Tento blog spí.

A bude spát až do soudného dne.

Díky za pochopení.


Březen 2015

Better Late Than Never

28. března 2015 v 19:49 | Norrora |  Doctor Who články
"Zbývá jí jenom pár hodin a ona stále neví, kdo byl ten muž, proplétající se jejím životem jako neviditelná, a přece nesmírně důležitá stužka..."

Krátká Doctor Who jednodílovka, vzniklá při koukání z okna, když pršelo, a při koukání na Journey's End, když Donna přišla o všechny vzpomínky na Doktora.

(Ano, vím, že po svatbě si říkala Templeová-Nobleová a ne jenom Templeová, ale už jsem to nechala být.)

Psáno na mobilu, takže pokud někde objevíte slovo, co by se v daném kontextu asi nemělo objevit, poděkujte mé klávesnici Swype a automatickým nabídkám... :D

Obrázek na cover šlohnutý z DeviantARTu.

Twelve x Donna

Blogová mrtvola lvl. 10

26. března 2015 v 19:11 | Norrora |  Život
Deset.

Deset dní jsem nic nenapsala. Hnusné, hnusné číslo. Nic proti věcem a osobám, které jsou s nějakou desítkou spojené, ale tohle je už trochu... dost. Pravděpodobně se v tomhle článku budu vymlouvat. Tak ať...

Co mě aktuálně zdržuje:
1) Škola
V pátek Matematický klokan, v úterý Matematická olympiáda, ve středu Pythagoriáda a dnes, ve čtvrtek, Fyzikální olympiáda. Veškeré soutěže nacpali do jednoho týdne, bez ohledů na ty obohé děti, které účast v těhle věcech považují za nutnost (například já).
Kromě toho se taky trochu učím. (Ale jenom trochu, což dokazují mé známky z nepravidelných anglických sloves.)
Není to omluva, ale výmluva. Můžu se omlouvat jenom sobě a i to se mi příčí. (Teď si zkuste představit, že se musím někomu omluvit v realitě, a to jinak, než zabručením/křikem "no tak sorry!"...)

Deset dní. Hnusné, hnusné číslo. (Vidíte, opakuji se.)
2) Ostrovy sta divů
Pamatujete ještě na tu pitomost? Skoro nikdo na to nereagoval a zpětně jsem za to docela ráda, protože to byla vážně konina. Od dítěte v páté třídě byste to ještě přijali. Předělávám to. Krutě. Zkouším tzv. New Weird, kombinaci fantasy, sfi-fi a hororu. Pochybuji, že to někdy dotáhnu do konce.

Deset dní. Asi si půjdu číst nějakou nehodnotnou CreepyPastu.

3) Mlha
Jméno zla jest Mlha jde. Můj wattpadový příběh, taková NinexRose AU (zabila jsem Jacka a tak). Hrozně jsem se do Mlhy zažrala, právě píšu 17. kapitolu - celkem 26 normostran! (Právě to překonalo původní OSD!)

Dnes je jedenáctý den. Co dále?

4) Designy na blog
Asi si budu muset nechat udělat od Gaz, protože jinak ho budu měnit každý týden. Moje oblíbená trojice programů? GIMP, Malování a PowerPoint! :D S tím můžete udělat všechno.

Deset! Deset! Deset!

5) Čtení
Jak se můžete přesvědčit v mém článku Knižní výzva, přelouskávám jednu knihu za druhou.

A ne, že bych něměla nápady na články. Ráda bych sem dala anketu, ale jsem líná vůbec něco vyrábět, takže prosím reakci do komentáře. Chcete něco o výrobě modýlku TARDIS? Povídku? Obrázky? (Kreslím jako o život, ale nemám čas to ofotit.)

Tak. Snad chápete situaci. A mně se podařilo udělat rekord. (Skandování: Deset! Deset!) Snad ho tento rok nepřekonám. Na dobu, kdy budu na táboře, si přednastavím články a...


Lidi, já taky žiju, víte? (Ne?)

N.

4 + 1 důvod, proč bych nechtěla být slonem

15. března 2015 v 19:21 | Norrora |  Články obecné (Article articlus)
Slon indický
Ano, přicházejí filozofické články. :D
Na půl ucha jsem poslouchala jeden dokumentární pořad o slonech afrických a dala jsem dohromady celkem pět důvodů, proč bych jedním z tímto savců vážně nechtěla být...
(Pod perexem máte i anketu, tak prosím nezapomeňte hlasovat. :))

1. Nikdo se s vámi nemazlí
Zbytek stáda počítá s tím, že se prakticky okamžitě postavíte na nohy. (Ano, toto není jenom u slonů, namátkou mě napadají třeba koně.) Že se nakrmíte. Že bez problémů přebrodíte řeku. Lidská mláďata naproti tomu nejsou přizpůsobená okamžitému přežití, rodiče se o ně skoro pořád starají... Nebuďte rozmazlení a buďte rádi, že nejste sloni.

2. Pořád vás otravují lidé
Nejdřív chtějí vaše zuby, pak i kosti a kdo ví co ještě, protožejsem z toho pěkné náramky a někteří možná stále věří tomu, že namletý sloní kel funguje jako afrodiziakum. (Možná si to pletu s nosorožčím rohem?)
Jen tak se před nimi neschováte v křoví.

3. Rodiče přihlížejí páření
Stepují okolo a koukají. A to vážně nechcete. :D

4. Vypráví se o vás vtipy
Zvláště v kombinaci s mravencem:

Hra na soud

15. března 2015 v 14:32 | Norrora |  Život
(Dodatečná poznámka: Do článku byly přidány další kecy. Berte to jako varování nebo tak něco. Na povídkách na přání se pracuje. Vážně. *překřížené prsty* :D)

Zkoušela jsem napsat trochu odlehčující článek, ale nějak se to nepovedlo. Tak jsem alespoň přepsala část jednoho geniálního rozhovoru, který jsme hráli na angličtině. Normálně psané pasáže jsme říkali anglicky (ale nemám tak dobrou paměť, abych to dokázala napsat bez chyby, už jsem skoro jako... ale to už se dočtete... :D), kurzívou je pravá čeština.

N: Při mým štěstí budu soudce. Ten to má nejtěžší.
F: Nebo já.
N: Sázka?