schrödingerova kočka (šedý fix, sešit z chemie)
Totální šílenost, stará známá ani živá ani mrtvá kočka. Tan papír trochu zmoknul (učení chemie v dešti je pitomost a možná k tomu ani nemusí být ten déšť...)

DW obrázky 1

26. června 2014 v 20:33 | Norrora
Salut.
Zahrabaná v počítači konečně přidávám článek. Hraju, sleduju, ale nepíšu a nepíšu. Alespoň kreslím.
Má extrémní závislost na Pánovi času dosáhla skoro maximálního bodu. No nic.

Amy Pondová:

Ilustrace k epizodě The water of Mars:
Čmárala jsem to někdy při vyučování, takže to nebylo plánované jako umělecké dílo. (A taky že není... :D)

Přeju... fantastický den.
N.

Steve Jobs

25. listopadu 2013 v 10:33 | Norrora
Salut,
ačkoli jsem ve škole, přidám obrázek. Mám ho uložený na FB, protože se s tím účastním konkurzu o adminku na stránce Milujeme kreslení CZ/SK (poplatek za reklamu, a honem! Smějící se). Myslím, že jsem přece jen o trochu lepší než druhá zájemkyně (taky 12 let).
Teď k samotné kresbě. Vzorem mi byla obálka knihy Steve Jobs od Waltera Isaacsona, trvalo to méně než hodinu, takže nemůžu přidat do rubriky Větší díla (nezobrazuje se, pokud je prázdná).
A tady je originál ze jedné stránky:

Jestli ten konkurz vyhraju, tak se ozvu. Usmívající se
N.

Lebka

4. listopadu 2013 v 18:56 | Norrora
Tentokrát díky Veronice (veronika-ungr-art.blog.cz). Za inspiraci.
Prostě jsem měla doma moc tmavě zeleného papíru, zrovna jsem si koupila Bílou pastelku a v mé zásobě se našla i černá. K tomu knihu Anatomie pro výtvarníky (asi polovina je na prd).
Fotografie nejsou moc kvalitní, protože mám blbý mobil bylo málo světla prostě neumím fotit.
A kdopak si všimne zásadní chyby (ne kreslířské, ale přímo na lebce)?

A ještě jednou:


N.

Babička

3. listopadu 2013 v 18:44 | Norrora
Salut!
Obrázkem (cizí a neexistující) babičky s divným krkem se snad nic zkazit nedá. Nebo jo?
Dneska mám náladu a čas na přidávání, tak toho musím využít. :)

Jing a Jang - ptáček v trní

3. listopadu 2013 v 18:39 | Norrora
Salut,
k nakreslení tohoto mě dokopal článek (a obrázek) od kreslimeavyrabime. Díky.
Motiv Jing a Jang mi prostě připadá zajímavý. Populární. Oblíbený. Komu ne, nechť první hodí kamenem. Hej, položte ty šutry, ale hned, já jsem to myslela jenom obrazně! A ne, nehodlám to přejmenovat na Pták v křoví a pták na ledě, i když by se to možná hodilo.
Jo, a ještě jedna věc. Prosím žádné komentáře stylu: Jůůůůů! 69!

Viktorie

6. října 2013 v 19:45 | Norrora
Salut,
tak protože ještě není nové téma týdne Zamračený, vkládám tohle. Prý 3 megapixely! Co do toho ti výrobci mobilů dávaj? Vzkaz pro Sketchera: Zase síťka, jako používají malíři, že?

Meo W.

3. října 2013 v 20:16 | Norrora
Salut,
zde je Meo W.
Kdo ví, co zanamená MEOW v angličtině? ---> komentář
N.

Prim

30. září 2013 v 20:40 | Norrora
Salut,
tentokrát hádanka: která Prim (z literatury) to má být? Pište dokomentářů. Usmívající se Nápověda: má jednu sestru a konce trilogie se nedožije. Zde je (v realitě nemá křídla):

Dobrou noc,
N.

Taravil

29. září 2013 v 19:57 | Norrora
Salut,
tak tentokrát tempery, i když mi to s nimi moc nejde. Měla by to být Taravil (stejně ji většina lidí nezná, takže si nevšimne toho, že se Taravil neikdy nestydí, pokud to sem o ní nenapíšu)(ajajaj).


A ještě "tvůrčí nepořádek" (nevypadá to jako nepořádek, ale stůl jsem se ani neodvažovala fotit Smějící se, tohle je spíš, důkaz, že maluju já, a nekopíruju z internetu):


To jse pro dnešek vše,
N.

Teodora Behomótová

25. září 2013 v 19:25 | Norrora
Salut,
tohle je Teodora Behemótová, ne Rihanna. Je na to i anketa pod článkem. Omlouvám se za ten čtverečkovaný papír, ale mám prostě takový sešit. Usmívající se

Komentáře

25. září 2013 v 16:10 | Norrora
Salut,
přidávám další obrázek, tentokrát Deborah. (Kdo ta hrozná jména vymýšlí? Aha, já. Smějící se)
Ještě jedna drobnost (vlastně ne jedna):
1. Komentáře, kde mi někdo nadává mažu a odesilatele blokuju.
2. Toho, co se dožadoval trávy, mám už vystopovaného Mrkající (opravdu, nesnažím se ho znervóznit).

To je zatím všechno,
Norrora.

Franceska

23. září 2013 v 18:16 | Norrora
Salut,
představuji vám Francesku!
 
 

Reklama