Tento blog spí.

A bude spát až do soudného dne.

Díky za pochopení.


4 věci, které nesnáším, když nefungují

12. května 2015 v 18:56 | Norrora |  Život
Jak já miluju to sepisování článků "5 věcí, které...", "10 fobií, které..." a tak dále. Sedí mi to v Rozepsaných a rozšiřuje mi seznam kostlivců ve skříni. (Dnes v 18:46 byl seznam mírně zkrácen. Zajímavé, že jsem schopna napsat třeba pětistránkový text, ale přepsat pár číslíček... kdepak. :/)

1. Automaty
Dva příklady za všechny.
Chci si v knihovně koupit špunty do uší, je tam na ně automat. Stojí 20 Kč. (Špunty, né ten automat. Jen tak na okraj.) Dobře. Vezmu dvacku, zjistím, kam se to má vlastně nacpat, a začnu otáčet takovým tím kolečkem. Točím, točím, víc to nejde a stále neslyším, že by něco padalo. Prohlédnu prostor na vypadnuté věci a vylovím odtamtud jeden špunt. Něco mi říká, že když jsou ostatní v páru, uzavřené v plastových "vajíčkách", asi to nebude úplně fér. Nechtěla jsem do té kraksny kopat, přece jenom, knihovna je veřejná a tento automat nestál zrovna v osamělém koutě.
Šťouchám do toho, ťukám do toho... Nic. Jdu se zeptat k pultu, že mi to vyhodilo jenom půlku. Nakonec mi knihovna vrátila dvacetikorunu, protože nesehnali nikoho, kdo by to dokázal odemknout a věnovat mi i zbytek toho, co jsem si zaplatila.
Bilance: Jeden špunt do ucha zdarma, jenom ty nepříjemnosti k tomu. Ne díky, stále mám dva ušní boltce a odvahu risknout to znovu. Strkám tam další minci. Nevěřili byste, co vypadlo. Druhý špunt. Lituji toho člověka, který to bude zkoušet po mně a vyhodí mu to části toho plastového "vajíčka", v horším případě každý za dvacku...

Vypadalo to, že tím mé trable s technikou skončí. Kdepak. Hovno, hovno, zlatá rybko.

("Did you put your money in the machine?" "Yeah.")

O něco později jsem byla na biologické olympiádě na jiné škole. Skončila jsem laborky a dostala jsem chuť na Sprite, které se dalo koupit v přízemí v automatu za 15 Kč. Vezmu dvacku a hodí ji do toho. Nic se nestane, nenaskočí mi tam "kredit". Nevadí. Zmáčknu číslo 3 a čekám, až se to vevnitř otočí, odblokují se vyklápěcí "dvířka" a vezmu si pití. Pořád nic. Píše mi to anglicky, ať vhodím prachy a naprosto to ignoruje tu kulatou věcičku se svatým Václavem, kterou jsem tam nacpala před pár vteřinami. Tak OK, zmáčknu tlačítko, aby mi to vrátilo peníze. Vypadnou dvě jednokoruny.
Viz bod 3, nesnáším nespravedlnost. Tahle situce mi nepřipadá zrovna fér. Ten krám mi pořád dluží osmnáct korun a to se mi sakra nelíbí. Pak jsem dostala další geniální nápad. Machine is ready, tak do toho strčím další minci! Tentokrát mi nevrátí nic.
Na recepci sedí příjemná dáma, která mi oznámí, že se to pokusí nějak vyřešit. Sama automat vyzkoušela a sežral jí 7 Kč. O půl hodiny později mi vrací mých 38 korun.
Bilance: Hromada nepříjemností a žádné pití.

2. Byrokracie
Další příklad - před jarními prázdninami.
Potřebuji si zařídit cestovní pas. Co udělám? Zajdu na magistrát, slušně poprosím, zaplatím, dám jim pár údajů, nechám se vyfotit... a budu čekat. Zní to velice jednoduše, že? Bohužel by nemuseli stihnout vyrobit "plný" pas ještě před mým odjezdem do Rakouska, takže bych si možná mohla nechat udělat "rychlopas". Stojí desetkrát víc, platí kratší dobu, ale bude to ze dne na den... A ještě něco, prohlašuje slečinka za pultem. Nemusí to platit do všech zemí.
Dobře, ptáme se, zda-li to platí i do Rakouska, kam potřebuji. Slečinka krčí rameny a posílá nás na "příslušnou ambasádu", protože ona přece nemůže mít přehled o každé zemi. (Mám dojem, že ten úřad se nalézá v Praze.) Přímo vedle ní (slečinky) leží na stole telefon, pomocí kterého by jistě zjistila potřebné informace do několika minut. Nespěcháme, za námi nikdo není, ulila jsem se kvůli tomu ze školy. Ale slečinka nikam nevolá. A k tomu mi ani nevyretušuje ty dva pupínky, které mi vyskočila na čele asi dva dny před tímto focením...

3. Spravedlnost
Otázka: Kde je možné mít za stejně vyplněný test ze zeměpisu buď 1- nebo taky 3?
Odpověď: U nás ve škole.
Otázka: Jak se to možné?
Odpověď: Kdybych to sakra věděla, tak s tím něco udělám. Odhaduji, že chyba bude ve vyučující. A vím, že se s tím nedá dělat vůbec nic. O zmíněném subjektu bych mohla vyprávět ještě spoustu věcí, ale... Někdy je lepší vážně držet zobák.
(A nejenom ve škole. Spravedlnost prostě neexistuje, ani v českém soudním systému a tak vůbec. Můžeme si o tom někdy popovídat nad kávou a sušenkami, tady to nehodlám příliš rozpatlávat.)

. | via Tumblr
4. Internetové připojení a internet obecně
Proč mi jednou normálně funguje wifi a jindy ne? Chyba spotřebičů, notebooku z úsvitu věků (HP 635, 2011) a mobilu (Samsung Galaxy Mini, 2012)? Proč jsou wifi na některých veřejných prostranstvích sice bez hesla, ale zato bez datového připojení?
Další: Proč někdy najdu na internetu tolik věcí a někdy ne?
A moje oblíbená věta:

"Proč ten poskopčenej zkopčenej torrent nefunguje?!"

(Asi proto, že je málo seedů nebo jak se ti lidi, kterých je furt málo, vlastně jmenují.) (Seedi se jmenujou, říká tetička Wiki.) (Tý nevěřim.) (Chovej se slušně.) (A co zase dělám?) (Mluviš jako blbec.) (Aha.)

Pak jsem si jednou myslela, jak jsem vlastně geniální. Vzala jsem torrent z jiného zdroje. Co myslíte? Byl to ten samý. Nefunkční. Tak jsem našla ještě jiný. Občas dělám závody - pustím oba najednou (Doctor Who: Sword of Orion) a zkouším, který se stáhne rychleji. Zatím ani jeden nevystartoval. Proč?


Do tohoto bodu bych mohla zahrnout i všechnu ostatní techniku. Už jenom odstavec o mém pitomém mobilu by zabíral půl stránky. (Bojím se, kdy mi vymaže moji sbírku... Doctor Who slashe fanfiction. A jak to omluví. "Aplikace byla neočekávaně ukončena.")

A co nefunkčního nejvíce štve vás? (Pod článkem je anketa.) (Už tam vážně je. :D)

N.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Která z těchto věcí vás nejvíc štve?

1.
2.
3.
4.
jiná (---> komentář)

Komentáře

1 Mersmerize Mersmerize | Web | 12. května 2015 v 19:08 | Reagovat

Mě celkově naštve všechno co by mělo být funkční a není! Když nejde internet, tak to pro mě taková tragédie není, na co jsem ale víc alergická a kdy se víc rozčiluju je, pokud připojení laguje nebo mám milion ping, to bych vraždila :D

2 Viollet Viollet | E-mail | Web | 12. května 2015 v 21:38 | Reagovat

Zrovna na automaty mám štěstí, asi to bude mou židovskou aurou nebo co. Zákeřně se směju spolužákům, kteří pěstičkama buší do skla a hledí na svou zaseknutou svačinu.

3 Terka Terka | E-mail | Web | 12. května 2015 v 23:14 | Reagovat

Ještě na střední, než jsme se sloučili s jinou školou a přestěhovali se do většího, jsme měli hrozně dobrý automat, který velmi rád dával různé věci gratis. Člověk si koupil tyčinky a kromě nich z něj vypadla i tyčinka Twix nebo cokoli jiného... pak tam byl druhý automat, ale ten mě neměl rád. Chtěla jsem si koupit kafe (nebo čokoládu, už si nevzpomenu), hodila jsem tam peníze a jednou mi dal horkou vodu! Jenom horkou vodu... nebo jindy po mně ten kelímek vystřelil. :-D Jako nevím, co ho to popadlo nebo čím jsem ho tak naštvala, ale tak tak jsem uskočila. :-D Automaty jsou divné... :-D

Taky nesnáším, když je někde volná wifi, chci se připojit a prostě to nejde... zaregistrovala jsem se na trezzor tracker, stáhla jsem si TBBT (v češtině, v angličtině s titulky jsem nikde nenašla...) s tím, že se na to konečně někdy musím podívat. Rychlost dobrá, za pár hodin to bylo stažené, ale protože jsem ho dlouho poté nevyužila, zablokoval mi stahování, takže jsem v háji... no, nevadí, to se nějak pořeší. :-)

4 Scrat Scrat | E-mail | Web | 13. května 2015 v 11:03 | Reagovat

Souhlasím - automaty a počítače - nejchytřejší blbci :D (a učitelé někdy taky :-P )
Ty máš Samsung Galaxy mini? Jéé :3 Ten jsem mívala taky než jsem dostala svůj úžasně mainstream "galaxy core lte", který v případě plné paměti zablokuje přístup do galerie, abych nemohla nic vymazat a zdůvodňuje to tím: "Paměť je plná. Odstraňte některé položky." A jak asi? :-?
A i když mě "galaxy mini" někdy štval, přečetla jsem na něm hotové kvanty fanfiction a na to se teďka dobře vzpomíná ;-)

5 Naranique Naranique | Web | 17. května 2015 v 10:39 | Reagovat

U nás na škole byly (než zavedli tu stupidní vyhlášku) automaty dva. Jeden na pití, ten vyhodil láhve dvě a někdy vrátil ještě všechny ty prachy. Ale druhý na jídlo žral. Hodila se tam padesátikačka, bageta nebo tyčinka sice vypadla, ale zbytek peněz nikde. Zástupce to pak vracel ze svého a člověk obsluhující automat tam byl 3x týdně. Mě se to nestalo, jenom z vyprávění. Mě se stalo jenom to, že se tam zasekl balený croissant (asi pětkrát). To si pak člověk mohl koupit to nad ním, ono ho to shodilo. A kluci kymáceli automatem, než ho přikovali ke zdi natrvalo.
K trojce - u nás to samé. Je tam jedna učitelka. Kamarádce dala dvojku za jednu chybu v diktátu a mě za dvě jedničku, protože jsem její oblíbená, že vím všechno (ne v tom diktátu, ale byly to čárky...)
A s wifinou se mi to nikdy nestalo. Když říkala, že připojení je, tak tam bylo. A máme ji i doma, tam je to v pohodě. :-)

6 Norrora Norrora | Web | 17. května 2015 v 18:26 | Reagovat

[4]: Ach ty mobily. Taky znám. Začne se mi něco aktualizovat, pak se to sekne, napíše, že mám odstranit věci z paměti, přestože se toho nestihlo stáhnout moc a je tam asi 15MB rezerva. :-D

[5]: U nás učitelka kupovala kafea a automat jí nechtěl vrátit. "Co mám dělat?" "Kopněte do toho, pančelko." "Mám do toho kopnout?" "Nebo aspoň šťouchnout. Víte, když do toho začnete kopat, většinou přijde někdo, kdo to má na starosti a pomůže vám." :D A učitelka do té pitomé bedny začala mírně strkat. Samozřejmě se nic nestalo. :D

7 zusp zusp | Web | 12. září 2015 v 20:42 | Reagovat

4. věc stoprocentně. Internet u nás na intru jede internet, tak rychle, že i 80-ti letá babička se plouží rychleji. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama