Tento blog spí.

A bude spát až do soudného dne.

Díky za pochopení.


Únor 2015

DW: Dark Eyes

26. února 2015 v 20:23 | Norrora |  Doctor Who články
(Trochu jsem v poslední době kašlala na články. Jenom ta přednastavená Kétó. Pokouším se to napravit, už mám v zásobě nápady na další dva, jen to sepsat... :) Scrat, na té povídce se už pracuje... psychicky... :D)

Salut! :)
Nějak jsem se nemohla dostat ke sledování Classic Who (= nemám nic dalšího staženého), tak jsem se rozhodla, že se podívám po nějakém DW audiu. The Pirate Bay mi jako první výsledek vyhledávání vyhodila Dark Eyes s Osmým Doktorem. Proč ne, že ano. Enemy Within mám i přes to, že je to vlastně hrozná šílenost (a je tam Grace Holloway), docela ráda.
A tak jsem narazila na zcela nový svět, tvořený pouze zvukem... (Už mluvím jako cvoklý básník. :D)

Kétó - 3. část a epilog

22. února 2015 v 19:37 | Norrora |  Kétó
Tady máte třetí a tím pádem i poslední část Kétó. Měla jsem ji vážně ráda. Chtěla jsem přidat ještě ilustraci, ale pořád ji nemám ofocenou, tak to bude v bonusech nebo v nějakém jiném (naprosto nesouvisejícím) článku.

Užijte si to. Kdybystě měli problém rozeznat, kdo je kdo, tak vás praštím Biblí nebo něčím takovým po hlavě vám ráda zodpovím případné dotazy v komentářích. U těch multidoctorovských (jestli tohle není nové slovo, tak chci znát autora) příběhů se ztrácí skoro každý, pokud tam není vyloženě napsáno "Desátý" a "Jedenáctý", což je sama o sobě jenom lenost/neschopnost popisovat. :D

Proč dělám takovéhle konce? Párkrát jsem zkoušela napsat pěkný happy ending, ale bohužel to působilo hrozně násilně. Vzdala jsem to.

EDIT: Visí mi to v Rozepsaných už sakra dlouho. Asi bych to už mohla zveřejnit, co? :D

EDIT 2: REKLAMA! Zde a zde najdete něco fakt dobrého ke čtení, když přelouskáte tohle. :3

Jupiter vychází

18. února 2015 v 19:51 | Norrora |  Recenze všeho, co se nechá zrecenzovat
Po dlouhé době jdu zase do kina. Sama. (*smutné oči*) A už si připravuji článek, abych mohla porovnat dojmy před shlédnutím a po něm. (Očekávání: šílenost)
Poster k filmu Jupiter vychází

Pokud se chcete na Jupiter vypravit, musíte počítat s tím, že se buď naučíte anglicky, nebo budete číst titulky. (Proč na takové - s prominutím - kraviny, jako třeba Sponge Bob atd. mají hotový dabing prakticky hned? Neva, stejně je originál lepší. Vždycky. O Simpsonových se nechci bavit.)
Na ČSFD.cz se s tímto filmem příliš nemazlili, aktuálně má něco okolo 57%. Dle mě nezaslouženě. Mohla bych parafrázovat některé komentáře, kritizovat je, vyzdvihávat je, ale lepší bude asi napsat vše vlastními slovy.
Jupiter vychází je space opera. Osobně bych to nazvala spíše pohádkou. Nádhernou vesmírnou pohádkou pro trochu starší děti a dospělé, kteří se rádi vracejí do svých mladých let...

Knižní výzva 2015

8. února 2015 v 23:59 | Norrora |  Články obecné (Article articlus)
Sice si nedělám podrobné statistiky, ale loni to byla se čtením vážně bída. Takže si letos budu všechno poctivě zapisovat... Já a něco dělat poctivě, co jsem to zase naslibovala? :D
Letos se poprvé účastním Knižní výzvy, kterou pořádá Ells, ale vím o ní od Scrat. Konec pauzy na reklamu.
Odvážně si vybírám 50 knih, ale možná budu v průběhu roku navyšovat.
Postupně aktualizuji.
26/09: Prodlužuji seznam na 60!

Zvláštní označení:
Anglické knihy
Komiksy

Tři nejinfatilnější francouzská videa

8. února 2015 v 9:50 | Norrora |  Obrázky obecné (Picture picture)
Motto tohoto článku by mělo znít asi:
"Návrat do dětství snadno a rychle!".

Velké poděkování patří mé učitelce francouzštiny, která mě s těmito úžasnými... videi... věcmi... seznámila. :D
Mimochodem, je docela zajímavé, že moje jediná dvojka na vysvědčení bude právě z frániny, pokud nenapíšu dobře dodatečný test (časování sloves - 6 časů). :/ (EDIT: napsáno a opraveno, na samé 1! *šprtský povzdech*)

1. Trois jeunes tambours
To "et ri et ran, ran, ran pa ta plan" je příšerně návykové. Pokaždé, když si tohle pouštím, musím si zmíněný kousek pořád dokola prozpěvovat. Pak sice vypadám jako cvok, ale... prostě to nejde.