Tento blog spí.

A bude spát až do soudného dne.

Díky za pochopení.


DW: Dark Eyes

26. února 2015 v 20:23 | Norrora |  Doctor Who články
(Trochu jsem v poslední době kašlala na články. Jenom ta přednastavená Kétó. Pokouším se to napravit, už mám v zásobě nápady na další dva, jen to sepsat... :) Scrat, na té povídce se už pracuje... psychicky... :D)

Salut! :)
Nějak jsem se nemohla dostat ke sledování Classic Who (= nemám nic dalšího staženého), tak jsem se rozhodla, že se podívám po nějakém DW audiu. The Pirate Bay mi jako první výsledek vyhledávání vyhodila Dark Eyes s Osmým Doktorem. Proč ne, že ano. Enemy Within mám i přes to, že je to vlastně hrozná šílenost (a je tam Grace Holloway), docela ráda.
A tak jsem narazila na zcela nový svět, tvořený pouze zvukem... (Už mluvím jako cvoklý básník. :D)


The Great War (Velká válka)
Po ztrátě Lucy (významná společnice z audio příběhů) hledá Doktor naději... První světová válka. Setkáváme se s Molly O'Sullivan (nazývá TARDIS "Tardibox" :D), vlakem a mlhou (neodpustím si odkaz SEM). Podle obálky víme, že tam budou Dalekové. Ale co ty mrchy chtějí, co je mlha zač, co je zač Molly?

Fugitives (Uprchlíci)
Zdrháme, zdrháme před Daleky. Vodní planeta. Čvachty čvachty.

Tangled Web (Síť se zamotává)
Ano, právě se to celé začalo zamotávat. Ó, malá Molly! :D Zapomínám jména, nevím, kdo s kým o čem mluví a tak vůbec. Ty nečekané dějové návraty do minulosti (tedy ten jeden) mě trochu matou. K tomu se přidává trochu divné Skaro.

X & The Daleks (X a Dalekové)
Paradox. Proč si ho pamatujeme? Netuším. (Velký problém Pánů času, když potkáte své starší já - samozřejmě po regeneraci - tak ho nepoznáte...) Posledních dvacet minut jsem poslouchala v autě s taťkou, který se v tom totálně ztrácel a já taky.

Trochu jsem měla problém vnímat, o jakou TARDIS vlastně jde, kdo mluví (což o tom, ženský vs. mužský hlas mi ještě nedělá problém, ale jinak mám mizernou "sociální paměť" - na jména, tváře, hlasy), kde kdo je, proč tohle a proč tohle. Asi se musím naučit líp anglicky.
Bohužel v audiu podaném formou rozhlasové hry se člověk nedozví, kdo kam šel atd., narozdíl třeba od Engines of War, což je jenom čtené zpracování normální knihy (od George Manna), občas trochu oživené zvukem zbraně nebo Daleckým hlasem. Tady je to samé čvachtání bot v bahně, křik, rychlé kroky, střelba...

Příběh napsal Nicholas Briggs (autor například knihy The Dalek Generation, jeho hlasem mluví Dalekové a Kyberlidé) a nyní se nahrává čtvrté pokračování. Dark Eyes 2 právě stahuji, jde to sakra pomalu, ale než abych si koupila disk přímo od Big Finish za 40 liber... :D


Původně jsem to sem ani nechtěla dávat, ale budiž... Čmáranice výše má znázorňovat Doktora, jak táhne Molly k TARDIS (kdybyste to náhodou potřebovali vědět, s tou pitomou budkou jsem se rýsovala skoro hodinu :D). Ve skutečnosti ta kresba vypadá mnohem lépe, ale skenování dělá své. (Hloupá otázka: Proč nemá Doktor na konci toho popruhu tašku? Ještě hloupější odpověď: Nevěděla jsem, jak vypadá. :D) Sonický šroubovák jsem jenom hádala, neměla jsem jeho opravdovou podobu.

Pak jsem na DeviantARTu narazila na tohle. Už chápete, proč se občas stydím zveřejňovat své obrázky? :D
(Zdroj: http://www.deviantart.com/art/Dark-Eyes-1-493655800)

Shrnu to:
Pokud už máte zkouknutý renewed i classic, přečtené všechny knihy a nevíte, co dál, zkuste audio příběhy. A pokud jste jako já, po dvou sériích Classic Who, čtyřech knihách (Shroud of Sorrow, The Dalek Generation, Silhouette, The Blood Cell + rozposlouchaná Engines of War a The Angel's Kiss připravená k poslouchání), můžete to zkusit taky. :)
Mimochodem, říká se, že 8th je v audiu úžasný. Je to pravda
Tímto se posouvá na třetí místo v mém žebříčku (aktuálně: 9th, 3rd, 8th, 12th, 4th, 10th, 11th, 1st - ovšem vše se den ode dne mění :D).

N.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Aktuální články

Reklama