Tento blog spí.

A bude spát až do soudného dne.

Díky za pochopení.


Srpen 2014

Děti časové ještěrky

28. srpna 2014 v 19:02 | Norrora |  Doctor Who fanfiction - jednodílné
Na DoctorWho.cz vyhlásili soutěž a já jsem se nudila. Na biologickém soustředění byla spousta volného času. Naprosto idelání kombinace pro sepsání povídky...
Měla to být fanfiction na téma "wibbly-wobbly timey-wimey", což jsem doufám splnila dostatečně. Bohužel, žádný z lidí, co to zatím četli, nedokázal určit, jak to s tou Johanou (jméno vybráno naprosto náhodně!) vlastně dopadlo. Není to sice extrémně povedené, ale... snaha byla.

Kidneys!

26. srpna 2014 v 13:51 | Norrora |  Články obecné (Article articlus)
Salut.
"Nedávejte mi do ruky fixy" má pokračování jménem "nedávejte mi do ruky barvy na textil". Výsledek je níže. Pokud máte něco proti ledvinám, ani tam nekoukejte.
Technicky vzato, může za to Scrat. Jako vždy, je to taková moje kreativní studnice nápadů a ani o tom neví... :D


DW obrázky 2

24. srpna 2014 v 20:26 | Norrora |  Doctor Who články
Salut!
Konečně slušné Téma týdne ("Toulky ve hvězdách"), které se dá využít k zveřejnění tohoto. Nepopřete, že Doctor Who tomu tématu neodpovídá! :D

Scéna z Doomsday. Obrázek, který už asi nikdy nedokreslím. Druhá polovina (s Doktorem) se mi zas tolik nepovedla, tedy, nepovedlo se mi ji ofotit v použitelném stavu, na papíře to vypadá celkem slušně...

Liebster Award - poprvé

22. srpna 2014 v 12:46 | Norrora |  Život
Salut.
Velmi děkuji Scrat za nominaci. :)

Pravidla:
1. poděkovat tomu kdo tě nominoval (povinné! :D)
2. napsat o sobě 11 faktů
3. odpovědět na 11 otázek které dostaneš
4. nominovat 11 blogerů a vymyslet jim 11 otázek (pokud nesplašíte 11 obětí, může jich být i méně, já jsem jich našla pouhých 7)

Hermionovský syndrom

18. srpna 2014 v 19:16 | Norrora |  Život
Salut!
Mám pocit, že mě popadá jakýsi Hermionovský syndrom, jak jsem to nazvala.

Příznaky:

1. Příšerně se těším na do školy
Ani ne kvůli spolužákům nebo učitelům, ale hlavně kvůli novým věcem. Chorobná touha po učení, týkající se pouze francouzštiny (moje slovní zásoba čítá barvy, čísla a "Allons-y!") a latiny (se kterou můžu počítat jenom v případě, že ukecám učitelku, protože kurzy latiny jsou určeny pouze pro vyšší gympl). Naopak, klidně bych žila další dva měsíce bez matematiky a podobných věcí. ;)

2. Už mám dávno připravené sešity
Všechno obalené a nadepsané. Nutno dodat, že místo "Matematika" je tam "MatEmmAtika", místo Zeměpis" "Zeměpisná výchova" a místo "Dějepis" "History & Memory". :D Nechápu, proč jsem to vlastně udělala. Prostě ten HS...

3. Prázdniny mě silně nudí
Přečtěte si TOHLE. Tak takhle silné to ještě není, ale vzhledem k tomu, že nemůžu celý den sedět u počítače a u knih, docela se na ten školní rok těším. Vlastně, ani ne tak přímo na ten školní rok, ale... hlavně na podzimní prázdniny. Na začátek října. A na vánoční prázdniny... :D

4. Mám tendence začít shánět obraceč času
Mám pocit, že další rok nebudu stíhat. Škola, děsně moc učení - alepoň pro ostatní, já se na všechno zvysoka vykašlu a pak to budu dohánět, abych neměla trojky. Pak flétna, keyboard a saxofon. Angličtina. Již zmíněná latina. Jak to všechno doprčic stihnu, to netuším...
Ono to koukání na Doctora Who, Sherlocka, Harryho Pottera a maraton animáků od Disney (Shrek, Úžasňákovi, Toy Story, Kungfu Panda,...) taky zabere spoustu času. :D

5. Píšu tenhle článek
Což znamená, že to všechno myslím úplně vážně.

"Vy mě nechápete?"

Asi se půjdu někam zahrabat s rozepsanou povídkou.
N.

P.S.: Zítra nebo pozítří přidám několik tun obrázků. Kreativní nálada mě neopouští ani v krizových situacích.

Ostrovy sta divů - I.

14. srpna 2014 v 19:51 | Norrora |  Ostrovy sta divů
Tadadadá! Přepracovala jsem prolog a první kapitolu OSD!
Upravená je i délka, to, co jsem původně vydávala za celou kapitolu, je teď polovina až třetina (možná i čtvrtina) současné kapitoly. Budu vám to servírovat po částech, asi jednu za měsíc, případně i častěji.
(Ano, už dříve jsem asi 2 kapitoly zveřejnila, ale teď začínám zase od začátku. Ikonka není žádný vůbec žádný zázrak, prostě jsem tam potřebovala mít nějaké šílené pozadí a v Gimpu se na víc nezmůžu...)
Další části:


Básně i s rozborem

6. srpna 2014 v 13:13 | Norrora
Jak jsem již prorokovala (ono se to snadno prorokuje, když jsem to slíbila a můžu to ovlivnit jenom já), je tady článek s mými básničkami posledního měsíce. Takže tady máte tři "dílka". Opsáno přimo z deníku. (Už mám druhý, hurá. Na obálce je černobílé štěňátko, které přímo žádá o přetvoření na vlkodlaka. Satelitžel, na to je až moc roztomilé.)

***

Mimobáseň

Bájnému tvorovi
Toto je důkazem:
Babička přebývá
V chatrči pod srázem

***
Mytologickému stvoření stačí jako důkaz tvrzení, že čarodějnice bydlí v malé chatrči pod srázem. Ano, vím, úplný intelektuální vrchol. Zásada: zajímavé básničky vznikají v polospánku. Možná bych k tomu mohla ofotit i ten obrázek, co jsem u toho měla. :D

***

Tma

Tma jako v kostele
A hvězdy nad námi
Dvěma
Klony
Je květná neděle
Adresát neznámý
Nezní
Zvony

Konečně odbila
Hodina poslední
Mraky
Kouře
Půlnoční idyla
Anebo polední?
Čelí
Vzpouře

Tma jako v klášteře
A hvězdy nad námi
Třemi
Klony
Jak loutky v opeře
Máváme vlajkami
Jako
Ony

***
Klišé téma, ta tma. Ty "klony" mi vždycky připomenou Sontarany. Většina slušných básniček, které jsem byla schopna napsat (nebo jsem už napsala a někam zamkla) se nemůže rýmovat a já většinou sázím na rým. Podle toho to taky dopadá.
Tvar jako tři písmena F to má schválně, čemuž rozumí jenom pár lidí, co toto pravděpodobně nečtou. Muhahahahah!

***

Neplač

Neplač, dítě, zas se rozední
Budeme tančit na lukách sedmikrásek
Tvůj výdech, snad ne poslední
Přidělal mi pár vrásek

Neplač, dítě, nevzlykej tak moc
Dávno skončil prosluněný den
Přišla sem válka, černá jak noc
Pach zlé smrti vane sem jen

Neplač, dítě, vidím padat hvězdu
A i když dochází ti dech
Brzy budou stát u do města vjezdu
Kovové želvy na kolech

***
Takhle si píšu povídku a pak si uvědomím, že pokračuju tímhle. Je to tematické a ano, týká se to toho překvapení (ve skutečnosti jsem na to zvědavá hlavně já, když už nikdo jiný :D).

Poznámka: Když se snažím psát smutně, vyjde z toho groteska. Když vesele, skončí to jako ultragroteska a když chci spáchat něco ve stylu ultragrotesky, tak to skončí tragicky. (Zhroucení.)

N.

P.S.: Ano, v prvním odstavci je napsáno "satelitžel". Jsem satelitistka. Obnáší to: říkat satelitžel a další podobné odvozeniny, pokusit se alepoň teoreticky vyřešit problém kosmického odpadu na oběžné dráze Země a mít rád/a epizodu Doctora Who jménem Day of the Moon (S06E02).

#prosim #o #pomoc

4. srpna 2014 v 9:13 | Norrora |  Články obecné (Article articlus)
Salut.
Lidi, vzhledem k tomu, že čtete mé články a povídky, asi vás ty moje výtvory vážně zajímají (doufám, že se nad mým blogem nebaví hejno lidí, chechtajících se nad občasnou gramatickou chybou). Takže bych se chtěla na něco zeptat.

Pod článkem naleznete anketu, ve které budete moci hlasovat, do čeho se mám aktuálně pustit.

Ostrovy sta divů
Klasika. Už nad tím v duchu brečím poměrně dlouho. Mírně jsem to úplně celé překopala. potřebuju vědět, jestli o to stojí i někdo jiný, než moje třídní učitelka (dobrý den Vám přeji... :D). Už to má asi 25 normostran a chci jich mít nejméně 50. Jestli přestanu "utíkat s dějem", tak i 75.

Říkejte mi Tvůrkyně primitivních ikonek:


Trojměstí
Neboť se hrozně těžko rozhoduju, bude to interaktivní povídka. Nemám nervy na to, abych dala hlavnímu hrdinovi použitelné jméno (musela bych totiž přemýšlet). Je to (tedy, bude to) taková divná steampunková fantasy s hlavní hrdinkou, co mítně připomíná Theofano, ovšem, je trochu... kompatibilnější.

1,5
Pořád používám to krycí jméno, ješrě nemám vymyšlené nějaké normální. Zatím mám napsanou ani ne jednu čtrnáctinu. Nevýhodou je, že si musím neustále zjišťovat informace - např. u psaní první části to bylo samé "dědo, jak moc byly Vary vybombardované?", "kdy vynalezli laser?", "z jakého roku je ta tvoje baterka?", "jak reálné je tohle... a tohle...", "jak...",...
Lituju svou rodinu, že mi musela odpovídat, když jsem nemohla na PC.

básničky
Nebo taky můžu vyhrabat pár starých básniček.

Můžete ovlivnit můj život, tak do toho! :)
N.