Tento blog spí.

A bude spát až do soudného dne.

Díky za pochopení.


DW: Missy

21. listopadu 2014 v 20:01 | Norrora |  Doctor Who články
Možná Určitě jsem tuhle strašně milou dámu zmínila už v předchozích článcích (Dark Water a Death in Heaven). Ještě bych o ní chtěla psát, protože je to důležitá postava a... zbytek pod perexem. :)
(Od jisté doby používám perexy, protože ne všichni chtějí číst kecy o mém oblíbeném seriálu. A kromě toho, nezabírá to tolik místa, přerolovat ten článek až dolů.)


Aktuálně je jednou z nejdůležitějších otázek ve vesmíru otázka Vrátí se? Opravdu doufám, že ano, protože taková úžasná postava nemůže dostat jenom jedno finále a malé ukázky ve zbytku epizod. Moffatovo vraždení charakterů má jednu výhodu. Mohou se vrátit. (To mě naštvalo třeba v Sherlockovi S02E01 - ta ženská žije, pak je mrtvá, pak ale najednou zase žije, pak zmizí, pak je mrtvá a pak je najednou živá. Co je moc, to je moc.)
Tudíž věřím, že se objeví i v deváté (35.) sérii, jak Michelle Gomez slibovala. Ale ani bych se nedivila, kdyby ji o tu mystyfikaci poprosil... ten... showrunner. Asi mám zase fobii z jeho jména nebo co.

Dovolím si sem opět dát můj facebookový příspěvek (už byl v jednom z předešlých článků) a okomentovat své omyly. :D

Ty vaše teorie o Masterovi mají pořádný háček. S tím souhlasím. Proč o sobě mluvila jako o "Time Lady" a ne o "Time Lordovi"? Na to jsem ještě nepřišla. Jenom kvůli tělu? Jestli někdo najde jiný důvod, dostane bonbónek. A ještě na to sama upozorňovala? Proč mluvila o Doktorovi jako o "boyfriendovi"? Sny fandomu se splnily... Proč ho líbala? Další věc. Protože Doktor je vlastně jeho/její/cojávím miláček? Aby zkompletovala dojem "uvítacího balíčku"? Aby viděla výraz na tváři někoho, kdo nesnáší objímání? (Jen tak na okraj, nechci vám kazit nadšení z toho, že jste to uhodli... Master znamená jek Vládce, tak vládkyně, mám ten pocit.) Nutno dodat, že toho času to nebylo stoprocentní.


Teď už to víme všichni, že?

Slibovala jsem, že bych možná zkusila cosplay.

Kostým: Poněkud jsem narazila u babičky, která to považuje za debilitu kravinu pitomost. Nakonec jsme se dohodly na tom, že... nedohodly jsme se. Že prý už nezvládá šít a že by mi s tím moc nemohla pomoct ale že já přece neumím se šicím strojem atd. A že látka na ten kostýmek by stála strašně moc (a vzápětí mi objednala čtyři anglické knížky :D). No, snad se nějak domluvíme. Mohla bych zkusit ty černé šaty z Deep Breath, něco takového se snad dá koupit.
Detaily jako deštník a klobouček musím sehnat nebo vyrobit, červený lak na nehty mám (jestli nevyschnul...), líčení celkově zvládnu (zjistila jsem, že nemám jedinou rtěnku, jenom jeden lesk - žiju bez toho a jde to) a ty vlasy... Vlasy jsou zásadní problém. Paruka by šla, ale nevím jak vůbec vytvořit ten šílený účes, soukromě nazvaný drdoloid. Při nejhorším si šíleně vyčešu vlastní krátký sestřih a přelakuju takovou vrstvou, že mi to neslehne ani za týden. :D

Roleplay: Občas jsem zkoušela roleplay někoho z DW, ale Missy mi jde nejlépe. Totální cvok, parodující ostatní vysokým hláskem a prozpěvující si variaci na písničku Hey Mickey.

"Hey Missy, you're so fine' You're so fine, you blow my mind! Hey Missy!"

Tak nějak.
Částečně jsem přemluvila dědu, aby se mnou jel na WHOCON. Těšte se! :D Protože já se tady těší, snad proti tomu zbytek rodiny nebude nic mít. Mimochodem, mohl by můj dvaasedmdesátiletý děd překonat rekord o nejstaršího účastníka? A nevíte, jak ho překecat, aby si vzal taky nějaký - třeba jednoduchý - kostým? :D
Původně mě napadlo, že bychom šli za 1st a Suzan, ale ta holka je tak uječená, že... prostě ne.


K tomu bych se chtěla pochlubit chtěla ukázat jedno umělecké dílko jednu čmáranici z hodiny hudební výchovy. Těch nápisů Biologická olympiáda si nevšímejte, jiný papír než studijní text nebyl po ruce a kromě toho, "život stromu" je odpovídající. :D
Missyin oblek vypadá divně - neměla jsem předlohu (+ dodejte další stupidní výmluvy), deštník nemlichť to samé. Obličej nemá, protože se mi nepovedl, tak zasáhla guma. Velikosti hlavy si nevšímejte. Scaner s tím provedl něco příšerného, originál vypadá mnohem trochu lépe.
Na hrobu před stromem je narážka na teorii, že jedna z podob Clary je i ta holčička z Knihovny (Cal). Na druhém kameni je napsáno, že tam jsou pohřbeni Clara Pink a Orson Oswin/Oswald.

(Co se týče kreslení, chtěla jsem sem na blog přidat i portrét mojí tety (tužka, A4), ale je si tak podobná, že to mám zakázané... :D)

Teď něco ze života.
1. Kreslím všechno možné, ale většinou to jsou jenom čmáranice na linkovaný/čtverečkovaný papír.
2. Sleduju filmy. Naposledy Mělký hrob - v jedné z hlavních rolí Christopher Eccleston, k tomu ten název... je to vážně psycho. Občas dobré hlášky, ale nazvat to černou komedií je jako... jako dost slabé. Psycho. Jinak classic DW. Na Sherlocka jsem zanevřela.
3. Čtu, trochu. Wetworld podruhé, tentokrát i s tím překladem. Už mám jednu kapitolu! Chcete to sem nebo ne? :3
4. Píšu, bohužel děsně pomalu a děsné pitomosti. (Povídka Paralelní světy v příštím článku! :))
5. Učím se do školy. ("Cože? Ty se učíš?" reaguje někdo, kdo mě zná osobně.) Třídní schůzky totiž nedopadly úplně...

N.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

SČÍTÁNÍ WHOVIANŮ

---> WHOVIAN? KLIK! <--- 100% (215)

Komentáře

1 Clardis Clardis | 23. listopadu 2014 v 10:21 | Reagovat

Úžasný nádherný překrásný magický obrázek!
P.S.: Taky jsem příznivcem teorie Clara = Cal :-)

2 Anie Anie | Web | 23. listopadu 2014 v 16:57 | Reagovat

Ten obrázek je vážně pěkný. Snad se ti to s cosplayem i WHOCONE nějak povede ;-)

3 Anie Anie | Web | 23. listopadu 2014 v 16:57 | Reagovat

* WHOCONEM

4 Norrora Norrora | Web | 24. listopadu 2014 v 18:59 | Reagovat

[1]: Díky. :-) *chvíli jí trvalo, než přišla na to, jak vlastně vzniklo slovo "Clardis"* :D

[2]: Moc díky. Pojedeš taky? :-)

5 Friederike Saxon-Hewlett Friederike Saxon-Hewlett | Web | 7. ledna 2016 v 20:31 | Reagovat

:D Koukám, že máme v tomto ohledu dost společného (ačkoliv jsem aktuální, jako turecký záchod)
Verze z Deep Breath je na sehnání naprosto v pohodě. s trochou dobré vůle to šlo po sekáčích vyhrabat. Drdoloid je ovšem za trest, zvlášť když je paruka je paruka nestabilní a s velice krátkým poločasem rozpadu. Dalším problémem jsou BOTY. Podpadky. NOPE, NOPE.... Takže jsem ještě zvědava, jestli se mi chce vůbec na ty akce ji tahat, nebo jestli ji ponechám jako fotogenickou záležitost a budu se věnovat classicu :D

Skvělý článek. Moc doufám, že tě jako Missy někde uvidím (Napadlo mě, že kdybys moc chtěla, mohu půjčit/prodat svůj outfit, jelikož moje Missy má svoje mezery) :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama