Tento blog spí.

A bude spát až do soudného dne.

Díky za pochopení.


Big Finish doodles (1)

8. listopadu 2015 v 20:10 | Norrora |  Obrázky obecné (Picture picture)
Salut!
I když se to nezdá, stále jsem naživu... :D

Vždycky po napsání jednoho článku přijde euforie, že jsem zase něčím přispěla na blog, a říkám si "tak, teď pár dní nemusím nic dělat". Jenže potom uběhne týden... dva týdny... měsíc... do háje, proč nic nepíšu? Materiálu mám přece dost. Vždycky si můžu na něco postěžovat, napsat recenzi, poinformovat o (více méně slušném) množství nové prózy a poezie... nebo konečně použít skener a pochlubit se čmáranicemi! Jej!

Společné téma by mohlo být třeba "nuda ve škole, fixy a propisky". Jenže ve skutečnosti byly použity i pastelky a část jsem kreslila i doma.
Řekněme, že to jsou ilustrace k Doctor Who: Big Finish audiopříběhům.


1. Minuet in Hell
Ucházející příběh. Ale hlavně červený a tmavě modrý fix na hodině dějepisu. Totalitní režimy, nebo čmárání? Nerozhodovala jsem se dlouho...

2. Časový vír
Vzniklo doma, při poslouchání právě Minuet in Hell. Kreslení + audia doma jsou vždycky super. Narozdíl od školy/autobusu si nemusím mačkat sluchátka co nejhlouběji do uší, takže mám volné ruce! :D


3. R101
Pro ty, kdo neznají tragický příběh vzducholodi R101, tu mám krátké shrnutí. Byla to snad největší vzducholoď, jaká kdy brázdila vzduch. A jednou v roce 1930, na cestě do Singapuru přišla bouřka a R101 havarovala. Nehodu přežilo 6 nebo 8 lidí z 54, zdroje se liší.
V DW sice říkají, že nikdo nemohl nehodu přežít, ale to jen proto, že se jim to hodilo do krámu (a k Charley, která prostě... musela... umřít... pradon, spoiler).

Více ZDE, pokud vám ovšem nevadí angličtina/Wiki/anglická Wiki.
(Mimochodem, tuhle hodně tlustou a naprosto neodpovídající napodobeninu R101 jsem čmárala právě při hodině angličtiny.)

4. TARDIBOX
Znovu jsem poslouchala DW: Dark Eyes, zatím tedy jenom první díl, The Great War. Potěšilo mě, že už rozumím mnohem více věcem, odhadem tak 60-70 % vět a 90 % celkového významu.
Sonický šroubovák jako "penny whistle" je super. Kam se hrabe baterka nebo "svítítko", píšťalka napomáhající opravám vlaku je geniální nápad. :D

Jo, zase Molly. Tohle měla být "zkouška fixů". Skončilo to pokusem o TARDIS bez použití pravítka. A vůbec, když už tu máme úžasnou společnici, která náš oblíbený (nejen) stroj času nazývá "Tardibox", proč to nepoužít.

Většinou nekreslím takhle abstraktně.
Na kreslení rýsování TARDIS nemívám nervy.
Než začnu dělat cokoliv fixami, nejprve si to pořádně předkreslím tužkou, vše pečlivě rozvrhnu a...
Prostě teď to bylo spíš něco jako "proč má tu ruku takhle divně", "ten tmavší fix to snad zakryje, jinak nevím", "rovné čáry jsou mainstream" a "hm, bych se asi měla naučit stínovat"... :D

5. C'rizz
Audiopříběhy poslouchám popořádku, takže jsem se k tomuhle Eutermesanovi ještě nedostala. Přesto o něm mám docela přehled a nikdy mě neomrzí ho čmárat. Hlavně takovéty dětské, roztomilé verze...

Na postavách z audiopříběhů je super, že většinou neznáte jejich přesný vzhled a můžete si vymýšlet.
Bohužel/naštěstí mě inspiruje TOTO, takže fantazie nepracuje na plné obrátky. (Ano, od této umělkyně jsem si jednou vypůjčila obrázek do záhlaví blogu. Kreslí a maluje naprosto fantasticky. Díky ní mě taky napadlo vytáhnout vodovky, ale nedopadlo to nějak extrémně dobře, proto to tady nebudu zveřejňovat.)

Původně toho mělo být víc.
Hromadu, opravdu enormní hromadu věcí se mi podařilo zmuchlat/ztratit, takže se v tomto článku neobjevuje úplně všechno. Část z toho vůbec nestojí za řeč.

Mimochodem, děkuji, že jste na mě stále nezanevřeli kvůli velkým pauzám mezi vydáváním článků.
Vážně se snažím.
A pak bývá nová epizoda DW.
Nebo skvělý komiks.
Nebo nápad na další část jedné sci-fi novely. (Říkám tomu novela, protože "knihu" píše každé suverénní dítě a textovým editorem a "román" to vážně nebude.)
Nebo živí lidé.
Živí lidé jsou hrozně důležití. Nezapomínejte na to, prosím. Je mi jedno, co ve volném čase děláte, ale dokud je tu někdo, kdo je ochotný se s vámi bavit, využijte toho. (Nechci znít pesimisticky, ale vždycky se může něco stát...) (Neposlouchejte mě, okay?)

Toť vše. Za komentář jsem vždycky ráda. :)
N.
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

SČÍTÁNÍ WHOVIANŮ

---> WHOVIAN? KLIK! <--- 100% (215)

Komentáře

1 Ubauba Ubauba | 9. listopadu 2015 v 16:11 | Reagovat

Moc hezké obrázky... A i to stínování se ti moc povedlo... Já stínovat fixama neumím... Vždycky to řeším tak, že fixou vybarvím tmavší části a zbytek dobarvím pastelkou... XD

2 Simona Gray Simona Gray | Web | 23. listopadu 2015 v 18:45 | Reagovat

Oh, Dark Eyes bolo skvelé :3 Teraz mám strašnú chuť ísť to znova počúvať :D Molly bola super :D

3 Norrora Norrora | Web | 23. listopadu 2015 v 20:26 | Reagovat

[1]: Díky. :-) Pastelky jsou super záchranářky, ale na větší kresby si radši netroufám... :-D

[2]: Budu si to muset poslechnout zase celé od 1 do 3. (A stáhnout 4.) DE si prý udrží kvalitu všechny 4 části, dokonce i Doom Coalition v tom zdárně pokračuje. :-)

4 Dani El Dani El | E-mail | 4. prosince 2015 v 17:24 | Reagovat

Povedlo se. :-)  Nejhezčí je asi ten obrázek s Molly. (To prohnutí působí docela dobře.)

5 Friederike Saxon-Hewlett Friederike Saxon-Hewlett | Web | 25. prosince 2015 v 22:57 | Reagovat

teda! dobrá práce! (a připomíná mi to jak zoufale potřebuju poslouchat Big Finish, ty příběhy musí být fascinující...)

Miluju tvůj styl a myslím, že ti ty fixy opravdu sedly ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama