Tento blog spí.

A bude spát až do soudného dne.

Díky za pochopení.


Srpen 2015

Utíkej, dítě

31. srpna 2015 v 19:09 | Norrora |  Poezie
Dvě básničky. Jedna vyhrabaná ze sešitu, napsaná chvíli po několika prostředních epizodách Torchwood: Miracle Day (seděla jsem v autě s notebookem, ale pak se vybil, tak jsme musela sáhnout po staré dobré tužce a papíru :D). Druhá po dlouhém hledání jakékoliv knihy od Orwella u nás doma. Žádnou jsem nakonec nenašla...
Mimochodem, nezveřejňovala jsem už nějakou básničku jménem "Nevzlykej, dítě"? Jestli ne, tak se brzy těšte na jednu rok starou povídku. (No, radši se zas tak moc netěšte.)


Nová rubrika o psaní

26. srpna 2015 v 19:24 | Norrora |  Psaní (moje materiály a poznámky)
Rozhodla jsem se udělat si pořádek v rubrikách, protože teoretických a stěžovacích článků o psaní bude zřejmě přibývat. Tedy, nečekejte nějakou novou teorii, budou to spíše aktuality ze života, které se ale do složky "Život" nehodí. To znamená různé poznámky a materiály. Ale stejně sem nacpu kdeco, proč to škatulkovat...
Abych tady jen tak bezduše nemlela (mám aktuálně naprosto vymazaný mozek díky pouštění Jolandy z EZO.TV a parodií na ni, což mi způsobuje hrozné záchvaty smíchu), mám tady ukázku nesouvislých poznámek z hodin chemie - podařilo se mi vyhrabat sešit z kdovíkteré třídy. Koneckonců, jedná se o literární útvar. :D
(Pro jistotu ukrývám fotku pod perex.)

PlanetMaker

20. srpna 2015 v 19:26 | Norrora |  Recenze všeho, co se nechá zrecenzovat
Salut!
(Žádné rozumné nápady na články a najednou mě napadne tolik věcí. Zkusím to co nejrychleji zpracovat a postupně vydat. :))
Pro dnešek trochu netradiční článek. Většinou nedoporučuji webové stránky, ale o tuhle se prostě musím podělit. Chcete si vytvořit vlastní planetu, přestože nemáte dost dobré kreslířské schopnosti? Máte zájem o wallpaper na míru?
Let's try PlanetMaker!

planetmaker.wthr.us

Jak tato stránka funguje?

Uvařený mozek

9. srpna 2015 v 19:54 | Norrora |  Život
Jako všichni ostatní nadávám na příšerné horko (a pak nadávám, že najednou začnou padat kroupy). Pravděpodobně se to začíná projevovat na mozku, nebo tak něco. Ale v dobrém. Žádné nápady na články, když vtom najednou... Zase nic. Sedím zalezlá doma, ven vylézám jen v podvečer a každou chvíli zamumlám D'Arvit nebo bagr. :D

Teď mám na vás ohromnou prosbu, lidi. Pamatujte na to, jak jste naštvaní teď, a vzpomeňte si na to v zimě, až budete čekat na autobus ze školy a teplota se rozhodne nevystoupat nad nulu, aby se i mladší školáci naučili pracovat se zápornými čísly.
Tak, díky. A to samé v zimě. Vzpomeňte si, jak jste seděli ve stínu a prosili těch pár ojedinělým mraků na obloze, aby spustily pár kapek vody. (O kroupách jsem se už zmiňovala, že?) (K tomuhle pohledu na svět bych se chtěla vyjádřit ještě v jednom speciálním článku, který mi v Rozepsaných narůstá průměrnou rychlostí jedna věta za den. Kdyžtak mi to připomeňte.)

Na těchto třech odstavcích se zřejmě projevilo, že jsem dnes dopoledne klečela před naším barákem a jako o život kreslila kostkovaný závěs křídami. Skóre: jedna zbývající křída, jeden zlomený nehet (tři... dva... jedna... teď! litovat! :D), jeden odřený prst (z rozmazávání dlaní).


Ale horko má jednu výhodu - pod vlivem zázvorové limonády se mi podařilo napsat asi čtyři stránky jedné sci-fi věci. Chtěla jsem přidat ukázku, ale lenost mi nedovoluje to přepsat do Wordu. :D (Mimochodem, pomáhá, když si ostříháte vlasy. Hned je líp. Vyzkoušeno. :D)

Pokud vám počasí ještě nevlezlo na mozek a pátráte po smyslu tohoto článku (upřímně, taky ho těžko nalézám), stačí si přečíst tyto tři věty, abyste byli v obraze:
Nestěžujte si na příliš velké horko, v zimě vám bude zase příliš velká zima.
Koukejte, jak jsem se zbavila skoro všech kříd, co jsme měli doma.
Něco píšu - možná to nebude zas tak špatné.

Užijte si zbytek prázdnin, ať už budou teploty jakékoliv. :)
N.