Tento blog spí.

A bude spát až do soudného dne.

Díky za pochopení.


Jupiter vychází

18. února 2015 v 19:51 | Norrora |  Recenze všeho, co se nechá zrecenzovat
Po dlouhé době jdu zase do kina. Sama. (*smutné oči*) A už si připravuji článek, abych mohla porovnat dojmy před shlédnutím a po něm. (Očekávání: šílenost)
Poster k filmu Jupiter vychází

Pokud se chcete na Jupiter vypravit, musíte počítat s tím, že se buď naučíte anglicky, nebo budete číst titulky. (Proč na takové - s prominutím - kraviny, jako třeba Sponge Bob atd. mají hotový dabing prakticky hned? Neva, stejně je originál lepší. Vždycky. O Simpsonových se nechci bavit.)
Na ČSFD.cz se s tímto filmem příliš nemazlili, aktuálně má něco okolo 57%. Dle mě nezaslouženě. Mohla bych parafrázovat některé komentáře, kritizovat je, vyzdvihávat je, ale lepší bude asi napsat vše vlastními slovy.
Jupiter vychází je space opera. Osobně bych to nazvala spíše pohádkou. Nádhernou vesmírnou pohádkou pro trochu starší děti a dospělé, kteří se rádi vracejí do svých mladých let...


Oficiální anotace:
Když se pod noční oblohou narodila Jupiter Jones, znamení napovídala, že je předurčena k velkým činům. Nyní již dospělá Jupiter sní o hvězdách, ale probouzí se do chladné reality uklízečky toalet a nekonečného sledu neúspěchů. Až když na Zemi dorazí Caine, geneticky upravený bývalý armádní lovec, jehož úkolem je Jupiter sledovat, začne si uvědomovat naplnění svého osudu - její genetická výbava ji předurčuje jako dědičnou následnici královny vesmíru. Toto neobvyklé následnictví by však mohlo ovlivnit rovnováhu ve vesmíru.

(Zdroj: moviepilot.com)

Ano, čtete dobře. Obyčejná holka se najednou stane královnou vesmíru. Bohužel je tak přihlouplá, že věří ostatním spoludědicům (Balem Abrasax a Titus). Pravděpodobně nezná klasické příběhy, kdy je ten první na řadě násilně odpraven. Což se zde nestane, protože pohádky mívají dobrý konec.
Trochu obyčejné je i celkové "nebezpečí". Jupiter někam padá (viz obrázek níže) snad milionkrát, Caine ji vždy zázrakem zachrání. Ráda bych to umístila pod spoiler, ale už jsem prokecla, že to bude mít dobrý konec.
(Zdroj: moviepilot.com)

Neměla jsem čas počítat akční scény, ale bez nich by se celková délka (128 minut) smrskla na polovinu. Jak jsem už zmínila (pokolikáté vlastně?), hlavní zápletka je sama o sobě primitivní. Získávání "exilíru mládí" z chovných farem, genocidy kvůli věčné kráse vládců. Země jako chovná planeta, šedivášci šediváčci... Jsme v pohádce, vzpomínáte?
Film kritizovali především za přehršel klišé. Zanedlouho by se mohli zlobit i za to, že se v hromadě pohádek objevují princezny a draci, za kouzelné meče a nevysvětlené události. Vem to čert (pryč s čerty, jsou moc klišé!).

(Zdroj: all-things-andy-gavin.com)

Plusy
+ úžasná podívaná, hlavně s 3D brýlemi (hromada CGI, grafici se vážně překonali)
+ universum, jež by mohlo být slušným materiálem na fanfiction a hromady dalších filmů
+ záporák působí záporně a velmi nevyrovnaně
+ hlavní hrdina (ne hrdinka!) neskutečně zajímavý (neříkám, že hezký, jen zajímavý, ta krása je vaše věc...)Mínusy
- hlavní hrdinka na zabití
- draci (viz to dole)
- klišé, hromada klišé (už jsem se zmínila o termínu space opera?)

(Zdroj: youtube.com)

Jít, či nejít?
Toť otázka. Pokud nemáte přehled o ostatních sci-fi filmech (které toto údajně vykrádá), doporučuji. Pokud ale hledáte společné prvky téměř ve všem, zklame vás to. Osobně bych Jupiter hodnotila 9/10. Už jen za tu vizuální podívanou.

N.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Fill Fill | E-mail | 21. února 2015 v 19:19 | Reagovat

Ano taky jsem na tom byl a nic moc- za těch 160Kč to nestálo- standardní space Opera. Ale alespoň zvládli žánr na, který se zaměřili a nedopadlo to jako Interstellar, kde se pokoušeli o HardSF. Tedy zvládli to co chtěli udělat. Dále bych pochválil, že si žánr space Opera mírně upravili a není z toho další Star Trek nebo Star Wars. Tedy já hodnotím 6.5/10 a že wachowským klesla úroveň a Matrix a Atlas Mraků zdaleka nepřekonali.

2 AaauceGrige AaauceGrige | E-mail | Web | 7. srpna 2017 v 10:46 | Reagovat

Segway Verona offers tours that make sure you will enjoy a fun and immerse experience of our beloved city. We combine Segway, our innovative way of transportation, with tours in the historical city centre. Through our explorations of 1 or 2 hours, we will bring you to the most breathtaking spots, so that, if you do not stay long in Verona, we make sure that you see all of the unmissable sights!

Segway is really easy to use! It is so intuitive that it feels like an extension of the human body. To understand why, consider this: if you stand up and lean forward, so that you are out of balance, you will intuitively put your leg forward. Segway works the same way: to move forward or backward, the rider just leans slightly in such direction, and Segway will follow your movements. It is also easy to turn right or left, since the rider just has to push respectively Segway’s handlebar.

Segway is safe. Anyone over the age of 12 can join our tours, except for pregnant women. Apart from these cathegories, we encorage people of every age to try Segway, because this self-balancing object can really make your experience in Verona much more delightful! In fact, if it is hot, you will enjoy some fresh air and avoid to sweat; if it is cold, you will have the possibility of staying outside the least possible time. It is proved that our 2 hours tours show you what you will see in 6 hours walking!

All the tours start with a little training on how to use Segway, because for us safety is the priority. However, we experienced that it takes just a little practice to master on Segway! There are no required skills and, in particular, no need to be able to bicycle. There will always be a tour leader with you, guiding the whole group, so that you can enjoy the view and the tour of Verona. Audioguides (available in different languages) will provide the information you need to fully comprehend the history and architecture of our main monuments, squares and buildings.

In particular, our 2 hours tour will show you: Piazza Bra, one of the biggest squares in Italy, with the Arena, the famous Roman amphitheatre; we will then take Via Oberdan in order to see Portoni Borsari, one of the ancient entrance of the Roman city; we will firstly explore Piazza Erbe and secondly Piazza Dei Signori, two squares full of symbols and buildings with enchanting beauty, and then see Arche Scaligere. Heading to the Duomo, Verona’s Cathedral, we will pass by Santa Anastasia, next to the Conservatory of music; after that, we will have a break on Ponte Pietra, the bridge with the breathtaking view of the Roman Theatre and San Pietro Castle (and much more). On our way back, we will stop at Juliet’s house, so that you don’t forget to take pictures and write your names on the walls! We will conclude our tour with Castelvecchio, the Scaligeri castle and enjoy its amazing view of Verona.

People who went on tours with us really appreciate our flexibility: we do not have fixed tour’s hours, so we can arrange the time that fits the best. Moreover, we try to adjust the path according to your preferences, spending less time on spots you have already seen and dedicate more on your favourite sights. Read what people say about us on tripadvisor...

So, if you want to make the most out of your time in Verona, contact us or stop by our office!

OFFICE HOURS: Monday to Saturday (only closed on Sunday) from 10 am to 5 pm.

DIRECTIONS: We are located in Piazza Cittadella 11b, very close to Piazza Bra, the main square with the Arena.

From Piazza Bra you can arrive at our office on foot (3 minutes): pass under the arch of the gateway with the big clock (Portoni della Bra) and walk through Corso Porta Nuova for approximately 100

http://segwayverona.com/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama