Tento blog spí.

A bude spát až do soudného dne.

Díky za pochopení.


DW : Rok první

8. května 2015 v 21:54 | Norrora |  Doctor Who články
(Zdroj všech obrázků: tumblr.com)

Dnes je tomu přesně rok, co jsem začala sledovat Doctora Who. Sama se divím, jak to letí. :)
Už se mi povedlo zkouknout všechny obnovené série, jediné resty bych mohla mít v oblasti miniepizod (Meanwhile in the TARDIS? Wtf? :D) a animovaných potvorností (The Infinite Quest a ta druhá věc). Ohledně Classicu... jak bych to řekla... mám za sebou 100 000 BC a sekla jsem se u The Daleks. Pak (nebo předtím?) jsem dweekovsky přeskočila na 3rd, zlákána barvičkami. :D
Co se týká barev, je mi záhadou, proč jsem se rovnou nepustila do 6th. :D

Později jsem se z neznámých důvodů dala do čtení hromady anglické fanfiction nacpané do překladače, než jsem si uvědomila, že tomu rozumím líp než google. Zvláště některým scénám. Protože ten translator zřejmě vůbec neví, jak říká naše chemikářka, vo co go. Když jsem se ho už poněkolikáté snažila přeučit z "Lékař" na "Doktor" a on stále nic, vzdala jsem to. (Kdybyste chtěli tipy na dobrou NinexRose, stačí napsat. Možná dostanete odkaz na něco, co jste vážně nechtěli číst... :D)

Z nedostatku české fanfiction (většinu toho, co se nachází na wattpadu, tím slovem ani označovat nebudu) a po objevení Scratina blogu jsem se dala do psaní. (A sakra.) Pravidlo číslo dvě: Když je shipuješ, není co řešit. ("I Titanic them.") A vznikala "díla". Hrozná, horší, časem možná lepší, inspirovaná vším možným... Snažím se dodržovat kánon, ale ve chvíli, kdy se v anglickém článku nedokážu dobrat toho, jak vlastně Rassilona oživili na prahu Poslední velké časové války, prostě si to domyslím. (Ale to už narážím na jednu fanfiction, která je s kánonem tak nekompatibilní, že se ji neodvažuji umístit sem na blog. Hledejte na wattpadu pod názvem "Mlha jde" a pevně se u toho držte.)

Později jsem se zažrala do audia. O tom už jeden článek byl. Dark Eyes, Dark Eyes 2, Engines of War a Storm Warning. (K tomu mám rozposlouchanou The Exxilons s 4th, Leelou a K9.)

Obrázky vpravo a vlevo odkazují na knížky. TADY najdete hromadu odkazů, bezpečně funfují jen ty DW knihy.
The Eighth Doctors - (Ilustrace vpravo.) Tím nezačínejte. A nebo jo, když budete mít pevné nervy a víru v druhou knihu, která je o poznání lepší.
Vampire Science - Chvilkově možná zmatené, ale jinak to má takovou zvláštní atmosféru. A viz ilustace nahoře.
The Bodysnatchers - Dobrá, dobrá.
Genocide - Buď to bylo naprosto geniální, nebo naprostá pitomost. Bohužel se aktuálně přikláním k tomu druhému. Srážím body za Jo Grantovou.
War of the Daleks - Teprve čtu, ale je tam pěkné setkání se starými známými, jak s přáteli (kteří nejsou rovna přátelští), tak s nepřítelem.

(Vlevo jeden obrázek, který se mi hrozně líbí a netuším, proč. Mělo by se to jmenovat Vzestup a pád nebo tak nějak.)

Pěkný den, dobrou noc a tak dále. :D

N.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Simona Gray Simona Gray | Web | 9. května 2015 v 8:53 | Reagovat

Ten posledný obrázok mám na ploche v notebooku, na ploche v mobile a ako profilovku na fb, je úžasný, epický a vždy ma rozplače, perfektne to symbolizuje život Osmičky :D Vampire Science práve čítam, odporúčam ti Seeing I (veľa, veľa emotional hurt na Osmičku...I feel so sorry for my little baby....)
Jeden rok? Ja som služobne staršia, v TARDIS cestujem už štyri roky :D
Inak, followla som ťa na tumbrl...ehehe, asi ťa otravujem, ale fakt nepoznám nikoho, kto by okrem mňa mal ešte špeciálne miestečko pre Osmičku a čítal EDAs :D
Ooooh, a ďakujem, že si si ma pridala medzi obľúbené odkazy, je to pre mňa skutočne obrvská česť :D

2 Norrora Norrora | Web | 9. května 2015 v 21:04 | Reagovat

[1]: Dostanu se ke všemu, časem... (Já a city, to je kapitola sama pro sebe. U Doomsday se směju, akorát posledních 15 minut jen tak koukám do obrazovky... :D )
Se ví, musíme držet při sobě. :-D A právě patlám jednu fanfiction s 8th, akorát mě nenapadá název. :-D
(A nápodobně, nápodobně. Nápodobně. :D )

3 Naranique Naranique | Web | 17. května 2015 v 10:54 | Reagovat

Já jsem začala sledovat v říjnu 2013, první díl jsem ovšem viděla někdy v šesti letech, to byl desítka.
1st a 2nd jsem taky přeskočila, ale kvůli tomu, že dívat se na ty fotkové díly se zvukem (lost episodes) byla strašná otrava. Vážně není o co přicházet. 3rd je můj nejoblíbenější classic, fakt dobrej. Teď jsem u 4th. Nic moc.
Anglické fanfiction si čtu anglicky, s překladačem jsem to ani nezkoušela. A někdy je i píšu.
A taky jsem si založila blog vlastně kvůli Scratině blogu. A tvému :) Psala jsem to ovšem i předtím.
No a kánonu se nedržím už vůbec. Prostě si to vymyslím, jak bych to udělala já a hotovo. Ospravedlňuju to paralelním vesmírem. Shipuju je, tak jsou v GF spolu. Kolikrát i manželé.
SPOILERY!
Hodí se to do příběhu, tak je Bond Doktorův syn. A Clara dcera Missy a 12th (ale to už jsem někde četla). Oživuju mrtvé postavy ze SPN, aby tam něco bylo. A Iantoa. A pak ji dám dohromady s Castielem, ale mezitím se tam vysvětlí, proč měl James tolik milenek... Blbosti. Pak ještě pomáhá Daredevilovi a Arrowovi, spojí Avengers s Justice League... Všichni (tím myslím vážně všechny postavy ze všeho, na které si vzpomeneš) jí vyhrajou válku. Tohle snad nikoho nenapadlo. Ale mně je kánon ukradenej. Prostě jak bych si to přála. A celá GF je slátanina všech filmů a seriálů, které jsem kdy viděla. :-)

4 Norrora Norrora | Web | 17. května 2015 v 18:27 | Reagovat

[3]: Začínám se tě docela bát... :D

5 Me Me | 12. listopadu 2016 v 23:46 | Reagovat

Lékař :D:D:D Já umírám... :D
[3]: No, je fajn vědět, že šílený fanfiction nepíšu jen já :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama