Tento blog spí.

A bude spát až do soudného dne.

Díky za pochopení.


Paralelní světy - prolog a 1. kapitola

22. listopadu 2014 v 10:48 | Norrora |  Paralelní světy
Salut!
Zaprvé, je to (nejen) Doctor Who fanfiction. Za B, tedy za druhé... *dělala rewatch vánočních speciálů DW, včetně Voyage of Damned* ...je to crossover. S čím? Se vším možným. Začne to... Nechte se překvapit. Zatřetí neboli za cé nebo za gama: kdyby měl někdo nápad na jeden z dalších dílů, klidně - stačí napsat název knihy, kterou znám a se kterou by se to dalo spojit. Masakr začíná! :D
Pro puntičkáře: Odehrává se to mezi Rose a Marthou, více informací nepotřebujete.i
(Prolog a 1. kapitolu - ta je pod perexem - jsem spojila, protože je to obojí docela krátké a narozdíl třeba od Anie nedávkuju "kapitoly" po dvou odstavcích. -_- :D)

Následující části:Prolog

Kdyby se TARDIS mohla červenat, určitě by v tuhle chvíli zrudla jako rozkvetlý vlčí mák. Tak potřeštěný nápad nedostala… no rozhodně už pár desítek let. Dlouze se nad tím zamyslela. Bylo by to hodně nebezpečné, riskantní pro Doktora i pro ni, ale za tu zábavu by to rozhodně stálo. Kromě toho, i živá loď cestující časem a prostorem má svá tajná přání, která se mnohou zdát na první pohled naprosto nereálná. A teď měla příležitost si pár z nich splnit.

* * *
"Nevyváděj, Krásko!" zvolal Doktor a svá slova podložil dobře mířenou ranou kladivem. Celá místnost se zatřásla, válec nad konzolí varovně zasvítil. Celou lodí dunělo hučení motorů, pro zkušeného pozorovatele znějící opravdu uraženě. TARDIS se dál řítila časovým vírem, nedbaje na zadávané příkazy a další oťukávání všemi možnými nástroji.
Náhle zavládlo ticho.
"Kde jsme?" Poslední z Pánů času měl na práci jiné věci, než aby přemýšlel nad tím, že právě nemá žádného společníka. Na jeho slova tedy nikdo neodpověděl. Nervózně přešel ke dveřím, připravený téměř na všechno. Tedy kromě toho, co ho teď čekalo. Malý kluk se otočil na podpatku a upřímně se na muže, ostražitě vykukujícího z modré budky, usmál.
"Nakreslíš mi beránka?"

Kapitola první
Doktor povytáhnul obočí. "Beránka?"
"Ano, beránka. To je taková malá…" jal se vysvětlovat chlapec. "Počkejte, hned jsem zpátky, musím zalít Růži a vytrhat…"
"Já vím, co to je," hlesnul muž. Zhluboka se nadechnul. "B612," identifikoval planetku, na které se nacházel. Ale něco bylo špatně. Prostě špatně. Jako by byl ve špatném vesmíru. Opatrně se vydal za klukem, čile pobíhajícím od jedné zelené rostlinky ke druhé a mumlajícím něco o baobabech.
"Můžu se tě zeptat, kde to vlastně jsem?" zeptal se opatrně Doktor.
"Na mojí planetce B612," odvětil hrdě chlapec. "A já jsem Malý princ. Vás dospělé většinou zajímá, jak se kdo jmenuje, ne?" No jistě, kdo jiný. Paralelní vesmír, kde je de Saint-Exupéryho postavička reálná? Tak proto sebou TARDIS tak házela. Alespoň něco dává smysl.
"To jo. Vlastně já nejsem tak obyčejný dospělý… i na to jsem trochu přestárlý."
Malý princ se na chvíli zastavil. "A nakreslíš mi toho beránka?"
Doktor zapátral v kapse a po několika vteřinách vytáhnul psychopapír. Otevřel pouzdro a vítězoslavně ho chlapci ukázal - nastrčil mu ho prakticky před nos.
"Jé! Ten je nádherný!" rozplýval se Malý princ. "Jednou jsem potkal pilota, ten mi taky jednoho dal. Takové roztomilé jehňátko v krabici. Ale pak mi… umřel," dokončil smutným hlasem. "Proč musí zvířata umírat?" Na chvíli se odmlčel. "Zůstanete na snídani? Mimochodem, máte pěknou loď. Je vážně nádherná." Pohladil modře natřené dřevo. "Živá, že?"
"Jak to víš?"
Chlapec nasadil výraz, jako by vysvětloval naprostou samozřejmost. "Mluví se mnou. Prý je větší zevnitř. To je zajímavé." Zamyslel se. "Říká, že… že je v jiném světě. V paralelním vesmíru nebo tak něco."
"Ano, to jsme. Víš, v mém světě neexistuješ. Jsi jenom postava v jedné knížce, kterou napsal ten tvůj pilot." Malý princ se na něj jenom nechápavě koukal. "Chápeš?"
Chlapec zavrtěl hlavou. "Ne. Růže je taky vymyšlená?"
"Pro tebe ne, pro mě ano." Když Doktor spatřil bolest v chlapcových očích, rychle dodal: "Ale když ji miluješ, ta láska je opravdová. Věř mi. Taky jsem něco takového zažil."
"Zamiloval se do někoho vymyšleného?"
Povzdechnul si. "Ne, ale teď je… pryč. V jiném světě, jako teď já."
"To je mi líto." Malý princ zatahal Doktora za rukáv. "Nebrečte."
"Já přece…" Zarazil se. Ani si neuvědomil, že mu z koutku oka vyklouzla slza a sklouzla mu po tváři. "Promiň. Za těch pár set let bych se už měl umět ovládat."
"Chybí vám?" zeptal se chlapec.
"Ani si neumíš představit jak."
"Ale ano. Taky jsem byl dlouho pryč a Růže na mě čekala. Nemyslel jsem na nikoho jiného než na ni a nakonec jsem se k ní vrátil, i když se to zdálo nemožné. Prostě jsem věřil, že ji jednou znovu uvidím."
"Jednou ji určitě najdu. Určitě." Neznělo to moc přesvědčeně. Jeho první setkání s postavou, která v jeho světě neexistovala, a hned mu připomene Rose…
"Věřte mi."
TARDIS táhle zahoukala a zablikala majáčkem. Doktor se roztržitě podíval na imaginární hodinky na svém zápěstí. "No nic, už budu muset jít. Rád jsem tě poznal, Malý princi." Přešel ke své modré budce a naposledy se otočil. "A děkuji ti."
"Jak se jmenovala?" zeptal se. "Ta dívka."
Doktor polknul. "Rose."

* * *
Chlapec se díval, jak modrá budka pomalu mizí. Usmál se a chvíli upřeně si prohlížel psychopapír, po kterém se - alespoň v jeho hlavě - proháněl ten nejúžasnější beránek na světě.

* * *
A/N: Snad se to líbilo etc etc... Další díl nevím kdy. Opravdu, kdybyste měli nápad, tak piště dolů. :)
N.
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Jsem...

Čech 20.2% (18)
Slovák 6.7% (6)
individuum mimozemského původu 73% (65)

Komentáře

1 Leylon Leylon | E-mail | 22. listopadu 2014 v 11:43 | Reagovat

veľmi sa mi to páči a skutočne dúfam v skoré pokračovanie :)
čo keby sa Doktor stretol s Malým princom zas, tentoraz na zemi? Pri tej scéne keď si Malý princ osočil líšku... to je len nápad. Aj keď dúfam, že to bude niečo s Rose :-D

2 Norrora Norrora | Web | 22. listopadu 2014 v 11:58 | Reagovat

[1]: Díky. :-)
No, tak už mám námět na pět kapitol... :-D *dostala nápad* Doktor je liška! :-D *musí přestat pít kafe, přivádí ji na divné myšlenky*
Sen o Rose, to by mohl být úvod nějaké další části, dík za inspiraci. :D

3 Scrat Scrat | E-mail | Web | 22. listopadu 2014 v 21:18 | Reagovat

Ty jsi spojila Doctora Who a Malého Prince? To je dokonalý :-D Nemůžu se dočkat dalších částí :3 Nemohla bys v některé udělat crossover třeba s Harrym Potterem? :-)

4 Norrora Norrora | Web | 23. listopadu 2014 v 7:57 | Reagovat

[3]: Hej, žádné spoilery, ty jasnovidče! :-D Těš se na malou Hermionu, už jsem byla ve cca. pětině kapitoly, když jsi tohle napsala. To musí být šestý smysl... :D

5 Anie Anie | Web | 23. listopadu 2014 v 17:05 | Reagovat

HEJ já to dělám naschvál, že přidávám po malých kouscích, abych vás napínala! :-D
Jinak příběh je vážně povedený. Nemohla bys uděla crossover například s Percym Jacksonem (pokud znáš ;-)).

6 Norrora Norrora | Web | 24. listopadu 2014 v 18:56 | Reagovat

[5]: Vím, že je to schválně, o to hůř! :-D
Díky, Percyho si píšu na už docela dlouhý seznam. Asi si to budu muset znovu přečíst... (Takové utrpení. :D )

7 Fill Fill | E-mail | 26. listopadu 2014 v 16:12 | Reagovat

[2]: o jaký vědecký výzkum se opíráš když tvrdíš že kafe má halucinogenní účinky, podle mě a Google pouze zrychluje uvažování-nepleteš si to s LSD

8 Kayla Kayla | Web | 8. prosince 2014 v 23:32 | Reagovat

To bolo nádherné :) Malý princ je moja obľúbená knižka z detstva a nech ju čítam koľkokrát chcem stále je úžasná :D...Mohla by si napísať niečo zo spojením s Pánom Prsteňov alebo Hobbitom?? Proste niečo zo Stredozeme :D

9 Lady Aludnev Lady Aludnev | Web | 24. prosince 2014 v 23:03 | Reagovat

Malého prince jsem četla hodně dávno a tahle povídka vypadá slibně. Pokračování si určitě přečtu.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama