Tento blog spí.

A bude spát až do soudného dne.

Díky za pochopení.


Jak jsem přežila Vánoce

25. prosince 2014 v 9:11 | Norrora |  Život
22.12. (a pár dní dříve)
Babička poletuje po bytě, po nákupech a stěžuje si, že nic nestihneme. Já, flákač od přírody, se ji snažím uklidňovat. Marně. Prostě je to moc práce a není technicky možné to zvládnout, přesto jsme všechno stihli. :D Poslední cukroví se dodělává až teď.

23.12.
Pronáším osudnou větu: "Půjč mi to, já se o tu rybu postarám!" :D
OK, ze začátku to byla hrozná zábava, oškrabávat nožem ty větší šupiny. Strávila jsem tím skoro hodinu, děda, který tuto činnost obstarává každý rok, vyjímečně seděl u stolu a koukal. Bylo na co. Ta mrcha hrozně klouzala, některé šupiny dlouho nešly ani pinzetou. Možná to bylo tím, že jsem ji (tedy ho) pojmenovala Karel, celým jménem Karel Jaromír Erben In Memoriam. Pak se ho naštěstí chopil děda, vykuchal a já jsem si do seznamu nejzajímavějších a nejhnusnějších prací přidala dloubání očních bulv. (Omlouvám se těm, kterým se zvedá žaludek při vyslovení slova "krev", "bulva" nebo tak něco.)


Zdobili jsme stromeček. Podařilo se mi rozbít hned první ozdobu, kterou jsem vzala do ruky a zrovna dědovu oblíbenou. :/ Zbytek probíhal docela normálně. (Lítání po chodbě se zamotaným řetězem světýlek...)

24.12. - dopoledne
Nemám co na práci.

24.12. - odpoledne
Závody lodiček. (Bohužel je nemám vyfocené.) Představte si dvě velké krabičky od TicTaců - vlastně od něčeho podobného z Německa - a na nich dvě malé svíčky. Původně jsme jim říkali "Titanicy", ale taťka vymyslel, že se budou jmenovat Pat a Mat.
Vyráběla jsem šupiny do peněženky - lepila jsem je mezi papírovou lepicí pásku (víceméně) a pokreslovala fixama. Mám takovou křivou s TARDIS.

24.12. - večer
Večeře. Nikdo neutrpěl poranění kvůli rybí kosti, nikdo nesnědl šupinu, za což jsem byla nesmírně vděčná. :D

Dárky
Pod stromečkem jsem objevila celkem 5 knížek (z toho 1 českou a 4 anglické): Shakespeare a jeho svět, The Complete Works of William Shakespeare, DW: Silhouette, DW: Shroud of Sorrow a DW: The Dalek Generation. O oblečení se moc zmiňovat nebudu (kdo z rodiny dostal ponožky? já! :D), i když... tenhle článek píšu se šálou s leopardím vzorem přes ramena, protože se větralo. Mimochodem, lituju, že Missy nenosila černé kožené rukavice.
A úplně nejlepší věc? 2TB disk! (Přála jsem si 1TB, ale čím větší, tím lepší... :D) Potřebuju ho na zálohování dat, konkrétně classic DW, protože kdyby mi celý počítač spadnul, tak by šly k čertu celé dny stahování. :/

24.12. - pozdní večer
Tři oříšky pro Popelku. Dávali je sice od 20:20 (nebo tak nějak), ale my jsme to sledovali až později ze záznamu.
Čtenářská půlhodinka. Už od půl jedenácté
Těsně po půlnoci se mi podařilo usnout.

Závěr: Přežila jsem, neopila jsem se (pustili mě jenom k moštu :D), nepřejedla jsem se, rybí kosti neútočily... co více si přát? :)

N.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 fill fill | E-mail | 25. prosince 2014 v 20:04 | Reagovat

Takže ty chceš potlačit kyseliny gultanovou(nebo jak se tomu říká), a zvýšit účinek Gaby. Já myslel, že chceš svůj mozek zlepšovat, né spomalovat(a udělali dobře, že tě k C2H5OH nepustily, já jsem na rozdíl od tebe zodpovědný a já mám k C2H5OH přístup na vědecké účely)

2 Norrora Norrora | Web | 25. prosince 2014 v 21:13 | Reagovat

[1]: Ale tebe by třeba mohli pustit k Pravidlům českého pravopisu... :-D

3 fill fill | 25. prosince 2014 v 22:27 | Reagovat

[2]: Fill nemizlet,že bít tak lepšý v çj, fill totyž nenávyďet, kdiž bíť ňejaké elektronycká zářýzeňý v çj, pokud ono bít v çj fill neopravovat to. Pokut ty krvácet z oko, tak ti použýt kapesňýk a běžet za oftalmolog. :-D

4 Anie Anie | Web | 25. prosince 2014 v 22:50 | Reagovat

Já dostala 6 knížek (bohužel ani jednu v angličtině,  ale aspoň jednoho dvojjazyčného Sherlocka), jednou z nich byl i Doctor Who: Závoj smutku, který už mám už zhltnutý a byl vážně super. ;-)

5 Scrat Scrat | E-mail | Web | 29. prosince 2014 v 14:25 | Reagovat

Po slovech "krev" a "bulva" se mi špatně nedělá, nedávno jsem dočetla článek v časopisu o Vladovi III. (Drákula), takže jsem to absorbovala a mám silnější žaludek, přece jenom, kuchání kapra lepší než lidi napíchaní na kůl :D
Máš se, že zvládáš DW v angličtině, já mám jen z Whoconu Závoj smutku (byl zlevněnej, stál jenom 200 a pak jsem byla v knihkupectví, viděla ho tam za 300 a jen jsem se škodolibě šklebila :D :D ) Btw, taky plánuju číst Shakespeara, nedávno jsem od něj viděla představení (Zkrocení zlé ženy, dřív jsem byla i na Veselých paničkách  Windsorských), ale bylo to celý předělaný, v jiné době atd., ale líbilo se mi, že z hlavní postavy udělali feministku, to jsem tam s ní celou dobu tiše souhlasila ve všem co řekla :-D .
No, tak teda doufám, že sis Vánoce užila :-) Já taky :-) Btw, taky u vás sněží jako u nás? :-)

6 Norrora Norrora | Web | 30. prosince 2014 v 8:55 | Reagovat

[4]: Ty se máš, Sherlocka u nás v knihovně nemůžu sehnat, pořád je vypůjčený. :-D

[5]: Tak dobře. Asi bude článek o pitvě holuba ("Já mám hlad..."). :-D
S mojí angličtinou to zas tak úžasné není, sedím u toho se slovníkem a těším se, až vyjde The Dalek Generation v češtině. Moc doporučuju tu knížku "Shakespeare a jeho svět" (http://knihy.abz.cz/prodej/shakespeare-a-jeho-svet-1), je to oficiálně naučná literatura, ale autorka píše úžasně. :D
Sníh? :-D U nás ve Varech sníh? :-D No, pár centimetrů (cca. 2O?) tu je, pěkně nám zapadaly bedny s cukrovím na balkoně - "Záchranná akce! Sníme přeživší!" :D

7 Norrora Norrora | Web | 30. prosince 2014 v 14:15 | Reagovat

[6]: Oprava: je asi 9-10 cm, nesmím měřit ty závěje na balkoně. :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama