Tento blog spí.

A bude spát až do soudného dne.

Díky za pochopení.


Literárno

Les padá (slohová práce)

30. května 2016 v 20:50 | Norrora
Zdravím! Salut! [vložte libovolný pozdrav]
Naše češtinářka minulý týden přitáhla do třídy fotografie několika lidí a prohlásila, že i když bude sloh až příští hodinu, budeme dělat přípravu. Každý si má vybrat jeden obrázek a tu osobu popsat nebo jí napsat dopis. Abychom měli nějakou motivaci, přečetla opravdu vtipný dopis od někoho z vedlejší třídy - ex-manželka píše jakémusi "domorodci". Většina se toho chopila, neboť jim popis přišel příliš namáhavý.
Mně se to pokusilo ukecat na "umělecký popisný styl". Proto neočekávejte žádný pořádný děj, jenom tuny podivných přirovnání, metafor a kdo ví čeho ještě. (Víc termínů vám neřeknu, , většinu testů na druhy vět vedlejších a podobné kraviny povorám a musím to doplňovat pomocí slohů a diktátů. Naštěstí těch teoretických cvičení na známky není tolik.)
No nic, snad se vám to bude aspoň trochu líbit. Našla jsem i fotku té holky, kterou jsem měla původně popisovat, než se to celé příšerně zvrtlo...

Sklep (aneb Růžové slunce)

17. března 2016 v 20:53 | Norrora
Sklep
Nemám ráda postapokalyptické povídky, ve kterých jsou věci popsány nereálně. Upřímně, je to jeden z populárních žánrů, spojený se spoustou klišé.
Hádejte, co jsem právě napsala!
Ano, správně.
Přesně tohle.
Nemám podklady k účinkům radiace, velikost atomové bomby se mi nechtělo počítat a tak dále. Není to lenost. Zapomněla jsem zmínit pár detailů, jako třeba wi-fi router fungující na baterii a tak dále, takže cokoliv dodatečně vysvětlím.
(Vím, že to není správný přístup, ale chci dát najevo, že to mám přeci jen trošku promyšlené... :D)
Jenom na jednu otázku stále neznám odpověď.
Proč jsem to sakra napsala?

"Matka s dcerou. Atomový výbuch. A jejich sklep, jediné bezpečné útočiště v radiací zamořené zemi..."

Literární rozcestník

3. července 2014 v 15:23 | Norrora

Vlastní povídky

Les padá [HOTOVO]
Slohovka do školy. Spousta divného popisu. Nevysvětlený konec. (Zbytek se dočtete přímo ve článku.)

Sklep [HOTOVO]
Postapokalyptické "dílo". Původně plánované jako pochybná parodie, potom jsem to začaly myslet zatraceně vážně. Divný konec.
Zveřejněno i na wattpadu.
Sklep

Ostrovy sta divů [ZASTAVENO]
Fantasy na pokračování, spíše v kategorii dětská, ale jak se znám, tak o mrtvoly opravdu nebude nouze... Pracuje se na tom, ale nemám moc motivace a původní nápady odletěly komínem.

Štěně [HOTOVO]
Příspěvek do vánoční blogové soutěže, bohužel se nedostala ani do užšího výběru. Zveřejněno i na Alíkovi.


Doctor Who povídky

Děti časové ještěrky [HOTOVO]
Časové ještěrky jsou tématem, o kterém jsem schopna vyprávět celé věky.
Takhle povídka je do soutěže na Doctorwho.cz na téma "wibbly-wobbly timey-wimey". Napsala jsem ji na Běstvině, kde jsem ji vnucovala úplně všem lidem, co si ji nechali vnutit. Dokonce jsem to dvakrát přepisovala, zabere to 6 listů.

Objeví se tam Johana (má vlastní postava), Doktor a Martha.
Paralelní světy [ZASTAVENO]
Doctor Who + nejrůznější další věci. Crossover.
Zveřejněno i na wattpadu, zatím pracuji na druhé kapitole. Příběh můžete utvářet i vy, když napíšete do komentáře k nejnovějšímu dílu, co by se mohlo objevit v dalších kapitolách. :)

Narozdíl od většiny povídek se tu objevují i myšlenky TARDIS (tuhle se to někomu líbilo, nwm, jestli na facebooku nabo wattpadu, ale teď na tom nezáleží) - je to pěkně zlobivá loď... 
 

Reklama

Rubriky