Tento blog spí.

A bude spát až do soudného dne.

Díky za pochopení.


Leden 2015

Paralelní světy - 3. kapitola

18. ledna 2015 v 16:17 | Norrora |  Paralelní světy
Salut!
(Někteří z vás asi čekají na poslední část Kétó. Dočkáte se, ale až... někdy. Nechci moc napínat, ale pár normálních článků by neuškodilo.)

Představte si mrkající obrazovku. Trochu surrealistické? Áno. Stává se. Když máte při psaní divnou náladu, dějí se různé věci... :D
Tentokrát Artemis Fowl - ne přímo on, ale postavy z toho universa, Myrta a Klusákem. Už mám úplně rozmyšlenou čtvrtou kapitolu (jak jsem už prorokovala, Wolperting a první městský nepřítel v historii města) a pátá se nalézá ve fázi "nevím co s ní, třeba mě nápad prostě potká na ulici, slušně pozdraví a nechá se využít pro další část". :D

Předchozí části:Proč jsem si chtěla zrušit facebook (a proč jsem si ho nakonec nezrušila)

15. ledna 2015 v 19:29 | Norrora |  Život
Nutno dodat, že jsem toto začala psát ještě před tím, než se vyhlásilo téma týdne "Život bez internetu". Jenom mi to trvalo dost dlouho. Uznejte, kdybyste si měli vybrat mezi psaním povídky a nudného našvaného článku, co byste zvolili?
Jinak, články na toto téma by se daly spočítat na prstech no dobře, nedaly spočítat. Což mi vůbec nebrání ještě něco napsat, že?

Už párkrát se mě zmocnilo podivné nutkání vypadnout z internetu. Vykašlat se na všechny hry, na sociální sítě, na blog, na youtube, prostě na všechno. Zahrabat notebook někam hodně hluboko mezi knihy. To bylo ještě před Doctorem Who, přestože net je potřeba jenom ke stahování.
Teď půjde hlavně o facebook.
Bla bla bla. Užijte si výlev. :D

Bílá vrána

9. ledna 2015 v 18:25 | Norrora |  Obrázky obecné (Picture picture)
Když jsem se hlásila do Autorského klubu (nepřijali mě), tak jsem svůj blog zařadila do kategorie "salámisti, kteří si nedovedou vybrat" velice oprávněně. Nekombinuji totiž jenom různé články, ale i různá témata v jednom článku. :D
Najdete tu dvě školní kresby, jedno blahopřání k narozeninám (předem hádejte, komu), stížnost a přání... :D

Kétó - 2. část

4. ledna 2015 v 18:37 | Norrora |  Kétó
Zdravím!
Musela jsem dlouze zjišťovat, kde jsem to minule utnula. Totiž, v sešitě to mám rozdělené na 6 částí a epilog, na wattpadu na celkem 5 částí a tady to bude celkem na tři. (Pro představu, tato část končí stejným okamžikem jako ta třetí wattpadová.) Už se v tom trochu nevyznám... :D

Věci, na které se musíte předem připravit:
1) Lehká nebo těžká zmatenost z toho, který Doktor právě mluví, který je vlastně který (s motýlkem/starší vs. s brýlemi/v obleku/mladší). Dá se to poznat hlavně podle toho, že každý mele - převážně - směrem ke své společnici.
2) Další část bude až da dlouho. Chci mezi tím dělat mezeru alespoň dva články. NonWhoviany (jsou tady vůbec nějací?) to totiž moc nezajímá. Na druhou stranu, ty "prokládací články" můžou být taky s tématikou DW. :D
3) Má babička se v tom ztrácela. To ještě nic neznamená, ale pokud jste sedmdesátiletá dáma, nepočítejte s tím, že si tento příběh naplno užijete. :D
Předchozí části:


3FILMY challenge: Christopher Eccleston

2. ledna 2015 v 11:48 | Norrora |  Články obecné (Article articlus)
Nastal čas, abych načala další větev mé vlastní challenge 3FILMY - a (úplně náhodou... :D) vybraný herec je Christopher Eccleston.
Jak jsem se k němu dostala? Přes Doctora Who, jak jinak. Devátý Doktor je můj nejoblíbenější (a z classicu je pro mě nej 3rd - Jon Pertwee, ale to už trochu odbočuju), tak jsem se rozhodla najít další filmy, kde Chris hraje. Už se chystám na stahování Hercula Poirota (kompletního, všech 13 sérií a to jenom kvůli Nástrahám zubařského křesla) a hromady filmů.
Takový dlouhý odstavec, co? :D

A koho nominuji? Hmm... *dlouhé losování* Anie!

A hurá recenzovat! :)

PF 2015

1. ledna 2015 v 0:01 | Norrora |  Články obecné (Article articlus)
Další možné názvy by byly třeba Šťastný nový rok nebo Přehlídka GIFů. To první, protože vám něco takového budu přát, a to druhé, protože do tohohle článku nacpu pár GIFů. (Prolézala jsem tumblr, zbytek si domyslete... :D)

(Nebo po mně hoďte Rubikovou kostkou. No jo, už pokračuju... :D)

Co se mi za tenhle rok podařilo:
1) Vyhrát nějaké olympiády. Nebo v nich být třetí. Nebo šestatřicátá. Není to jedno?
2) Začít si tykat s naším fyzikářem. To máte tak - on mi tyká pořád a já jemu občas taky. (Nebo to bylo už loni?)
3) Přečíst svou první anglickou knihu (vlastně tři - Wetworld a v závěsu Forever Autumn s The Blood Cell), pokud nepočítám česko-anglické pohádky a podobné primitivnosti.
4) Začít sledovat DW a Torchwood.
5) Napsat hromadu povídek - většinou fanfiction.
6) Několikrát si pohrát s blogovým designem. Více méně úspěšně.
7) Zhlédnout pát dobrých filmů.

Co jsem tenhle rok vyvedla špatného:
1) Napsala článek Co mi vadí na fanfiction. (Ááá... Proč to pořád vytahuju?)
2) Nenašetřila si na nový notebook.
3) Totálně povorala anglickou olympiádu.
4) Nechala se dvakrát solidně vytočit.
5) Chyběla ve škole a následně napsala písemku z frániny na pětku. (Nesmějte se, to je totiž hrozně vážná věc. Dvojce se letos nevyhnu. Ano, chápu, někdo má určitě mnohem horší známky a nedělá z toho scény, ale mně na tom příšerně záleží. Šprt a lempl v jednom. :D)
6) Propásla příležitost.
7) Rozhodla se psát tenhle seznam věcí, co se mi až tak nepovedly... (Původně tu bylo jenom 5 bodů, ale vzhledem k tomu, že u dobrých věcí a předsevzetí je hned 7 odstavců, tady jich musí být také tolik.)

A teď postoupím k roku 2015 a nereálným přáním...
Předsevzetí:
1) Mít na konci roku samé jedničky.
Image šprta právě dokonána. :D Je to trochu nereálné přání, ale kdybych obětovala několik hodin/dní sledování Classic Who a místo toho se učila na fráninu a dějepis...
2) Jet na WHOCON.
Děda mi to slibuje a slibuje a už se z toho nemůže vykroutit, ani kdyby vážně chtěl. Muhahahah. Prateta mi oznámila, že má černou sukni, kabát (stačí odpárat kapuci) a přesně takovou kamej (kameji? nebo jak se ta věc skloňuje), jako má Missy. (Už umím roleplay. Nechtějte mě potkat, když ho zkouším. :D)
3) Něco vyhrát.
Tipuju to na zaměpisnou nebo biologickou olympiádu. (Asi bych si měla udělat výstražné okénko Pozor, vytahovací čtvrthodinka...)
4) Zrušit si pár sociálních sítí.
O tomhle bude článek později. Mám na mysli twitter a taky... takové ty primitivní projekty, od kterých jsem zapomněla heslo nebo si ho ani nechci pamatovat.
5) Naučit se praktické věci.
Angličtinu. Biologii. Obsloužit pračku, uvařit něco víc než těstoviny a tak dále. Šít, plést, zacházet se žehličkou... Nezní to jako věci, co uměly před dvěma stoletíma i desetileté holčičky? :D
6) Být trpělivá.
Co nenakreslím dneska, to už zítra nedodělám. Ta básnička je moc dlouhá. Jak to, že musím čekat ještě pět minut? To si snad dělá srandu, domluvili jsme se, že tady bude už před půl minutou! (Když před nějakou olympiádou čekám na učitele/učitelku, co přiběhne/přijede sice včas před odjedem autobusu, ale stejně pozdě...) (Paradoxní je, že sama jsem hrozně nedochvilná.)
7) Napsat hromadu úžasných článků na blog a hromadu úžasných povídek.
To se snadno řekne, ale hůř udělá. Čas a nápady nerostou na stromech (ani na našem domácím záhonku s bylinkami). Zrovna teď jsem dostala nový nápad na Ostrovy sta divů, ještě nevím, jak to všechno dopadne, ale hlavní zápletka už je na světě... :D

Tak, sedm od každého by mohlo stačit.
Podtrženo, sečteno, byl to docela dobrý rok.

Všem, kdo tohle čtete, přeju pěkný nádherný rok 2015, splnění všech přání (pokud nejsou v rozporu s mými přáními), štěstí, zdraví, hromadu dalších prázdným slov. Ne, teď vážně. Prostě si to užijte. :)

Tady na blogu děkuji konkrétně Anie a Scrat - a samozřejmě i dalším komentátorům.A teď mě omluvte. Jdu si cvičit psaní "2015" namísto "2014".
N.