Tento blog spí.

A bude spát až do soudného dne.

Díky za pochopení.


Červenec 2014

Zase něco chystám...

29. července 2014 v 18:18 | Norrora |  Články obecné (Article articlus)
Salut!
Možná to nikoho nebude zajímat, ale rozepíšu se tady se svými plány ohledně psaní obecně, psaní článků, jiných věcí a taky o jednom plánovaném překvapení...

"Dějí se tu věci, vlastně čtyři věci, no vlastně čtyři věci a ještěrka..."
- The Doctor

Věc první
Jak jsem již zmínila v předchozím článku, účastním se soutěže na DoctorWho.cz (Rassilonův brk či tak nějak) s povídkou Děti časové ještěrky. Už jsem jim to tam poslala. Tudíž, po 15. srpnu si tu věc budete moct přečíst (a hlasovat pro mě! :D)

Věc druhá
Sníst jogurt.
(EDIT: Není to už tak moc aktuální, při psaní tohoto článku jsem úspěšně posvačila.)

Věc druhá podruhé
Pokračování dotyčných Dětí časové ještěrky. Někdy, možná.
Pokud o té povídce budete mluvit jako o "wwtw2", porozumím vám. Je to kódovaná řeč, které nerozumím ani já sama a používám to jako krycí jména u věcí, co ještě nejsou definitivně pojmenované - wwtw, wwtw2, odwtd, rt10, ww2kv a další pitomosti. :D

Věc třetí
Zkusím zkompletovat pár básniček a hodit je do jednoho článku. Možná už zítra. Nebo taky za měsíc.

Věc čtvrtá
Konečně se dostávám k psaní se sty procenty vlastních postav. Například Trojměstí - pracuje se na tom, v nejbližší době přidám první kapitolu. (Jde to sakra pomalu, když se snažím stíhat ještě další věci.)
Právě vymýšlím jméno pro jednu z hlavních postav. Až teď? Ten kluk zapomněl své jméno, takže mám dost času na to, abych něco odvodila (většinou z latiny).
Ostrovy sta divů - taky musím pokračovat. Ještě by to chtělo nápad. Kdo mi ho přihraje, dostane diplom. Vážně. Házejte do komentů.

Ještěrka
Hodně, hodně, hooooodně velký literární projekt. Na mé poměry teda. Bude to mít třináct dílů a říkám tomu 1,5. Někteří už možná tuší... Své odhady pište pod článek. :)
Nápověda: Mírně mě k tomu inspirovala Scrat. Vlastně extrémně hodně.
Budu o tom informovat v samostatném článku.

N.

P.S.: Pro naladění na psaní první části (krycí jméno ww2kv) toho překvapení si pustím DW maraton - The Parting of the Ways, Doomsday, Journey's End a The End of Time Part Two. Ne, Moffat mě zas tolik nerozbrečí. A až budu zase v použitelném citovém rozpoložení, tak se ozvu. :D

LOS Běstvinský

27. července 2014 v 20:54 | Norrora |  Život
Salut, tak už zase žiju!
Předchozí dva týdny jsem byla na Lestním odborném soustředění v Běstvině (stejně se tomu říkalo LOS).
Pokud budete mít možnost se tam dostat, rozhodně jeďte. Dostat se tam chce děsnou dávku trpělivosti, hodně šprtání, dobré nervy, pár korun a odvahu.

První den
Při cestě do Prahy jsem měla strašné obavy, jak zapadnu do kolektivu. Mám je vždycky a velmi neoprávněně. Ještě se to zhoršilo, když si před autobusem a následně i v autobuse skoro všichni s někým povídali.
Hlášky z autobusu:
"...na těch laborkách můžeme dělat úplný hovadiny..."
"...vydržel před zrcadlem klidně půl hodiny..."
"...jel na svatbu svého strejdy..."
Mám takovou strategii - vždy se někoho držet, pokud možno "na stejné úrovni" - stejná věková kategorie a pohlaví. Takže jsem se nenápadně držela jedné z holek, kterou jsem potkala až na místě, protože jela busem z Pardubic a ne z Prahy (Dominika).
Potom jsme měli několik hodin volna. Mezitím jsem se seznámila s dalšími holkami, jejichž jména se mi podařilo zapamatovat až naponěkolikáté (Eva, Terka, Áďa).

"Sociální" zařízení
Kapitola sama o sobě. Na WC pět kabinek počmáraných takovými věcmi, až jsem skoro nemohla věřit, že to opravdu psaly holky. Hlavně ty básničky.
Sprchy se zezačátku tvářily docela fajn, dokud v nich nebylo bahýnko. Bylo dobré sprchovat se ráno, těsně po příchodu uklízečky - nikdo si neštěžuje, že si tam na sebe prostě jenom pouštím teplou vodu (a potichu prozpěvuju).

Eva
Superkapitolka sama pro sebe.
*sedíme na lavičkách, já něco čmárám do deníku*
"Nevím, jestli to znáte, jmenuje se to Doctor Who nebo taky Pán času..."
"Jo!"
Oblíbila si můj mobil, budící zvukem TARDIS. DW se prostě stalo společným tématem, mírně (více než mírně) mě podporovala při kreativním zdobení mojí palandy (viz obrázek).

Taky mě dokopala k tomu, abych dopsala povídku Děti časové ještěrky (do jedné DW soutěže). Pak si ji i přečetla, což je další dobrá věc, protože některé lidi jsem k tomu musela dokopat skoro násilím. :D

Psaní
Podařilo se mi kompletně popsat deník, napsat jeden pohled domů a celou povídku, kterou si budete moct přečíst asi od 15. srpna, kdy bude čtenářské hlasování o nejlepší povídku na DoctorWho.cz. Předem díky za hlas, páč já tu knihu fakt chci! :) Jmenuje se Děti časové ještěrky, jak bylo zmíněno výše a zabírá něco okolo pěti normostran.
K tomu mě tam napadl jeden úplně fantastický projekt! (Dle mého názoru...) Trochu se to podobá tomu, co dělá Scrat, ale chtěla bych do toho tapojit více lidí. Info o tom později.

Klára
Jedno z píšících stvoření se jmenovalo Klára. Příjmení nezmíním. Ukázala mi knihu (byl to vlastně sešit, ale co na tom sejde?). Ta holka potřebuje mírně máknout ohledně gramatiky, ale jinak úplně parádní, smekám!
Když mě chtěla naštvat, pokřikovala:
"Doktor Vůl, Doktor Vůl!"
Ne, nezabila jsem jí, jenom jsem se pokusila nakopnout její kotník - docela úspěšně. Stejně nepřestala. Tahání za vlasy taky nepomohlo a nejlepší bylo, když se snažila oplatit mi to... (Kdo mě nezná, mám extrémně krátké vlasy, nejdelší májí 8 centimetrů.) :D
Pak se mi povedlo zaplést jí do takového konverzace:
"Hele, Přicházející bouře!"
"Jo jsem Přicházející bouře."
"Kdo je Doktor?"
"Vůl!"
"Právě ses označila za vola..."
Whovianům to dojde.
Jinak byla opravdu fajn.

Terka
Až budete mít čas, mrkněte na sarria.infoblog.cz, má tam povídku. Jinak píše velmi vtipně, hlavně deníkové zápisy. Uvažuje o založení blogu, když si ho založí, hodím sem odkaz. :)
"Když i vedoucí chemiků prohlásil o pomazánce, že je bez chuti, tak na tom něco bude."
"Zjistilo se, že kliky u oken májí příznivý vliv na Nořinu psychiku."
atd.

Přednášky
Každý den byly dvě přednášky dlouhé skoro tři hodiny. Většinou takové malé pochodové cvičeníčko k nedalakému rybníku nebo k přehradě. Tak jsme si posedali a poslouchali. Nebo jsme cestou odchytávali hmyz. Nebo hledali kytky. Na jedné přednášce jsme měli 72 rostlin! Nenávidím zeleň.
"Ferda Mravenec je základní entomologická literatura."
"Předstírejte zájem."
Třeba při lišejnících se dalo psát a dokonce jsem se z konce ulila, nikdo mě nepostrádal.
Parazitologie - ta přednášející opravdu neměla nic jiného na práci než ukazovat dětem (mládeži?) fotografie lidí a zvířat prolezlých parazity. Ťuťuťu. :|
Nebo na pedologii, tam jsme přihlíželi, jak přednášející kope jámu ("sondu") a plácali jsme si sošky z jílu.
Můj Dalek, kterému poté poněkud upadla "hlava":


Pitva holuba
VAROVÁNÍ! Choulostivé povahy nechť nečtou následujících několik odstavců!
Další věc, co si zaslouží samostatný odstavec. Přednášející po cestě něšli sraženého poštovního holuba, tak proč ho nepitvat, že? Někteří odcházeli z místnosti již při pouhé zmínce o holubech nebo při vyslovení slova "pitva".
Já osobně jsem nezvracela a dokonce jsem dostala hlad (tedy, nepřešla mě chuť k jídlu). Poněkud odporné bylo stříhání lebky, ale jinak to to bylo celkem fajn. Jako fazole vypadající nezralá vajíčka, srdce podobné slizké jahodě,...
Dokonce jsem dostala celé křídlo! Takže až mě uvidíte s náušnicemi z šedých peříček, tak jsou z toho holuba. :D

Jídlo
"Až na tu ovesnou šlichtu dobré."
První dny jsem ze zbytků plácala umělecká díla, pak jsem už téměř vše poctivě jedla. Jeden z kuchařů rád říkal "áno". Ujalo se to.
Když bylo jeden den opravdu odporné maso, obešla jsem celou jídelnu a spousta lidí přispěla i svým hnusem. Pak jsem celou hromadu odnesla. Tomu kuchaři, co odebíral talíře, asi došlo, že se to skoro nedalo jíst... :D

Přehazka
Hlavně zezačátku se skoro pořád hrála přehovaná. Nepodařilo se mi zlepšit ani o trošku, vzhledem k tomu, že náš tým byl 5. ze 6 týmů.
První týden nás vydatně obveseloval (a pil nám krev) samozvaný rozhodčí. Jméno neznámé, ale říkalo se mu: Dusík, Dusák, Bosík, Bosák, Bořek Stavitel nebo prostě Rozhodčí.
Mezi jeho oblíbené hlášky patřily věty:
"IQ tykve, mozek mrkve."
"Mlč, ženo!"
"Svatba to zase pohřbila."

Přezdívky
Toto téma úzce souvisí s přehazkou.
Příklady:
Tyrkys/Weasley/Zrzek/Gybon/Radar
Svatba/Pohřeb
Sonická žena/Sonickoepická žena
Ten vzadu/Zadek/Fuk
Členovec
Douglaska
Oranžáda
a tak dále a tak dále...

Další kreativní tvorba
Když jsme na výlet dostali banán, prostě jsem nemohla odolat:


Odjezd
Nerada se s někým objímám na rozloučenou, ale tentokrát ano. Bylo to smutné.

Shrnutí:
Běstvinu můžu jenom doporučit!

N.

Prázdniny

11. července 2014 v 21:58 | Norrora |  Život
Salut!
Poslušně hlásím, že tady nebudu. Tzn, příští dva týdny žádný nový článek, nanejvýš odpovím na komentář.
Jedu na biologické soustředění do Běstviny, kde pravděpodobně nebude počítač. (Vlastně, stoprocentně tam nebude.) Pokud budu mít po ruce mobil a v okolí bude wifi, můžu případně na něco odpovědět. (Ale o tom taky pochybuju.)

(Už vám to došlo? Budete mít klídek! Nikomu na blogu nepřistane nová kritika, přestanu to tady zahlcovat kresbami s Davidem Tennantem, atd. Ale nebojte se, potom to zase přijde :D...)

Mimochodem, tenhle článek nepíšu úplně při smyslech - sleduju film, čtu a píšu do deníku. A taky už je večer. A nemám kafe. A... Prostě je to jenom oznámení, že na 14 dní mizím.
N.

P.S.: Užijte si prázdniny. Ať jsou perfect and fantastic.
P.P.S.: Mám další nápad na povídku, do jedné soutěže. To zase dopadne. :D
P.P.P.S.: Mírná deprese z toho, že jsem přiběhla k televizi akorát na titulky Pána času. Básnicky řečeno: Začala jsem ve strašné křeči lomit rukama a spílat tiché nadávky ku stropu. (Stejně jsem ten díl viděla už dvakrát nebo třikrát. Jde o princip. Všude chodím pozdě.)

Šílený sen & Scratin projekt

5. července 2014 v 15:33 | Norrora |  Doctor Who články
Salut, dámy a pánové a hermafroditi!
Nedávno (asi v dubnu) jsem zkritizovala fanfiction opravdu brutálním způsobem. Pak jsem napsala něco jako pokus o to, aby lidi pochopili, že jsem to přehnala a vím to. Ale o to tady teď nejde.
Zdál se mi tak naprosto šílený sen, že jsem to prostě musela napsat. Neříkám tomu fanfiction, ale fandreaming.
Původní verze nedopadla nic moc. A pak jsem narazila na Scrat a její projekt One day with one doctor. Normálně bych se nějaké FF soutěže (teda, projektu) nezúčastnila, ale vzhledem k tomu, že mě nikdo nebude hodnotit (snad :D), jsem provedla několik úprav. Přidala jsem Ticháčky a vylepšila (snad :D) dialogy. Ty originální snové jsou totiž na prd.

(Právě jsem vymyslela nové slovo: fandreaming.)

Děj se odehrává mezi 6. a 7. sérií DW. "Hřištěm" je naše škola. Jakákoli podobnost s nyní mrtvými postavami je naprosto náhodná. Se živými už tolik ne.

Vypravěčka není specifikována, zadání znělo, že postava má být jako autor. Klidně si tam dosaďte modrookou barbie nebo amazonku, je mi to vcelku jedno. (Ani jedno nejsem.) Prostě: jméno vypravěčky, věk a její popis zde není. Si domyslete.

Literární rozcestník

3. července 2014 v 15:23 | Norrora |  Literárno

Vlastní povídky

Les padá [HOTOVO]
Slohovka do školy. Spousta divného popisu. Nevysvětlený konec. (Zbytek se dočtete přímo ve článku.)

Sklep [HOTOVO]
Postapokalyptické "dílo". Původně plánované jako pochybná parodie, potom jsem to začaly myslet zatraceně vážně. Divný konec.
Zveřejněno i na wattpadu.
Sklep

Ostrovy sta divů [ZASTAVENO]
Fantasy na pokračování, spíše v kategorii dětská, ale jak se znám, tak o mrtvoly opravdu nebude nouze... Pracuje se na tom, ale nemám moc motivace a původní nápady odletěly komínem.

Štěně [HOTOVO]
Příspěvek do vánoční blogové soutěže, bohužel se nedostala ani do užšího výběru. Zveřejněno i na Alíkovi.


Doctor Who povídky

Děti časové ještěrky [HOTOVO]
Časové ještěrky jsou tématem, o kterém jsem schopna vyprávět celé věky.
Takhle povídka je do soutěže na Doctorwho.cz na téma "wibbly-wobbly timey-wimey". Napsala jsem ji na Běstvině, kde jsem ji vnucovala úplně všem lidem, co si ji nechali vnutit. Dokonce jsem to dvakrát přepisovala, zabere to 6 listů.

Objeví se tam Johana (má vlastní postava), Doktor a Martha.
Paralelní světy [ZASTAVENO]
Doctor Who + nejrůznější další věci. Crossover.
Zveřejněno i na wattpadu, zatím pracuji na druhé kapitole. Příběh můžete utvářet i vy, když napíšete do komentáře k nejnovějšímu dílu, co by se mohlo objevit v dalších kapitolách. :)

Narozdíl od většiny povídek se tu objevují i myšlenky TARDIS (tuhle se to někomu líbilo, nwm, jestli na facebooku nabo wattpadu, ale teď na tom nezáleží) - je to pěkně zlobivá loď...
Design na druhou

3. července 2014 v 14:45 | Norrora |  Články obecné (Article articlus)
Salut.
Dvě věci.
Zaprvé, pravděpodobně už za pár dní/týdnů budu mít nový vzhled blogu. Začínám Menu a doufám, že to nepovorám více než předtím (že to nebude horší). Nesázím na "v jednoduchosti je krása", alespoň ne tady. Ale nebudou to žádné extrasložitosti (hele, zase nové slovo, to si musím někam psát).

Zadruhé, zkusím se zúčastnit té designové soutěže. Pochybuju, že by z toho koukal alespoň minimální úspěch, ale nejsem na úrovni jistého člověka, který než aby soutěžil, tak radši zaleze, přestože by mohl škole urvat docela dobré umístění na okrese (nebo i v krajském kole). Holt puberta. (Btw, nemluvím o sobě, já jdu i do předem prohraných bitev soutěží.) :D

Tenhle článek píšu i proto, abych měla co zařadit do jedné rubriky. Ale o to tady vůbec nejde.
(Áno, tady přece jde o záchranu světa a záchranu roztomilých koťátek a taky o... dokoukání 7. série DW a o...)
Mé ironické já promluvilo. Taková jsem pořád. :D

N.

P.S.: Stojí Iron Man 2 za několik hodin nervů u PC? Stahování z uloz.to bez VIP účtu je totálně na... vy-víte-co-a-tak-si-to-tam-dopňte. A asi to nebude lepší než první díl, žejo?

TT - Několik vět o fantazii (+ hledání střechy)

2. července 2014 v 22:18 | Norrora |  TT (Téma týdne)
Téma týdne "Vliv" a k tomu nápad na článek? Spáříme to! :D
Takže vyprávění o tom, co mě v dětství ovlivňovalo při vymýšlení.
A neboť jsem tvor nepoučitelný, jdu dál rozpitvávat téma fanfiction. To bude dlouhé vyprávění. Aneb co páchám ve své hlavě. Protože tomu se říkat FF.
Někdo před spaním počítá ovečky, někteří hvězdy (kde mám k*rva střechu?) a někteří přemýšlí o věcech, co se nikdy nestanou. No a já jsem vymýšlela a stále vymýšlím pitomosti.
A kradla jsem postavy pro soukromé účely. Muhahahahah! :D

Antická dvojčata
Asi mě v dětství hodně ovlivňovaly řecké báje a pověsti. Už od pěti let. Nebo od šesti? To je teď úplně fuk.
Pro své přemýšlení jsem si "vypůjčila" Afroditu. A její dva - velmi podivné - syny. Oficiálně dvojčata. Asi po roce, roce a půl, mi z hlavy začala vypařovat jejich podoba. Získávali poněkud animovanější podobu. Teď po mnoha letech jsem si na ně vzpomněla a vybavila jsem si je naprosto přesně, stejně jako na začátku.
V čem byli tak... podivní? Holýma rukama formovali diamanty, stavěly z nich lodě. Nosili superbrnění... Dětský mozek dovede divy, jenom dotyčné dítě donuťe to napsat. Nikdy jsem ti blbiny nesepsala. (Svádím to na babičku. Případné vysvětlení někdy jindy.)

Vesmírní záchranáři
Komiksy na mě vždycky hodně působily. Petr Kopl byl a je (a bude) jeden z nejlepších českých autorů komiksů. Teď si představte dotyčná antická dvojčata s červenožlutým modulem. Není to paráda? (Je.)

Draci
Porádní knížka, co mě skoro stála duševní zdraví a 369 korun. Snůška pitomostí, do které jsem byla zblázněná. Ty plemena jsem se učila nazpaměť! :D
Jistě si z minulého odstavce pamatujete ty dva kluky a modul. V tom modulu (spíše u něj, dovnitř se totiž nevešel) sedí drak. Někdy, nwm kdy, jsem si tam přidala asi jakéhosi prince. Vyřezává Vaskézové pohyblivé sošky již jmenovaného modulu ze dřeva a vodí jí domů ochočené Standartní západní draky.
Bez toho chechtání, prosím.

Elektra
To jméno pochází... jak jinak než zase z řeckých bájí. Měla jsem jedny i v komiksové podobě. Bohyně, podobných schopností jako tamti dva, ale bohyně ohně. Speciálně kvůli tomu jsem vymýšlela posloupnost důležitosti živlů (nejdůležitější je oheň, pak voda, vzduch a nakonec země).
Superbrnění, telepatické schopnosti, ale neumí plavat. (O svých plaveckých schopnostech taktně pomlčím.) :D
Její nejoblíbenější práce je zastavování válek, balení krásných princů, záchrana dračích vajec atd.

Meyeroviny
Takhle hanlivě nazývám Stmívání. (Právě jsem to slovo vymyslela, tudíž ho tak budu nazývat až od teď.)
Upírům jsem přidala ještě pořádná kožnatá křídla, ať je to trochu zajímavější. Antika mizí, draci zůstávají. Jméno Elektra může být nahrazeno čímkoli z Eragona (tak se vždy jmenuje ten princ, ze kterého je nakonec taky upír :D).
Poznámka: Ne, že by se mi Stmívání nějak extrémně líbilo, přečetla jsem jenom první dvě knihy. Nechci urazit fanynky nebo tak něco. (Doufám, že sem žádné takové nechodí. Ehm... ahoj holky!)

A teď? Bez komentáře. Teď na mě mají vliv kluci a seriály.
Adieos.
N.