Tento blog spí.

A bude spát až do soudného dne.

Díky za pochopení.


3FILMY challenge: Christopher Eccleston

2. ledna 2015 v 11:48 | Norrora |  Články obecné (Article articlus)
Nastal čas, abych načala další větev mé vlastní challenge 3FILMY - a (úplně náhodou... :D) vybraný herec je Christopher Eccleston.
Jak jsem se k němu dostala? Přes Doctora Who, jak jinak. Devátý Doktor je můj nejoblíbenější (a z classicu je pro mě nej 3rd - Jon Pertwee, ale to už trochu odbočuju), tak jsem se rozhodla najít další filmy, kde Chris hraje. Už se chystám na stahování Hercula Poirota (kompletního, všech 13 sérií a to jenom kvůli Nástrahám zubařského křesla) a hromady filmů.
Takový dlouhý odstavec, co? :D

A koho nominuji? Hmm... *dlouhé losování* Anie!

A hurá recenzovat! :)


A teď se přiznějte, že jste na prvním místě čekali Doctora Who. Upřímně, já nejdřív taky, ale pak jsem si uvědomila: část mých čtenářů DW sleduje a ta druhá část ho ani sledovat nechce, tudíž pět ódy a doporučovat by bylo nošení dříví do lesa nebo házení hrachu na zeď. :D
Všechny odkazy jsou na Československou filmovou databázi, obrázky odtamtéž. ("Nové slovo, hurá!") Aby si někdo nestěžoval, tak jsou některé informace začerněny a pro jistotu i označeny slovíčkem "spoiler". :)

Poster k filmu Mělký hrob1. Shallow Grave (Mělký hrob) - tento film si prosím nepleťe se stejnojmeným americkým hororem z roku 1987, tohle je čistě britské (a z roku 1994)
Žánr: Zezačátku mírně černá komedie, postupně psychologické drama.
Oficiální anotace: Tři nejlepší kamarádi, David, Alex a Juliet, spolu žijí ve velkém luxusním bytě v Edinburghu. Baví je dělat si legraci z ostatních. Obzvlášť z těch, kteří se ozvali na jejich inzerát "Hledám spolubydlícího". Dokud se neobjeví Hugo. Charismatický drsňák a sympaťák každým coulem. Slovo dá slovo a z trojice hrdinů je rázem čtveřice. Ale jen na pár hodin. Ráno najdou Huga v posteli bez známek života. Než stačí cokoliv nahlásit, objeví David s Alexem kufr naditý penězi. Svědomí velí, nahlásit vše na policii. Jenže obrovská suma je víc než lákavá! Brzy se objeví první problémy. Kam schovat peníze, aby byly v bezpečí? A hlavně, co s tělem Huga? Během několika dní projde jejich vztah tou nejtěžší zkouškou, jakou si kdy dokázali představit. Tváří v tvář bohatství a vlastnímu svědomí získává pojem "přátelství" zcela nový rozměr. Ruku v ruce se špinavými penězi jdou zločin, msta a nenávist. Cena za lehce nabytý mamon je příliš vysoká...Můj názor: Když si to přečtete, asi si řeknete, že je to děsně nudné/ohrané/totálně nezajímavé/moc drsné/jiný pitomý argument. Mně se na tom líbila především gradující atmosféra. (To asi všem... :D) Nejdřív nerozluční přátelé, co by pro ty druhé dva udělali cokoliv, později... !SPOILER! ...se stejně zradí, ale ani ten poslední to nakonec nevyhrál... :D
Nejsem nějaká citlivka, ale možná tam bylo trochu moc krve - na druhou stranu, asi by se to bez ní neobešlo a ve spoustě dalších filmů je jí mnohem víc. Podrtrženo, sečteno (tuhle frázi musím přestat používat), tohle není důvod ke srážení hodnocení.
Moje hodnocení: Přibližně 9,5/10, což můžu klidně zaokrouhlit nahoru na 10/10. *potlesk*

Poster k filmu Ti druzí2. The Others (Ti druzí) - tohle zase nazaměňujte s ničím jiným, je to z roku 2001
Žánr: Říkejte si tomu třeba mysteriózní drama, já to klidně nazývám hororem. (Ano, moc hororů jsem neviděla. :D)
Oficiální anotace: Je konec druhé světové války a Grace (Nicol Kidmanová) s dvěma dětmi čeká v Jersey na manželův návrat z bojů. Děti trpí alergií na sluneční světlo - jejich rozlehlý dům je proto celý potemnělý a v jeho zšeřelých zákoutí se kromě Grace, dětí a služebnictva skrývá cosi dalšího.
Můj názor: Cítila jsem se jako u čtení Agathy Christie - až do poslední chvíle nedokážu odhadnout pointu a když ji konečně odhalí, tak se plácnu do čela (když u toho třeba kreslím, tak se praštím sešitem/knihou). Opět, jako u Shallow Grave, se i tady atmosféra postupně mění. The Others netvoří ji hektolitry rudé tekutiny (není tam ani jediná kapka krve), ale především hudba. Na začátku ještě docela nevinné... !SPOILER! Musíte se na to podívat z úplně jiného úhlu. A bude happy end. Rozhodně doporučuji, pokud máte rádi tajemné filmy. :)
Moje hodnocení: Přesně 9/10 - je to mírně lekačka, za to ten bod dolů. Ale pro někoho by to mohlo být lepší než výše recenzovaný film. .

Poster k filmu 28 dní poté3. 28 Days Later (28 dní poté) - tohle nezaměňujte s (údajně ne tak dobrým) pokračováním, které se jmenuje 28 Weeks Later (28 týdnů poté)
Žánr: Docela akční horor (thriller?), krví tentokrát opravdu nešetřili.
Oficiální anotace: Skupinka aktivistů, která bojuje za práva zvířat, vtrhne do laboratoře, kde vědci zkoumají opice infikované vzteklinou. Ochránci pustí opice z klecí ven, ty je okamžitě pokoušou a nakazí.
Pracovník kurýrní služby Jim (Cillian Murphy) se probudí v nemocnici z kómatu a zjistí, že budova zeje prázdnotou. Zděšený a osamělý mladý muž nemocnici opustí, aby objevil celou hrůzu. Londýn se naprosto vylidnil. Někde jsou vidět umírající. Pak potká Selenu (Naomie Harris) a Marka (Noah Huntley). Virus zlikvidoval téměř celé město. Selena pozná, že i Mark je infikován smrtelným virem, proti kterému není obrany, a v pudu sebezáchovy ho zabije. K malé výpravě se přidává Frank se svou dcerou Hannah. Zásoby pitné vody docházejí. Skupinka hledá východisko. Po vyslechnutí zpráv o počasí získají informaci o vojenské jednotce kdesi mimo město. To by mohla být záchrana. Ale deprimovaní trosečníci netuší, kde na ně číhá ještě větší hrozba.
Můj názor: Kdyby to nebylo původem z Velké Británie (ve spolupráci s USA, Nizozemím a Francií), prohlásila bych to za typickou pitomost z USA. Pointa není ve vztekle pobíhajících potvorách, ale v chování lidí v kritické situaci. Nejvíc se mi asi líbil vylidněný Londýn a hořící Manchester. !SPOILER! Taky to má happy end, ale má oblíbená postava (jediný důvod proč jsem se na ten film koukala) zemřela po hodině a čtyřiceti minutách. Zbylých pět minut (a i šťastný konec) jsem dokoukala jenom ze setrvačnosti.
Moje hodnocení: Za až moc násilí pouze 7,5/10, můžete to velkoryse zaokrouhlit na 8/10. Další bod dolů za... viz spoiler. Některé postavy si holt nesmíte příliš oblíbit...

To bybylo všechno, případné dotazy dolů do komentářů a ty, Anie, koukej taky něco napsat! :D
N.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Anie Anie | Web | 2. ledna 2015 v 23:39 | Reagovat

Tyto filmy, které popisuješ, mě nějak nezaujaly, protože na tento typ filmů moc nejsem a dívala bych se na to čistě jen kvůli Chrisovi (no třeba bych po shlédnutí názor změnila, ale nevím no ;D), uvidím, třeba časem změním názor a ráda se na ně podivam, ale to je ve hvězdách :-). Já jsem někde viděla scénu z filmu, který byl myslím z druhé světové války a hrál tam Christopher Eccleston a menší roli David Tennant, tento film mě svým dějem celkem zaujal, tak jen čekám,  kdy se dokopu ho shlédnout :-D. Jinak líbí se mi, jak máš recenze napsané plus je určitě, že jsou stručné a je vidět,  že jsi filmy sledovala a ne jako to občas dělám já, že film zapnu, ale vlastně dělám všechno možné než abych ho sledovala.
Jsem poctěná, že sis vybrala zrovna mě, netuším, čím jsem si to zasloužila :-D.Určitě se pokusím nějakou tu recenzi napsat, jenže zatím ani netuším, koho si vyberu ;-), tak mi drž palce, ať se k tomu dokopu :-D.

2 Norrora Norrora | Web | 3. ledna 2015 v 8:51 | Reagovat

[1]: Upřímně... proč myslíš, že jsem se na to koukala já? :D
Sledovala jsem to na notebooku v autě, nic jiného se tam dělat nedalo (jenom sledovat, jak se vybíjí baterka :-D ), takže to nedopadlo jako některé epizody DW, u kterých jsem dělala spoustu dalších věcí (konkrétně EoT a 7. řada s Pondovými).
Zasloužila sis to tím, že jsem nechtěla otravovat Scrat a ty jsi hned další na ráně. :-D *drží palce* :-)

3 Taychi Taychi | E-mail | Web | 3. ledna 2015 v 11:44 | Reagovat

Jelikož taky velmi ráda dělám to, že si oblíbím herce, a pak koukám na další filmy s ním, koukala jsem i na film s Christopherem. A to na Neblahého Judu. Jde těžko sehnat s českými titulky, i když jsem stahovala přes torrenty, ale i s anglickými se to snad dá. A je sice smutný, ale krásný film, s Ecclestonem v hlavní roli. Četla jsem i knížku, leč ne celou, také doporučuji. Jinak z dalších doctorů je dobrá dvou nebo třídílná filmová tvorba Casanova od BBC a to s Davidem Tennantem, toho jsem si hodně oblíbila já. A pokud koukáš i na Sherlocka, tak s Benedictem je krásný seriál tuším Paradise se jmenuje. Jinak film starší Hawking! :3

4 sarush ef sarush ef | Web | 3. ledna 2015 v 21:45 | Reagovat

Skvělej týpek :)

5 Anie Anie | Web | 5. ledna 2015 v 20:14 | Reagovat

Nemůžu si vybrat mezi Davidem Tennantem (překvapivě :-D) a Benedictem Cumberbatchem, nejdřív u mě vyhrávala Catherine Tate, ale pak mi došlo, že jsem viděla jen 2 filmy s ní (nejméně 2 ještě vidět chci, ale nemůžu je nikde sehnat). Můžu udělat challenge na oba? Nebo mi prosím pomož vybrat. ;-)

6 Norrora Norrora | Web | 6. ledna 2015 v 18:45 | Reagovat

[3]: Dobře, Neblahý Juda přibývá na seznam filmů, co musím vidět. :-)

[4]: To teda je! :-D

[5]: Zkus Bena, Davida si buď zabere ta další nominovaná nebo na něj můžeš napsat článek z vlastní iniciativy ---> klidně na oba. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama