Tento blog spí.

A bude spát až do soudného dne.

Díky za pochopení.


Prosinec 2014

Kétó - 1. část

27. prosince 2014 v 19:18 | Norrora |  Kétó
Salut,
zase jsem se trochu nudila (= nechce se mi dělat do školy), tak jsem se dala do psaní DW fanfiction. Už jsem se dostala asi k deseti normostranám (tady máte první polovinu toho, co jsem zatím napsala).
Jmenuje se to Kétó, podle lodi, která tam vystupuje. Význam slova najdete ZDE. Koneckonců, je to opravdu obluda. Ale to už dočtete... :D

Postavy:
Mary (vlastní postava, Jennyin klon)
Jenny (Doktorova dcera, ne Jenny Flint)
River Song (omlouvám se těm, kdo ji nemají rádi, ale Deus ex machina se vždy hodí - navíc mi to poskytlo důvod pro to, abych přivedla toho, koho jsem přivedla... :D)
...a pár dalších. Nechte se překvapit. :)

Technicky vzato, můžete trochu ovlivnit, jak to celé dopadne. Via komentáře.

Následující části:


Jak jsem přežila Vánoce

25. prosince 2014 v 9:11 | Norrora |  Život
22.12. (a pár dní dříve)
Babička poletuje po bytě, po nákupech a stěžuje si, že nic nestihneme. Já, flákač od přírody, se ji snažím uklidňovat. Marně. Prostě je to moc práce a není technicky možné to zvládnout, přesto jsme všechno stihli. :D Poslední cukroví se dodělává až teď.

23.12.
Pronáším osudnou větu: "Půjč mi to, já se o tu rybu postarám!" :D
OK, ze začátku to byla hrozná zábava, oškrabávat nožem ty větší šupiny. Strávila jsem tím skoro hodinu, děda, který tuto činnost obstarává každý rok, vyjímečně seděl u stolu a koukal. Bylo na co. Ta mrcha hrozně klouzala, některé šupiny dlouho nešly ani pinzetou. Možná to bylo tím, že jsem ji (tedy ho) pojmenovala Karel, celým jménem Karel Jaromír Erben In Memoriam. Pak se ho naštěstí chopil děda, vykuchal a já jsem si do seznamu nejzajímavějších a nejhnusnějších prací přidala dloubání očních bulv. (Omlouvám se těm, kterým se zvedá žaludek při vyslovení slova "krev", "bulva" nebo tak něco.)


Zdobili jsme stromeček. Podařilo se mi rozbít hned první ozdobu, kterou jsem vzala do ruky a zrovna dědovu oblíbenou. :/ Zbytek probíhal docela normálně. (Lítání po chodbě se zamotaným řetězem světýlek...)

24.12. - dopoledne
Nemám co na práci.

24.12. - odpoledne
Závody lodiček. (Bohužel je nemám vyfocené.) Představte si dvě velké krabičky od TicTaců - vlastně od něčeho podobného z Německa - a na nich dvě malé svíčky. Původně jsme jim říkali "Titanicy", ale taťka vymyslel, že se budou jmenovat Pat a Mat.
Vyráběla jsem šupiny do peněženky - lepila jsem je mezi papírovou lepicí pásku (víceméně) a pokreslovala fixama. Mám takovou křivou s TARDIS.

24.12. - večer
Večeře. Nikdo neutrpěl poranění kvůli rybí kosti, nikdo nesnědl šupinu, za což jsem byla nesmírně vděčná. :D

Dárky
Pod stromečkem jsem objevila celkem 5 knížek (z toho 1 českou a 4 anglické): Shakespeare a jeho svět, The Complete Works of William Shakespeare, DW: Silhouette, DW: Shroud of Sorrow a DW: The Dalek Generation. O oblečení se moc zmiňovat nebudu (kdo z rodiny dostal ponožky? já! :D), i když... tenhle článek píšu se šálou s leopardím vzorem přes ramena, protože se větralo. Mimochodem, lituju, že Missy nenosila černé kožené rukavice.
A úplně nejlepší věc? 2TB disk! (Přála jsem si 1TB, ale čím větší, tím lepší... :D) Potřebuju ho na zálohování dat, konkrétně classic DW, protože kdyby mi celý počítač spadnul, tak by šly k čertu celé dny stahování. :/

24.12. - pozdní večer
Tři oříšky pro Popelku. Dávali je sice od 20:20 (nebo tak nějak), ale my jsme to sledovali až později ze záznamu.
Čtenářská půlhodinka. Už od půl jedenácté
Těsně po půlnoci se mi podařilo usnout.

Závěr: Přežila jsem, neopila jsem se (pustili mě jenom k moštu :D), nepřejedla jsem se, rybí kosti neútočily... co více si přát? :)

N.

3FILMY challenge

21. prosince 2014 v 11:04 | Norrora |  Články obecné (Article articlus)
Tudududum.
Norrorka dostala nápad. :D
Challenge.
Ano, čtete dobře.
Nebojte se, dobrá zpráva je, že bude s nominací, ale může ji udělat, kdo bude chtít (ne, že by někdo chtěl). Žádných 11 obětí jako u Liebster Award, pouze jedna.
Jedna oběť.
Ale jestli to bude někdo pětkrát za sebou (jako Scrat a výše zmíněná výzva), tak vás ten člověk vaše oběť roztrhne jako hada.

Takže, o co vlastně půjde?

1. Vyberete si jednoho herce nebo herečku. Je jedno, jestli bude z Česka, z Anglie, z Konga nebo... doplňte sami. (A mimochodem, znáte nějakého dobrého herce z Konga? :D)
2. Napíšete článek, ve kterém (mimo jiné) bude, jak jste se dostali zrovna k tomuto člověku.
3. Podíváte se na tři filmy (dobře, klidně i seriály) s ní(m). Opět, nezáleží na tom, jestli s dabingem, s titulky, jestli jsou české... bla bla bla. Raději si to trochu zaktualizujte, pokud jste dotyčný film viděli již před nějakou dobou, protože...
4. ...budete psát recenzi. Porovnáte zmíněné tři filmy, okomentujete, ohodnotíte (režie/dabing/střih/zbytek hereckého obsazení...), případně seřadíte. Prostě to trochu okecáte. Popovídáte Popíšete herecký výkon nebo co vlastně chcete. Protože já tady vlastně jenom píšu zadání. :D
5. Vyberete oběť. Samozřejmě, pokud opravdu nebude chtít, tak ji k tomu nedokopete. Prostě doufejte, že se podřídí.

Splněno:

Jo a ještě jedna věc. Pokusíte se být originální, tudíž neakceptuji deset Davidů Tennantů. I dva jsou moc. Kdo dřív přijde, ten dřív mele a Tennanta domů bere. Tak.

N.

P.S.: Díky každému, kdo se do toho dá. :)
P.P.S.: Plus by u toho měl být odkaz na můj blog. :D

Paralelní světy - 2. kapitola

14. prosince 2014 v 17:00 | Norrora |  Paralelní světy
Přestože jsem se rozhodla na psaní - jenom krátkodobě - kašlat, stejně je na světě další kapitola Paralelních světů. Trvalo to asi měsíc, že jo? Polepším se, polepším... Nevím, jestli jsou charaktery tak přesné, jak bych si přála/jak by měly být, ale snaha byl...
Jako bonus je i ilustrace (pastelkami), popisující větu "Promiň, neměl jsem ti říkat, že vypadáš jako…" :D
Spoiler, týkající se dalších dílů: Možná se Hermiona ještě vrátí, ale až po Percym Jacksonovi, Zamonii (kdo neznáte profesora Abdula Nachtigallera, tak o hodně přicházíte :D) a dalších lidech a místech.

A teď už běžte číst a něco k tomu napište, přece nestrávíte tolik času čtením jednoho pitomého úvodu. Jo a kdo najde nejpodivnější větu, získává malé bezvýznamné plus... :D

Předchozí části:


Následující části:


Předvánoční šílenství

12. prosince 2014 v 16:43 | Norrora a Míša |  Život
Salut!
(Tenhle pozdrav jsem v poslední době přestala používat, protože jsem s ním začala v době, kdy jsem ještě francouzštinu opravdu milovala. But write "hello" or "hi" is too common, isn't it?)
Připravte se na kecy o Vánocích.
Tak, varování jste si už přečetli. Rodinným příslušníkům nedoporučuji číst příliš pozorně, jinak by se dozvěděli, co vlastně dostanou.
Fialovou barvou je vyprávění spolužačky Míši, která si sedla vedle mě na výpočetce a donutila jsem ji nadiktovat taky pár vět. Dopadlo to... jak to dopadlo. :D

Výstava Biblí

5. prosince 2014 v 20:55 | Norrora |  TT (Téma týdne)
*pochechtává se, že tehle článek nacpala do TT*
*prozpěvuje si Hey Missy*

Tak nám začal advent a napadlo mě, že napíšu aktuálně/prosincový článek. :)
Jestli vám ještě nedošlo, že následující článek bude trochu podivný (a pojmenovat ho "Tvůrčí krize", "Proč nosit v kapse Bibli" nebo "Co nového" prostě není úplně nejlepší), tak varuju už teď... :D