Tento blog spí.

A bude spát až do soudného dne.

Díky za pochopení.


Články obecné (Article articlus)

Knižní výzva 2016

5. ledna 2016 v 18:47 | Norrora

Za celý loňský rok jsem přečetla... tramtadadá... 60 knížek!
(Upřímně, není to zas tak moc. Plýtvala jsem časem určeným na louskání písmenek. Jenže den má pouze 24 hodin a v noci je daleko jednodušší třeba... poslouchat audiopříběhy, než namáhat oči. Takže vlastně úspěch. Víte co? Neposlouchejte mě.) Původní hranice byla 50, pak jsem ji zvýšila. Určitě jsem pár knih zapomněla zapsat, což už se mi letos doufejme nepovede... Občas jsem se do čtení musela vážně nutit. Ale stálo to za to!

Letos: pro začátek "pouhých" 60
Opět budu všechny anglické knihy značit MODROU BARVOU, komiksy a divné věci ZELENOU BARVOU.

Druhé blogové narozeniny!

24. září 2015 v 15:33 | Norrora
Včera to byly přesně dva roky, co jsem si založila tenhle blog.
Podrobnou historii jsem probírala už v loňském článku, nic tak závažného se za tu dobu nepřihodilo.
Mohla bych tu rozebírat měsíc po měsíci, ale nikam by to nevedlo, nebavilo by mě to psát a vás by to na oplátku vůbec nebavilo číst (sice bychom si byli kvit, ale taky by to mohlo znamenat, že si trochu zkreslíte dojem, což není žádoucí).


Docela mě potěšily statistiky z TOPlistu. Pomalu (ale jistě) mi stoupá návštěvnost. Asi o dvacet návštěv týdně. (Jdu slavit...)
Naopak o prázdninách se dost propadala. Já vám ty dovolené přeju, lidi, ale když někdy prosedíte celý červenec a srpen u kompu, vzpomeňte si na tenhle skromný blog... :D

Děkuji všem čtenářům. :) (Kromě toho trolla, který nakonec sám zmizel, protože si myslel, že moudřejší ustoupí. Dneska to tak už dávno nefunguje...)

N.

(Zdroj: tumblr.com)

4 + 1 důvod, proč bych nechtěla být slonem

15. března 2015 v 19:21 | Norrora
Slon indický
Ano, přicházejí filozofické články. :D
Na půl ucha jsem poslouchala jeden dokumentární pořad o slonech afrických a dala jsem dohromady celkem pět důvodů, proč bych jedním z tímto savců vážně nechtěla být...
(Pod perexem máte i anketu, tak prosím nezapomeňte hlasovat. :))

1. Nikdo se s vámi nemazlí
Zbytek stáda počítá s tím, že se prakticky okamžitě postavíte na nohy. (Ano, toto není jenom u slonů, namátkou mě napadají třeba koně.) Že se nakrmíte. Že bez problémů přebrodíte řeku. Lidská mláďata naproti tomu nejsou přizpůsobená okamžitému přežití, rodiče se o ně skoro pořád starají... Nebuďte rozmazlení a buďte rádi, že nejste sloni.

2. Pořád vás otravují lidé
Nejdřív chtějí vaše zuby, pak i kosti a kdo ví co ještě, protožejsem z toho pěkné náramky a někteří možná stále věří tomu, že namletý sloní kel funguje jako afrodiziakum. (Možná si to pletu s nosorožčím rohem?)
Jen tak se před nimi neschováte v křoví.

3. Rodiče přihlížejí páření
Stepují okolo a koukají. A to vážně nechcete. :D

4. Vypráví se o vás vtipy
Zvláště v kombinaci s mravencem:

Knižní výzva 2015

8. února 2015 v 23:59 | Norrora
Sice si nedělám podrobné statistiky, ale loni to byla se čtením vážně bída. Takže si letos budu všechno poctivě zapisovat... Já a něco dělat poctivě, co jsem to zase naslibovala? :D
Letos se poprvé účastním Knižní výzvy, kterou pořádá Ells, ale vím o ní od Scrat. Konec pauzy na reklamu.
Odvážně si vybírám 50 knih, ale možná budu v průběhu roku navyšovat.
Postupně aktualizuji.
26/09: Prodlužuji seznam na 60!

Zvláštní označení:
Anglické knihy
Komiksy

3FILMY challenge: Christopher Eccleston

2. ledna 2015 v 11:48 | Norrora
Nastal čas, abych načala další větev mé vlastní challenge 3FILMY - a (úplně náhodou... :D) vybraný herec je Christopher Eccleston.
Jak jsem se k němu dostala? Přes Doctora Who, jak jinak. Devátý Doktor je můj nejoblíbenější (a z classicu je pro mě nej 3rd - Jon Pertwee, ale to už trochu odbočuju), tak jsem se rozhodla najít další filmy, kde Chris hraje. Už se chystám na stahování Hercula Poirota (kompletního, všech 13 sérií a to jenom kvůli Nástrahám zubařského křesla) a hromady filmů.
Takový dlouhý odstavec, co? :D

A koho nominuji? Hmm... *dlouhé losování* Anie!

A hurá recenzovat! :)

PF 2015

1. ledna 2015 v 0:01 | Norrora
Další možné názvy by byly třeba Šťastný nový rok nebo Přehlídka GIFů. To první, protože vám něco takového budu přát, a to druhé, protože do tohohle článku nacpu pár GIFů. (Prolézala jsem tumblr, zbytek si domyslete... :D)

(Nebo po mně hoďte Rubikovou kostkou. No jo, už pokračuju... :D)

Co se mi za tenhle rok podařilo:
1) Vyhrát nějaké olympiády. Nebo v nich být třetí. Nebo šestatřicátá. Není to jedno?
2) Začít si tykat s naším fyzikářem. To máte tak - on mi tyká pořád a já jemu občas taky. (Nebo to bylo už loni?)
3) Přečíst svou první anglickou knihu (vlastně tři - Wetworld a v závěsu Forever Autumn s The Blood Cell), pokud nepočítám česko-anglické pohádky a podobné primitivnosti.
4) Začít sledovat DW a Torchwood.
5) Napsat hromadu povídek - většinou fanfiction.
6) Několikrát si pohrát s blogovým designem. Více méně úspěšně.
7) Zhlédnout pát dobrých filmů.

Co jsem tenhle rok vyvedla špatného:
1) Napsala článek Co mi vadí na fanfiction. (Ááá... Proč to pořád vytahuju?)
2) Nenašetřila si na nový notebook.
3) Totálně povorala anglickou olympiádu.
4) Nechala se dvakrát solidně vytočit.
5) Chyběla ve škole a následně napsala písemku z frániny na pětku. (Nesmějte se, to je totiž hrozně vážná věc. Dvojce se letos nevyhnu. Ano, chápu, někdo má určitě mnohem horší známky a nedělá z toho scény, ale mně na tom příšerně záleží. Šprt a lempl v jednom. :D)
6) Propásla příležitost.
7) Rozhodla se psát tenhle seznam věcí, co se mi až tak nepovedly... (Původně tu bylo jenom 5 bodů, ale vzhledem k tomu, že u dobrých věcí a předsevzetí je hned 7 odstavců, tady jich musí být také tolik.)

A teď postoupím k roku 2015 a nereálným přáním...
Předsevzetí:
1) Mít na konci roku samé jedničky.
Image šprta právě dokonána. :D Je to trochu nereálné přání, ale kdybych obětovala několik hodin/dní sledování Classic Who a místo toho se učila na fráninu a dějepis...
2) Jet na WHOCON.
Děda mi to slibuje a slibuje a už se z toho nemůže vykroutit, ani kdyby vážně chtěl. Muhahahah. Prateta mi oznámila, že má černou sukni, kabát (stačí odpárat kapuci) a přesně takovou kamej (kameji? nebo jak se ta věc skloňuje), jako má Missy. (Už umím roleplay. Nechtějte mě potkat, když ho zkouším. :D)
3) Něco vyhrát.
Tipuju to na zaměpisnou nebo biologickou olympiádu. (Asi bych si měla udělat výstražné okénko Pozor, vytahovací čtvrthodinka...)
4) Zrušit si pár sociálních sítí.
O tomhle bude článek později. Mám na mysli twitter a taky... takové ty primitivní projekty, od kterých jsem zapomněla heslo nebo si ho ani nechci pamatovat.
5) Naučit se praktické věci.
Angličtinu. Biologii. Obsloužit pračku, uvařit něco víc než těstoviny a tak dále. Šít, plést, zacházet se žehličkou... Nezní to jako věci, co uměly před dvěma stoletíma i desetileté holčičky? :D
6) Být trpělivá.
Co nenakreslím dneska, to už zítra nedodělám. Ta básnička je moc dlouhá. Jak to, že musím čekat ještě pět minut? To si snad dělá srandu, domluvili jsme se, že tady bude už před půl minutou! (Když před nějakou olympiádou čekám na učitele/učitelku, co přiběhne/přijede sice včas před odjedem autobusu, ale stejně pozdě...) (Paradoxní je, že sama jsem hrozně nedochvilná.)
7) Napsat hromadu úžasných článků na blog a hromadu úžasných povídek.
To se snadno řekne, ale hůř udělá. Čas a nápady nerostou na stromech (ani na našem domácím záhonku s bylinkami). Zrovna teď jsem dostala nový nápad na Ostrovy sta divů, ještě nevím, jak to všechno dopadne, ale hlavní zápletka už je na světě... :D

Tak, sedm od každého by mohlo stačit.
Podtrženo, sečteno, byl to docela dobrý rok.

Všem, kdo tohle čtete, přeju pěkný nádherný rok 2015, splnění všech přání (pokud nejsou v rozporu s mými přáními), štěstí, zdraví, hromadu dalších prázdným slov. Ne, teď vážně. Prostě si to užijte. :)

Tady na blogu děkuji konkrétně Anie a Scrat - a samozřejmě i dalším komentátorům.A teď mě omluvte. Jdu si cvičit psaní "2015" namísto "2014".
N.

3FILMY challenge

21. prosince 2014 v 11:04 | Norrora
Tudududum.
Norrorka dostala nápad. :D
Challenge.
Ano, čtete dobře.
Nebojte se, dobrá zpráva je, že bude s nominací, ale může ji udělat, kdo bude chtít (ne, že by někdo chtěl). Žádných 11 obětí jako u Liebster Award, pouze jedna.
Jedna oběť.
Ale jestli to bude někdo pětkrát za sebou (jako Scrat a výše zmíněná výzva), tak vás ten člověk vaše oběť roztrhne jako hada.

Takže, o co vlastně půjde?

1. Vyberete si jednoho herce nebo herečku. Je jedno, jestli bude z Česka, z Anglie, z Konga nebo... doplňte sami. (A mimochodem, znáte nějakého dobrého herce z Konga? :D)
2. Napíšete článek, ve kterém (mimo jiné) bude, jak jste se dostali zrovna k tomuto člověku.
3. Podíváte se na tři filmy (dobře, klidně i seriály) s ní(m). Opět, nezáleží na tom, jestli s dabingem, s titulky, jestli jsou české... bla bla bla. Raději si to trochu zaktualizujte, pokud jste dotyčný film viděli již před nějakou dobou, protože...
4. ...budete psát recenzi. Porovnáte zmíněné tři filmy, okomentujete, ohodnotíte (režie/dabing/střih/zbytek hereckého obsazení...), případně seřadíte. Prostě to trochu okecáte. Popovídáte Popíšete herecký výkon nebo co vlastně chcete. Protože já tady vlastně jenom píšu zadání. :D
5. Vyberete oběť. Samozřejmě, pokud opravdu nebude chtít, tak ji k tomu nedokopete. Prostě doufejte, že se podřídí.

Splněno:

Jo a ještě jedna věc. Pokusíte se být originální, tudíž neakceptuji deset Davidů Tennantů. I dva jsou moc. Kdo dřív přijde, ten dřív mele a Tennanta domů bere. Tak.

N.

P.S.: Díky každému, kdo se do toho dá. :)
P.P.S.: Plus by u toho měl být odkaz na můj blog. :D

Kresby a řeči

8. listopadu 2014 v 11:03 | Norrora
V poslední době trávím spoustu času vším možným, jenom ne psaním článků na blog. Nervózně čekám na další část Nucené společnosti, Classic Doctor Who se stal něco jako mou závislostí, občas si zahraju World of Tanks, neustále projíždím facebook. Překládám, sleduju, stahuju, kreslím, ale nepíšu.
Vráním se k tomu bodu Kreslení...

Děti časové ještěrky podruhé

25. září 2014 v 20:41 | Norrora
Salut.
Normálně, nežebrám, ale... mé Děti časové ještěrky to potřebují...
Hlasování je jenom do konce září, tak se prosím snažte. :)
(Zdroj: superfaktura.sk)
N.

Kidneys!

26. srpna 2014 v 13:51 | Norrora
Salut.
"Nedávejte mi do ruky fixy" má pokračování jménem "nedávejte mi do ruky barvy na textil". Výsledek je níže. Pokud máte něco proti ledvinám, ani tam nekoukejte.
Technicky vzato, může za to Scrat. Jako vždy, je to taková moje kreativní studnice nápadů a ani o tom neví... :D

#prosim #o #pomoc

4. srpna 2014 v 9:13 | Norrora
Salut.
Lidi, vzhledem k tomu, že čtete mé články a povídky, asi vás ty moje výtvory vážně zajímají (doufám, že se nad mým blogem nebaví hejno lidí, chechtajících se nad občasnou gramatickou chybou). Takže bych se chtěla na něco zeptat.

Pod článkem naleznete anketu, ve které budete moci hlasovat, do čeho se mám aktuálně pustit.

Ostrovy sta divů
Klasika. Už nad tím v duchu brečím poměrně dlouho. Mírně jsem to úplně celé překopala. potřebuju vědět, jestli o to stojí i někdo jiný, než moje třídní učitelka (dobrý den Vám přeji... :D). Už to má asi 25 normostran a chci jich mít nejméně 50. Jestli přestanu "utíkat s dějem", tak i 75.

Říkejte mi Tvůrkyně primitivních ikonek:


Trojměstí
Neboť se hrozně těžko rozhoduju, bude to interaktivní povídka. Nemám nervy na to, abych dala hlavnímu hrdinovi použitelné jméno (musela bych totiž přemýšlet). Je to (tedy, bude to) taková divná steampunková fantasy s hlavní hrdinkou, co mítně připomíná Theofano, ovšem, je trochu... kompatibilnější.

1,5
Pořád používám to krycí jméno, ješrě nemám vymyšlené nějaké normální. Zatím mám napsanou ani ne jednu čtrnáctinu. Nevýhodou je, že si musím neustále zjišťovat informace - např. u psaní první části to bylo samé "dědo, jak moc byly Vary vybombardované?", "kdy vynalezli laser?", "z jakého roku je ta tvoje baterka?", "jak reálné je tohle... a tohle...", "jak...",...
Lituju svou rodinu, že mi musela odpovídat, když jsem nemohla na PC.

básničky
Nebo taky můžu vyhrabat pár starých básniček.

Můžete ovlivnit můj život, tak do toho! :)
N.

Zase něco chystám...

29. července 2014 v 18:18 | Norrora
Salut!
Možná to nikoho nebude zajímat, ale rozepíšu se tady se svými plány ohledně psaní obecně, psaní článků, jiných věcí a taky o jednom plánovaném překvapení...

"Dějí se tu věci, vlastně čtyři věci, no vlastně čtyři věci a ještěrka..."
- The Doctor

Věc první
Jak jsem již zmínila v předchozím článku, účastním se soutěže na DoctorWho.cz (Rassilonův brk či tak nějak) s povídkou Děti časové ještěrky. Už jsem jim to tam poslala. Tudíž, po 15. srpnu si tu věc budete moct přečíst (a hlasovat pro mě! :D)

Věc druhá
Sníst jogurt.
(EDIT: Není to už tak moc aktuální, při psaní tohoto článku jsem úspěšně posvačila.)

Věc druhá podruhé
Pokračování dotyčných Dětí časové ještěrky. Někdy, možná.
Pokud o té povídce budete mluvit jako o "wwtw2", porozumím vám. Je to kódovaná řeč, které nerozumím ani já sama a používám to jako krycí jména u věcí, co ještě nejsou definitivně pojmenované - wwtw, wwtw2, odwtd, rt10, ww2kv a další pitomosti. :D

Věc třetí
Zkusím zkompletovat pár básniček a hodit je do jednoho článku. Možná už zítra. Nebo taky za měsíc.

Věc čtvrtá
Konečně se dostávám k psaní se sty procenty vlastních postav. Například Trojměstí - pracuje se na tom, v nejbližší době přidám první kapitolu. (Jde to sakra pomalu, když se snažím stíhat ještě další věci.)
Právě vymýšlím jméno pro jednu z hlavních postav. Až teď? Ten kluk zapomněl své jméno, takže mám dost času na to, abych něco odvodila (většinou z latiny).
Ostrovy sta divů - taky musím pokračovat. Ještě by to chtělo nápad. Kdo mi ho přihraje, dostane diplom. Vážně. Házejte do komentů.

Ještěrka
Hodně, hodně, hooooodně velký literární projekt. Na mé poměry teda. Bude to mít třináct dílů a říkám tomu 1,5. Někteří už možná tuší... Své odhady pište pod článek. :)
Nápověda: Mírně mě k tomu inspirovala Scrat. Vlastně extrémně hodně.
Budu o tom informovat v samostatném článku.

N.

P.S.: Pro naladění na psaní první části (krycí jméno ww2kv) toho překvapení si pustím DW maraton - The Parting of the Ways, Doomsday, Journey's End a The End of Time Part Two. Ne, Moffat mě zas tolik nerozbrečí. A až budu zase v použitelném citovém rozpoložení, tak se ozvu. :D

Design na druhou

3. července 2014 v 14:45 | Norrora
Salut.
Dvě věci.
Zaprvé, pravděpodobně už za pár dní/týdnů budu mít nový vzhled blogu. Začínám Menu a doufám, že to nepovorám více než předtím (že to nebude horší). Nesázím na "v jednoduchosti je krása", alespoň ne tady. Ale nebudou to žádné extrasložitosti (hele, zase nové slovo, to si musím někam psát).

Zadruhé, zkusím se zúčastnit té designové soutěže. Pochybuju, že by z toho koukal alespoň minimální úspěch, ale nejsem na úrovni jistého člověka, který než aby soutěžil, tak radši zaleze, přestože by mohl škole urvat docela dobré umístění na okrese (nebo i v krajském kole). Holt puberta. (Btw, nemluvím o sobě, já jdu i do předem prohraných bitev soutěží.) :D

Tenhle článek píšu i proto, abych měla co zařadit do jedné rubriky. Ale o to tady vůbec nejde.
(Áno, tady přece jde o záchranu světa a záchranu roztomilých koťátek a taky o... dokoukání 7. série DW a o...)
Mé ironické já promluvilo. Taková jsem pořád. :D

N.

P.S.: Stojí Iron Man 2 za několik hodin nervů u PC? Stahování z uloz.to bez VIP účtu je totálně na... vy-víte-co-a-tak-si-to-tam-dopňte. A asi to nebude lepší než první díl, žejo?
 
 

Reklama