Tento blog spí.

A bude spát až do soudného dne.

Díky za pochopení.


Předvánoční šílenství

12. prosince 2014 v 16:43 | Norrora a Míša |  Život
Salut!
(Tenhle pozdrav jsem v poslední době přestala používat, protože jsem s ním začala v době, kdy jsem ještě francouzštinu opravdu milovala. But write "hello" or "hi" is too common, isn't it?)
Připravte se na kecy o Vánocích.
Tak, varování jste si už přečetli. Rodinným příslušníkům nedoporučuji číst příliš pozorně, jinak by se dozvěděli, co vlastně dostanou.
Fialovou barvou je vyprávění spolužačky Míši, která si sedla vedle mě na výpočetce a donutila jsem ji nadiktovat taky pár vět. Dopadlo to... jak to dopadlo. :D


1. Pečení
"Uděláme cukroví? Babí, já ti pomůžu, neboj se!"
"Musíme dodělat ještě ten dort na dědovy narozeniny."

Situace je zlá. Stručně řečeno, letos cukroví moc nebude. Začali jsme pozdě a do Štědrého dne toho už moc nestihneme. Kokosové věnečky a pracny (nevěřili bysle, kolik dá práce dostat je z formiček) jsou kdesi na balkoně a nikdo - vyjma babičky - k nim nemá přístup. Fotky nebudou. Ostatně, není na co koukat.
Už máme týden těsto v lednici, ale nikdo se neodhodlal k tomu, aby z toho něco upekl. Dva dny před Vánoci se najde dobrovolník, který dotyčný objekt z lednice vytáhne a pokusí se o "cukroví", ale asi to nedopadne úplně nejlépe.


Konečně zabaleno vše, co mám doma. Zbytek musím ještě sehnat. Jsem ráda, že sehnala tak roztomilý papír, ze kterého se mi ale nedělá spatně jako z většiny kýčovitých... věcí. (V LIDLu za 19,90 - no nekup to... :D)
2. Dárky
Konečně něco, co alespoň z poloviny mám. Zbývá dodělat dárek pro taťku (jako, ono by to mohlo zůstat v tomhle stavu, ale čím víc něčeho, tím líp) a pro spolužačky. Balicí papír se mi podařilo sehnat už v předstihu, dárky jsem !překvapení! začala shánět už ke konci letních prázdnin.
Dárky nakupuju už někdy v únoru nebo v březnu, ale letos ještě všechny nemám. (To jsme na tom stejně.) Balicí papír mám žlutý červený se sobíkama. (Jak ti sobíci vypadají?) Maj takový hnědý parůžky... *směje se* ...a okolo krku šálu...(Jakou šálu?) ... takouvou se sobíkama. A ti sobíci na té šále mají zase šálu se sobíkama... Pak už je to tak malý, že se nedá poznat, jestli to jsou sobíci nebo blechy... Jo a mají takovej divnej protáhlej čumák...
Tak tomu se můj žlutobéžový s medvídkama nevyrovná.
To teda nevyrovná.
A jak to ještě vypadá s dárkama?
Babičky budou losovat, která dostane dárek a která ne. *směje se*

3. Stromeček
Momentálně nemáme žádnej stromeček, protože nám do něj vlezla kočka a on se pod její vahou zřítil. Umělý stromeček, mimochodem. U sebe v pokoji jsem si ozdobila palmu. (A jaký máte ozdoby? Letos je prý trendem růžová.) Fuj. (Fuj.) Máme zlatý, stříbrný a bronzový ozdoby. Teda, jenom to tak vypadá, nejsou z opravdového zlata. A taky bronzové a zlaté řetězy. No a nehoře nemáme hvězdu, ale takovou zlatou špičku. A my zase modrostříbrnou špičku (kdyby se přetransformovala do podoby hvězdy, *myslí na Transformers* nikdo neuvěří, že není od Orionu.).
Ozdoby všech barev... *hledá fotku* *nenašla fotku*
...šílení ptáčci (mají děs ve tváři?), stříbrné řetězy - již jsme si ujasnili, že kdyby byly opravdu z kovu, stromek by podlehl dříve než pod vahou kočky. Když máme kliku, na objeví se tam i čokoládové figurky.
(*nepřítomně* Hele, já mám šedivej vlas!)

4. Koncerty
Ježiši Kriste, koncerty. Těch mám tenhle týden pět. Jeden i dneska. A pak máme ten v Roli. Zpíváš tam? Jo, bohužel. Míša odmítá říci, na jaký hudební nástroj vlastně hraje, ale mému saxofonu se to nevyrovná... Hej, to teda vyrovná! *málem se prokecla* Pokoušela jsem se přesvědčit našeho učitele na hudebku, aby nás (saxofon + to-jehož-název-nesmím-za-žádných-okolností-napsat-jinak-mě-Míša-smete-z-povrchu-zemského) zkusil dostat na pár vánočních koncertů s koledami. Takže ve čtvrtek možná na jeden půjdeme. :)

5. Besídka
(Automaticky se mi vybavuje povídka Šimka a Grossmana jménem Besídka zvláštní školy. :D)
U nás ve třídě stále probíhají debaty o tom, co budeme dělat přístí týden v pátek. Polovina hlasuje pro bazén a polovina pro to, abychom zůstali ve škole, první dvě hodiny se normálně učili a pak si pouštěli filmy. (Proč nikdo nezná Shallow Grave? Proč? :D) *vzpomene si, že s její plavecké schopnosti zas takový zázrak nejsou* Já se topit nejdu.

Undercontrol Zpsfb90b2b2 Gif

Díky za pozornost, užijte si Vánoce a nezešilte z toho. :)
#lovechristmas #doctorwhorewatch #adrictothecore
N.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Jsem...

Čech 20.2% (18)
Slovák 6.7% (6)
individuum mimozemského původu 73% (65)

Komentáře

1 volcano volcano | E-mail | Web | 12. prosince 2014 v 16:48 | Reagovat

Závidím :( Ještě nemám ani jeden dárek, netuším co koupit...

2 Scrat Scrat | E-mail | Web | 12. prosince 2014 v 21:34 | Reagovat

Už mám skoro všechny dárky nakoupeny :-)
Skvělý článek, pobavila jsem se :-D

3 BalathaSEbra BalathaSEbra | E-mail | 12. prosince 2014 v 22:04 | Reagovat

Bezvadnej článek, ve většině případů celkem vystihující i mojí situaci...  Mimochodem, já přinýst na Vánoce do školy Shallow Grave (promítání na Vánoce je u nás už tradicí a za předpokladu, že neni žádnej jinej Shallow Grave než co si myslim), tak mě třídní prohodí oknem i s televizí. :D

4 Norrora Norrora | Web | 13. prosince 2014 v 10:43 | Reagovat

[1]: Nechtěla bych. :D

[2]: Díky. :-)

[3]: Ano, TEN Shallow Grave. :-D To by naši učitelku, asi moc nepotěšilo, takže bude Hobit. :-)

5 Fill Fill | E-mail | 13. prosince 2014 v 23:15 | Reagovat

[4]: hobita myslíš kterýho bitvu 5 armád jsem na půlnoční premiéře viděl poprvé a doufám naposled, ve filmu z thorina udělali sociopata, jenom kvůli tomu že se nechtěl dělit a dál je(Thorin, Fili, Kili, Dvalin)  museli zabít(sice to je v knížce ale ve filmu to vypadá hrozně) takže hobita 3 si nepouštějte, doufám že až začnou točit sylmarilion tak to tak nezkazí. Jo plus jsem ti chtěl doporučit,  že začínat se učit jako první programovací jazyk C++ je extrémně náročné, proto bych doporučil se nejprve naučit jednodušší jazyk(např. Javu, C# nebo Python) a až pak C++. Dále nabízím výuku Javy, C#, PHP a JavaScriptu. Stačí přijmout mojí nabídku na přátelství na FB. A nějak se domluvíme.(protože jsou saturnálie máš to zdarma). Proč všichni slavíte vánoce a ne Saturnálie, jsou lepší viz. Video od Vsauce2. Jo doporučuji vánoční aplikaci od Googlu na https://santatracker.google.com/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama