Tento blog spí.

A bude spát až do soudného dne.

Díky za pochopení.


Červen 2015

Bloody Torchwood!

28. června 2015 v 16:01 | Norrora |  Obrázky obecné (Picture picture)
Děkuji tomuto blogu za existenci (odkazy na stahování z cloudu MEGA) a za inspiraci pro název tohoto článku, který se měl původně jmenovat "Janto Jorkness (a nech už toho)" nebo ještě kreativněji. :D
Prokousávám se třetí sérií Torchwoodu a nejde to zrovna snadno. Čas by byl, kdybych chtěla, už jsem se prořvala přes Den čtvrtý a skočila jsem na Miracle Day bez titulků, ale... Lehnu si na postel s notebookem a říkám si, jenom si zopakuju pár oblíbených scén a pak bude ten Den pátý. Hahaha. Asi se začnu koukat znovu od začátku, v originále. Možná Children of Earth jednou přebolí. A možná zavedou fangirling jako povinný předmět ve škole.
K věci. (K mým čmáranicím. Enjoy.)

Do hlubin (aneb Jak jsem chtěla do Narnie)

24. června 2015 v 19:37 | Norrora |  Život
Čím více se blíží konec školního roku, tím více znervózňuji. Ne proto, že bych se tak bála vysvědčení, ani že bych se tolik těšila na prázdniny, ale... přichází ta strašná věc.
Příšerná.
Vyklízení školní tašky.
Přišlo to dneska.
Vykašlala jsem se na hledání dobrovolníka na pomoc s úklidem. Stejně by se žádný nenašel a lidi by si o mně ještě více povídali, jaká jsem bordelářka. ("Neuklidíš mi v tašce?" je prostě přání, které se odmítá, spolu s tímto...)


Nenašla jsem rukavice, ani tu jednu z biologické olympiády ("zbyla, no"), což znamenalo, že se musím ponořit do hlubin s holýma rukama. Bez skandování ("máme holé ruce"), naprosto smířená se svým osudem, jsem začala vyndavat sešity a učenice. Matematika, chemie. Desky, které se hodí, pokud chcete prorvat rekordní počet dírek na eurofólii nebo zlomit na trojúhelníku čtyři rohy.
Pak se objevilo to pravé zlo. Papíry. Části jsem se zbavila už ve škole při tvorbě ultimátní vlašťovky, kdy jsem při hodině češtiny složila sedm jednotlivých a o další hodině jsme je se spolužačkou slepily dohromady. Ovšem většina se stále skrývala v černotě mého batohu.
Dva papíry - testy z biologie, aneb popište co nejvíc kostí a doufejte, že z toho budou jedničky. Následovala hromada malých testů z angličtiny, které jsem nemilosrdně zmačkala a nacpala do už tak přeplněného koše, přestože ten pravý úklid ještě nepřišel. Nejhorší na papírech je, že je prostě nemůžete všechny vyhodit bez kontroly, občas se mezi nimi dají najít velice zajímavé věci, kupříkladu plán na přístavbu našeho gymnázia, prý z 2010 ("jen tak tam ležel na chodbě").
Někdy v tu chvíli se začal potvrzovat má teorie, že ve dně tašky se nalézá kleptomanická červí díra, která krade z tašek ostatních, jinak nechápu, jak se tam mohl vzít tahák z chemie, psaný naprosto příšerným, nepraktickým, zkrátka psacím písmem. Nemluvě o té propisce. Nejsem Klaus, vážně. Možná kdysi patřila mně, nepamatuji si všechny své psací potřeby, ale po takové době strávené v podmínkách, překonávajícím i Černobyl, si již jistě nepamatuje nic ze své minulosti, kdy přebývala v mé kapse. (Ano, propisky mívají duši. Získávají ji z lepkavých obalů od bonbonů a prachu v nejmenší kapse - ne ovšem tak malé, aby v ní nemohl být bordel.)
Po dalším a dalším vyklízení jsem už napůl doufala, že se prohrabu až někam do Narnie - zatím vím pouze to, že taška je určitě větší zevnitř, protože tolik nepořádku prostě nenacpete do jednoho batohu od NIKE. Nevím, jestli je to magie nebo obyčejná technologie Pánů času, ale na tom moc nesejde. Už zbývá jenom dno, pokud nějaké je.
Za pár minut je poslední gumička i papírek vysypán do koše (ne, nejsem si jistá tím, že opravdu poslední), ruce umyté, vše připravené na další školní rok.
Zbývá jediná otázka...


Praxí, Grayi, praxí. A příští rok to přijde zase. A zase. A zase...

DW: Zagreus

11. června 2015 v 19:35 | Norrora |  Doctor Who články
Naposledy jsem se k audiu dostala někdy... *zívne* ...na biologickém kempu... *zívne* ...o té hrůze kdyžtak později. Ještě to dospávám a suším se. At žijí naše školní výlety! :D

Konec keců, tady je moje verze Zegrea. Jde hlavně o rýmy, ne o překlad, naopak, snažila jsem se tam dát co nejméně věcí z originální básničky. FRANCOUZSKÁ VERZE, HOLANDSKÁ VERZE a ŠPANĚLSKÁ VERZE - kdyby vás to zajímalo. :D

Zagreus, to jsou zpřetrhané sítě
Zagreus děsí každé malé dítě
Zagreus právě spí a pak chytí tě
Ruka, jež pavučiny páře

Zagreus je sama temnota živá
Zagreus, to je bytost nevraživá
Zagreus žije a právě se skrývá
V inkoustu vedle kalamáře

Zagreus číhá pod mostem do hlubin
Zagreus je jenom nekonečný stín
Zagreus, ten v sobě skrývá vinu vin
Za nocí po duši ti čmáře

Zagreus roste jak hřbitovní tráva
Zagreus mlčí, když se volá sláva
Zagreus je ta bytost, která mává
Když jede na pohřební káře

Zagreus se rychle dostává k moci
Zagreus, ten je jistý ve svých krocích
Zagreus, ten sem přijde o půlnoci
A smaže všechny známé tváře


"Let's Torture The Eighth Doctor" Club

1. června 2015 v 19:06 | Norrora |  Doctor Who články
Ne, tento šílený nápad se nevylíhl jen v mé hlavě, částečně nese zodpovědnost i Simona, vážně... :D


O co jde?
Ve sféře českých whovianů najdete jenom pár, kteří by se do krve (kterou by vzápětí kreslili) porvali o rovnocennost Osmého Doktora s ostatními, nebo dokonce o to, že je jeden z lepších. A ještě menší část z nich bloguje a píše fanfiction. Právě tyhle lidi potřebujeme! *tiché vyprsknutí na obrazovku*

Koho hledáme?
Autory fanfiction, pokud možno bez mozkových červů. Nebo klidně s nimi. Zagreus není problémem a roztrojená osobnost také ne. Musíte souhlasit s tím, že mučení postav většinou vypovídá o naší lásce k nim. A vaše oblíbená postava by měla být právě 8th. Chce to odvahu a schopnost udržet tužku nebo se trefit do klávesnice. *plácne se do čela* Jazyk pokud možno český, slovenský nebo anglický, žádné patvaroidy ("samozdřejmně", "tardist" a tak).

Podmínky?
Mít napsanou, nebo alespoň rozpracovanou fanfiction, která odpovídá názvu. (Tzn. kategorie Hurt/Comfort, Angst Může to být třeba AU, nebo úplně normální fanfiction. Případně, znáte něco takového, přestože jste to nenapsali? Směle pošlete odkaz! (Máte komentáře.)

Kdo to sakra vede? Oč tu jde?
Norrora a Simona Gray. Konkrétně: název vymyslela Sim, ale s tímto článkem se patlám pouze já.
V jednom článku se zmínila o tom, že má dojem, že autoři EDA's jsou snad členy tohoto klubu. Protože Osmý měl jasně daný začátek (Enemy Within) a konec (Night of the Doctor), nikdy se mu nemohlo stát něco příliš fatálního... Mýlíte se. Knihy jako Genocide a Seeing I jsou důkazem. Proto je dobré občas tvrdit, že má Doktor zelené oči (i když je má modré, to ví přece každý, kdo viděl tolik filmů s Paulem McGannem...), příležitostně ho třeba hodit ze skály, vyhladovět téměř k smrti nebo mu sundat košili...
Nějaké další návrhy?
image

Členové:
Norrora (tento blog)
čestnými členy jsou i všichni spisovatelé, kteří měli co do činění s Eighth Doctor Adventures (EDA's)

Příspěvky:
Sedem divov vesmíru - 1 & 2 (Simona Gray) (sk)
Why would I be leaving you? (Simona Gray) (en)
Chuť války (Norrora) (cz)
Čím som sa stal - 1, 2 & 3 (Simona Gray) (sk)
Plamenný slib (Norrora) (cz)
(průběžně aktualizováno)

N.