Tento blog spí.

A bude spát až do soudného dne.

Díky za pochopení.


DW: Death in Heaven

9. listopadu 2014 v 18:03 | Norrora |  Doctor Who články
Death in Heaven aneb Smrt v nebi.
Je mi z Moffata zle. (EDIT: Čokoláda to spravila.)
Tohle nemůže udělat! (EDIT: Udělal to.)
Nejhorší díl celé série. (EDIT: Stále souhlasím.)
Jdu se koukat na Love and Monsters... (EDIT: Už potřetí.)
Pak na Night Terrors... (EDIT: Podruhé.)
Na závěr si pustím The Big Bang... (EDIT: Popáté. Takový everybody dies lies lives!)
Ale teď vážně. (EDIT: Stále tu mluvím píšu vážně.)
Co mě naštvalo málo a co víc. (EDIT: Je toho víc než dost.)
A taky pár věcí, které mě potěšily. (EDIT: To už si přečtete sami.)
(Moc jich není.)


Zaprvé mě naskutečně štvalo, že nebylo ukázáno, jak se Danny nevymazal. Žádný záběr na to, že by tam přiběhnul ten kluk a zastavil ho. (Domýšlecí úroveň classic.) Prostě tam najednou pobíhal jako Cyberman. Áno, Moffat apeluje na city a to docela úspěšně. Ale nic víc. O tom možná později, abych se nevykecávala hned v prvním odstavci.

Pak to trollení. Clařiny oči (v úvodu) místo Doktorových. Dlouze omílaná replika "Clara Oswaldová nikdy neexistovala" se projevila naprosto pitomě a zároveň naprosto jednoduše. Prostě naprosto. (Tohle slovní spojení si nechám patentovat, jen co mi uznají "uostomilý žížátko".)


Clara Osgood je v módě vždy trochu zpožděná. Asi jí Kate vyprávěla, jakou měl Doktor šálu, tak ji začala nosit. Když ho poté opravdu potkala (The Day of the Doctor), postřehla, že má motýlka a vyměnila šálu za něj. A teď potká 12th, který nemá nic charakteristického na krku. Ještěže umřela. (Krutý škleb. Asi bych měla brečet, ale chci se vysmívat scénáristům, obzvláště Tomu, jehož jméno začíná na M nesmím ho vyslovit, jinak dostanu záchvat vzteku...)
(Varování: Pohled na motýlka nemusí uklidnit každého.)

Dobře, pokračujeme. Jedna z úžasných věcí je to hudební téma Nesphere. Kdyby bylo slušné zpracování na klavír (což stejně nebude, protože ty vokály - či jak se tomu vlastně říká - se nedají napodobit), tak se ho okamžitě naučím. Ale až po This is Gallifrey. Celkově ta hudba nebyla špatná.
Na čemž Ten cvok na M nemá zásluhy. (Aha, Murray Gold taky začíná na M... :D)

Missy je úžasná postava, ale nesedí mi k ní, že je opravdu Master. Ten na M možná nelže pořád, jenom někdy, jenže lidi mu stejně nevěří. Připomíná mi to nějakou bajku, ale už nevím jakou.

Mohla bych zkusit cosplay, pokud se z něj nezblázním. :D Nacvičuju mluvení tenkým hláskem a ve všech obchodech se rozhlížím, jestli tam náhodou nemají ten její potrhlý klobouček. Takže DIY. Výborně, dva cosplaye, to už je slušné skóre. (Na mě. Někdo zvládně postav třeba deset, já ne.)

Líbí se mi na ní (budu o ní psát v ženském rodě, ať si je třeba Master nebo co) to, jak neustále opakuje, jak je strašně na hlavu, jak si prozpěvuje, tak se pohybuje... Prostě správný cvok pro mě. Zadám dědovi, aby mi vyrobil tu její věcičku co fotí a vraždí. :)
Jediný problém mám s tím, jak zavraždila Claru Osgoodovou. Ale takový je holt život, člověk s tím nic nenadělá. (Skoro jsem čekala, že si ty brýle nechá jako trofej. :D)

Mimochodem, jak to s ní vlastně dopadlo? Stihla se teleportovat nobo ji Brig zabil? Čímž se dostávám k dalšímu bodu, kterým je Brigadýr.
V classicu jsem si ho oblíbila ( = jeden čas jsem uvažovala o kostýmu/cosplayi) a teď ho vzal do rukou Ten na M. To se nemělo stát. Ten cvok by si měl dělat šílenostmi se svými postavami a ne s cizími a dávno mrtvými...

Áno, z Briga je Cyberman. Ten na M sliboval, že z nich udělá konečně plnohodnotné nepřátele. Hovno! Houby! Sliby chyby (a další milionkrát omílaná slovní spojení). Parodie na Iron Mana jako vyšitá.
(Nemluvě o přivolávání TARDIS při volném pádu, nápadně připomínající Iron Manovo oblékání do obleku.)
Ty mrchy létají, což jejediná novinka. Možná mají trochu jinou obličejovou masku (a plošší zadek, pokud opravdu chcete znát můj názor :D), ale to je tak všechno! A pak se v tom oblaku prostě rozpustili nebo co? (Ne, fakt nechci vědět, jakými pochybnými řečmi se to Ten na M pokusí okecat. Chci jiného showrunnera!

Upřímně, chyběli mi CyberAmy a CyberRory:

"Rageddy man, delete."

Krom toho, taky vám CyberDanny připomínal Liz z Torchwoodu (asi 01x04)? Až na to, že tamto byla čistě Daviesova záležitost a přišlo to o pár let dříve, že?
Najděte dva rozdíly a najděte je dřív, než vás upgraduju degraduju...

A na skorozávěr si dovolím citovat facebookový příspěvek (komentář) jistého Marka Jindry:
Jako, vybuchující létající cybermani se změní do mraku a z toho pak padá voda, která opyluje hroby a z těch bez jakéhokoli přísunu kovu či energie vylezou nablýskaní cybermani? Holý nesmysl.
Danny už nemůže snést Clařiny lži a kecy, tak si přeje ztrátu vlastního já, vědomí a kontroly nad zbytkem svého těla? A chce se změnit na Cybermana, aby ji mohl zabít? Že ho od úplné přeměny zastavila láska? Jako promiňte, ale láska je jen silná emoce a těžko zastaví přeměnu na cybermana, tomu nevěřím.
Já už jsem jenom čekal, až kolem proletí bagr a zamává jim. Mohli by to vysvětlit tak, že ho nadnáší láska pozůstalých. Pak to, jak Danny cybermany zastavil a mraky se záhadně vypařily beze zbytku, to bylo taky divný.
Nakonec to zbytečné lhaní Clary a Doctora navzájem. To bylo hloupé.
Já nevím, Moffat by neměl brát houbičky a měl by seriál přenechat jinému showrunnerovi.

Co byste říkali takovému bagru? :D

Jedna z posledních scén, jak si ti dva lžou - klasická Moffatovina. City, city, city! Nebrečela jsem, což neznamená, že se mi to nelíbilo nebo že to bylo slabý.
"Jsem s Dannym."
"Našel jsem Gallifrey."

Ukázka na vánoční speciál - netěším se. Santa? WTF? Snad to bude lepší. Ale vzhledem k tomu, že na fotkách z natáčení se objevila miminka kamenných andělů (či co), tak možná natáčeli některé scény už dříve.

Na úplný závěr... Missy spam! (Očekávejte u dalších článků, protože tohle je materiál!)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jsem...

Čech 20.2% (18)
Slovák 6.7% (6)
individuum mimozemského původu 73% (65)

Komentáře

1 Clardis Clardis | 10. listopadu 2014 v 19:51 | Reagovat

Hezký článek, myslím si úplně to stejné, až na Osgood. Připomínala mi Molly z Sherlocka, a tu mám ráda.
Souhlasím, že Moffat by měl odejít. Jeho nejlepším výtvorem byla pátá série, úžasné nápady, originální a zajímavé díly... Šestá série nic moc, sedmá dobrý, ale osmá... To už není cestování časem a vesmírem, to je Sci-fi na Zemi a převážně v Londýně. Chápu, že tamodtud pochází Clara a celý seriál, ale v osmé sérii mi chyběly nové neznámé planety :-( :-(  :-( :-(
A to zakončení... Věřila jsem, že Moffat vytvoří něco velkolepého, ale jen obrovské zklamání. A ten odchod Clary... Takový nevýrazný... A ještě k tomu jak si lžou, :-? No nevim, no, nebrečela jsem, ale dost mě to vzalo spíš ve stylu, že je to naprosto hrozný. Clara si zasloužila jiný odchod. :-(

2 Anie Anie | Web | 10. listopadu 2014 v 20:34 | Reagovat

Máš pravdu od závěru bych čakala něco víc, tohle bych ještě možná brala jako obyčejný díl, ale ne jako finále. Moffat měl v nejlepším odejít, nebo si to teď musí napravit a odejít pak :-D. Možná by to chtělo i nové scénáristy, díly těch známých se mnohem lépe prokukují.
Mimochodem Clara Osgood měla i červené Converse :-D (asi mi bude chybet, jak říká Clardis, taky mi tak troch připomíná/la? Molly, která je jednou z mých oblíbených postav Sherlocka). :-(

3 Norrora Norrora | Web | 11. listopadu 2014 v 15:06 | Reagovat

[1]: Na Sherlockovi jsem se nestala závislou, takže nemohu soudit (pletu si i postavy).
Kdyby Moffat na rovinu přiznal, že to letos nebude příliš velkolepé a že se na to máme připravit, přijala bych to. Ale když pořád "Cybermeni budou konečně plnohodnotní nepřátelé" a ono nic... Osmá série mi přišla mnohem lepší než šestá a první polovina sedmé, možná kvůli hercům, kterí to hodně spravili. :-)

[2]: Moffat a napravit se? :-D

4 Scrat Scrat | E-mail | Web | 15. listopadu 2014 v 19:30 | Reagovat

Mě bylo Clary Osgodové líto, no :/
Ale líbí se mi, že říkáš kyberlidem mrchy :D :D (toho ploššího zadku jsem si u nich nevšimla :-D Já si zadků všímám spíš u anime - viz Španělsko :D *rozhodla se nepřikládat obrázek* :-D )
Mě se Death in Heaven líbilo skvělé rozřešení, Moffie mě moc často nerozbrečí, ale tady mi i slza ukápla. Nemyslím si, že je to jeho chyba, že se věci v DW ubírají tímto směrem, ale byly i lepší řady, doufám, že ten speciál bude stát za to.
K tomu začátku - vyděsilo mě, co Clara říkala, Moff, ale zase jen trolil. No nic, už bych měla vážně začít psát. Allons-y :D
P.S.: CyberAmy a CyberRory by mě zabili. Podle mě to Moffa napadlo, ale oni umřeli před tak dlouhou dobou (19??), že je Missy asi nestihla dát na ten disk, takže je tam nedal.
P.P.S.: Požaduji spešl tlačítko pro Čechoslováky do ankety! :-D
[1]: Pravý odchod či neodchod se prý ukáže ve Vánočním spešlu :-) Ale s těmi sériemi souhlasím - pátá super, šestá ujde, sedmá dobrá, ale osmá...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama