Tento blog spí.

A bude spát až do soudného dne.

Díky za pochopení.


Ehm... prostě kritiky

Jak mě naštvat (tipy pro lyžaře)

14. března 2016 v 20:58 | Norrora
Podkladem jsou skutečné události.
Bohužel. :D

#PrayForParis

16. listopadu 2015 v 22:04 | Norrora + Bratr Svého Bratra
Nevím, proč jsem to nezmínila dřív.
Někteří lidé nemají mozek.
Poprvé se to projevilo, když Facebook přišel s aplikací na duhovou profilovku. Teď zase. Lidé se rozdělili na dva tábory - jedni si novou fotku dají, protože jsou rádi nebo chtějí vyjádřit soustrast, druzí je kritizují a prohlašují, že tím se nic nezmění, bla bla bla...
Osobně mám na profilovce jak duhu (radost z uzákonění svateb homosexuálů ve všech 50 státech USA, podpora LGBTQA+ komunity), tak i francouzskou vlajku (smutek, protože nikdo nevyvrátí, že je to opravdu tragédie). Nechme stranou, jak tato barevná kombinace vypadá. Jde o význam.
Okay, jdu to trochu rozpitvat.

Snaha se odlišit?

10. října 2015 v 21:27 | Norrora
this is love
Téma týdne: Schopnost lišit se

Zezačátku jsem neměla vůbec jasno, proč tenhle článek vlastně sepisuji.
Teď už to tak trochu tuším.
Možná mám nějaké nutkání se zastávat slabších, možná mě něco strašně naštvalo, možná jsem prostě jako Saturnin - ráda uvádím věci na pravou míru.

(Tak či onak, nějak se mi to podařilo sladit s Tématem týdne, ani nevím jak.)

Destrukční deník - nic pro mě

26. července 2015 v 4:44 | Norrora
V poslední době ho vidím v každém knihkupectví, vystrčený hezky dopředu, aby byl všem na očích. Ne zas tak nápadná černá knížečka, ani nemá pevnou vazbu, je jen obyčejně brožovaný, jako moje zásoby sci-fi na cesty. Stojí okolo 200 Korun českých (199, abych byla přesná). A na obalu se skví nápis DESTRUKČNÍ DENÍK.
Dostávám se k tématu, nebojte. Nebudu celý článek popisovat ty hladce oříznuté stránky a... No dobře. Pardon.

(Zdroj: svetyliteratury.com)

Facebook (zatím) vede 1:0

9. července 2015 v 11:22 | Norrora
Proč není můj první prázdninový článek něco pěkného, třeba diskuze, jestli jsou roztomilejší mourovatá nebo černá koťátka? Proč sem nemůžu dát třeba svou kresbu chibi verze Torchwoodského týmu? Proč je Facebook tak debilní?
Mám ten dojem, že z každý můj naštvaný článek má neplánovaný účinek. Budiž. Ale chci se z toho trochu vypsat.


Co mi vadí na fanfiction 2

18. června 2014 v 12:20 | Norrora
Pár informací pro začátek:
1. Ne, nebudu se omlouvat, nikomu.
2. Díky, Temnářko.
3. Vím, že to bylo trošku přehnaný, ale to neznamená, že... viz bod 1.

Velmi děkuji jistému Standovi, který můj článek vyvěsil na Titulku. Fakt skvělý. Opravdu, žádná ironie (což je u mě asi docela překvapení). Vlastně mi ta kritika ani tolik nevadí. Héééééj, lidi, nevadíte mi!

Vyjádření k předchozímu článku, který popudil spoustu lidí:

Nejsme v Číně, můžeme používat internet a vyjadřovat své názory naprosto svobodně. Nebo v KLDR, ale to je zase jiná liga. Tudíž si můžu říkat a psát co chci a nikdo mě za to nemůže zavraždit. Nejsem prorok, nehlásám konce světa (zatím), nenabádám k ničemu cvoklému,... a tak dále.
Lidi, někdy mi připadáte, jako byste se několik hodin dívali SEM. (Dvakrát klikněte a uvidíte zázrak.) (Káťa se směje tomu "zázraku".) (Prý po půl minutě vidíš jako po houbičkách.)

Prostě jsem se vyjádřila moc hrubě a hned to vypadá skoro tak, že kdyby ty dámy našly mou mrtvolu, tak:


Necítím se, jak by mě žrali zaživa, ale opakuju, až někdy najdou moji mrtvolu (snad je všechny přežiju), tak se na mě za můj předchozí článek vrhnou. Oklovou mě zaživa a z mých střev si udělají pásek. Konec nechutností, návrat k původnímu tématu... Nebo bych ještě chvíli mohla rozebírat játra a ledviny a mozky a...

Dóbře, příště radši nebudu rozpoutávat debatu (která stejně nebude na úrovni, jak jsem se posléze dozvěděla).

Uznvám, že nějaká dobrá FF existuje. Což jsem zmínila už v předchozím článku, ale nikdo si toho nevšiml. Snad někdo možná - ten, kdo si to přečetl pořádně a nepřeskakoval od myšlenky k myšlence podle atraktivity odstavce.

Uf. Ani nebolelo to napsat. Neměním názor, jenom připomínám.
Vedle mě se právě pochechtává spolužačka.
Grr!

No nic, sbohem.
Ještě jeden článek na tohle téma bude příští týden.
N.

Co mi vadí na fanfiction

11. dubna 2014 v 23:59 | Norrora

Čtěte dále pouze pod podmínkou, že si chcete přečíst něco hodně zaujatého a hloupého, sepsaného v ne zrovna nejlepší náladě. Hází to spoustu lidí do jednoho pytle. Byla to chyba, vím.


Salut.
Na Srdci blogu byl nový článek o nejnavštěvovanějších blozích. Skoro se mi chce brečet, když na prvních dvou příčkách vidím blogy s fanfiction o One Direction. Proti této skupině nic nemám Nesnáším tu hudbu. A o to víc nemám ráda FF.
Je to věc názoru. Asi bych měla vypsat základní body:

1. Šlohnuté postavy
Ubohost. Autor, který si nedovade vymyslet ani vlastní postavy, není autor, ale tvor bez předpokladů ke psaní. Co kdybych šla ukrást něčí postavy? Je to zadarmo a nemusím si přece namáhat hlavu.
Nebo napíšu něco o skutečných postavám, pak to bude znít reálně, že? Udělám z nich homosexuály/bisexuály/zoofily/aninechcivědětco... Žádný problém, tyto oběti si to přece nikdy nepřečtou...

2. Gramatika? Fuj!
Jiné pravidlo autorů VĚTŠINY FF mě nenapadá. Y nebo I? S nebo Z? MĚ nebo MNĚ? Proč psát nějaké čárky, pokud to bude mít pointu, mí obdivovatelé to budou číst a má trojka z češtiny jim vůbec nebude vadit...

Velice se omlouvám autorům, co píší bez hrubek a tleskám jim. Upřímně.


3. Popíšeme praktiky a na děj se vykašleme
Neříkám, že všechny FF povídky se týkají rozmnožování, ale u VĚTŠINY je tomu tak.
Ztratila jsem příliš života vztekáním se nad povídkami, které postrádají děj. Nemám nic proti tomu, když autor alespoň průměrně a zajímavě píše, někdy je popsaná fantazie průměrná (nadprůměr neexistuje, muhahahah!).
Můj názor, nevražděte mě za to: Většinu FF píší třináctileté panny, co všechno háží na papír podle svých (ničím nepodložených) představ nebo podrobnosti o ehm... kopulaci kopírují od ostatních, které to zase zkopírovaly od sebe navzájem...
NĚCO se v povídce prostě musí stát.

4. Dnešní svět
Jeden bod, který se netýká přímo fanfiction.
Teenageři raději zelezou ke kompům a ještě se vymlouvají, že si ČTOU. Kniha do ruky? Ble, vždyť se knihy skoro nezmiňují o mých oblíbencích, tak proč je číst, že?
Vyjímka: Dotyční oblíbenci jsou postavy z nějaké lovestorky o upírech, co vyšla jenom v papírové podobě.

5. "A komu tím prospějete, co?"
("Druhé straně?") Mé vyjádření.

N.

Nálada mi klesá pod O stupňů Kelvina,
ale prostě to musím zařvat světu.
Fanfiction? Nevina?
Dopíšu jenom větu...
Chrrr...

Miluju lidi...

24. února 2014 v 21:43 | Norrora
Salut,
mám docela fajn náladu, hned uvedu proč. Smějící se
Totiž, jeden milý človíček (Autor, "Bravos(kamošomg)")mi napsal komentář k nejnovějšímu článku:
"ano opravdu bravo bravo osoba která nema nic jineho na praci než otravovat vzduch a co ti je do toho že omg konči delaš tu z lidi debili am ysliš si jak sou užasny keci o tom že tu sou chiby si nechte a diž maš porblem nalevo nahoře je křižek nemusiš travit vzduch... a poser se že pišu hrubkama že pišu sproste je mi to jedno ja o tobe svuj obrazek mám :-! :-! :-! :-! :-! O_O"
1) Bravíčko fakt neodebírám.
2) Kyslík (pokud vím) spotřebovávají všichni. Autor zřejmě fotosyntetizuje! Smějící se
3) Poněkud nechápu, o čem je vlastně řeč. Myslí omg-smile.blog.cz? Pokud vím, tak nekončí, má se čile k světu, už jsem se jím dávno přestala zabývat. Autor píše, co je mi do toho, že někdo končí. Mně do toho nic není, nikoho k ničemu nenutím.
4) Někteří lidé jsou debilové, bohužel, s tím nic nenadělám. Moc jich není a ne tady (pokud nepočítám Autora). S vyplazeným jazykem
5) Áno, "chiby" tam jsou.
6) On mi vyká!
7) Možná má Windows 9, protože nikde jinde není křížek vlevo. Smějící se
8) Nene, já se z toho nepodělám, i když by jsi byl moc rád, že?
9) Taky umím mluvit sprostě, docela dost.
10) Má o mně obrázek? Tuším, jaký.
...a takhle bych mohla pokračovat dále...
Chcete se zasmát? Upozorněte na "chiby"! MrkajícíSmějící se
N.

Omg? Omg! 2

28. října 2013 v 17:56 | Norrora
Ehm,
takže to s tím zrušením nebude tak horké? Tak už konec trucování, Pájule? Co takhle, že by sis pořídila účet ne Twitteru? Fakt doporučuju. (Kategorie Vážně míněné rady.)
Otázka: Proč by si "swagerka" (ne)měla všímat "dámičky" v tramvaji (a naopak)? (Není z MOJÍ hlavy.) (Ty závorky... -_-)

Omg? Omg!

17. října 2013 v 20:01 | Norrora
Tenhle článek píšu s... divným pocitem. Hledat správná slova je docela těžké.
Takže omg-smile.blog.cz se ruší? -_-
Proč? Cituji: takže kdyby to někoho zajímalo přestávám s blogem kvůli osobě která patří tento blog -> http://norrora.blog.cz
A pročpak? : a to jen protože má potřebu někoho stále otravovat a opravovat
Jo, asi mluví (píše) o mně, o kom jiném? Problém: Já nemám potřebu někoho otravovat - od toho je tady HODNĚ lidí, tak se nebudu řadit k davu. Opravovat? Když někomu nefungují některé klávesy, konkrétně čárka a Shift (moje domněnka, soudím podle dotyčného textu), ať si koupí novou klávesnici a neničí duševní zdraví jiných lidí, těch, co je něco podobného bije do očí. Najde se někdo, kdo bere vážne o dva roky mladšího člověka?
 
 

Reklama