Tento blog spí.

A bude spát až do soudného dne.

Díky za pochopení.


Chuť války (DW double-drabble)

28. května 2015 v 20:40 | Norrora |  Doctor Who články
(Pořád jsem naživu, kdyby někdo pochyboval. Pokud neodepisuji, pravděpodobně mám moc práce jako třeba psaní pitomých polobásničkových drabble nebo se mi mail/zpráva ztratil/a pod nánosem dalších. Omluva.)

Znáte ten pocit, když se už asi podesáté díváte na Night of the Doctor? (Ne?!) A když vás napadne úplná pitomost? (Ne?!) A když ji naklepete na blog? (To už snad jo.) Tak se to ocitlo zde. :D

Drobný problém s číslováním: při počítání v sešitě mi vyšlo 200 slov, ovšem Word mi tvrdošíjně tvrdil, že je jich pouze 198, tak jsem doklepla ještě dvě přídavná jména. Někde je chyba. :D

Pro Simonu"Bude to bolet?" Z poháru se valil dým. Dým, který mě učiní válečníkem a zrádcem přísahy. Skvělé vyhlídky.
"Ano," odpověděla Ohila. Stála zády ke mně, přesto jsem cítil, že se usmívá. Sesterstvo z Karnu mě zase dostalo tam, kam mě chtělo dostat. K nim. A do války.
"Dobře." Zhluboka jsem se nadechnul a pozvednul nádobu. "Charley, C'rizzi, Lucy, Tamsin, Molly, přátelé, společníci, tímto vám vzdávám hold." Pak mi hlavou probleskla ještě jedna myšlenka. "A Cass, omlouvám se."
Dívka, která chtěla vidět vesmír a poznala jeho odvrácenou stranu. Dívka, která chápala, že z války není možné uniknout. A která správně předpovídala, že jsem součástí tohoto boje, mnohem dříve, než jsem to věděl já sám, Doktor. Ne, v tomhle světě pro mě už není místo, teď musí nastoupit někdo silnější.
"Lékaři, uzdrav se sám," zamumlal jsem. Karnský nápoj ze mě neudělá nic, čím bych v hloubi obou svých srdcí nebyl. Zbývalo jen pevně věřit.
Chladný kov mě zastudil na rtech. "Takhle chutná válka," napadlo mě, když mi pohár vypadnul z rukou a regenerace začala.

Od Gallifrey po Trenzalore
Píseň věčnosti už zní
Odtud až po dálný obzor
Temnota jde a my s ní
To, že právě zemřel Doktor
Značí konec našich dní

N.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Simona Gray Simona Gray | Web | 29. května 2015 v 17:17 | Reagovat

ooooooh, neznášam ťa a zároveň ťa milujem.
Ráno som sa zobudila do slniečka, a zrazu si prečítam toto...I was hurting. Hold one, it wasn´t just any kind of hurt...
It john hurt.

úbohý Osmička, nikdy sa neprenesiem cez to, že toto bol jeho koniec.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama